• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jędrek w robocie

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
Dla elementów ponadnormatywnych jest to szczególnie ważne i jesli Rafus mowi że są dwa punkty podparcia dla tego transportu to pewnie sprawdził w dokumentacji i musisz Jędrku się tego trzymać :)
Niestety nie mam dostępu do dokumentów związanych z właściwościami technicznymi takich ładunków. Mogę tylko powiedzieć co zaobserwowałem na budowach i fotkach z neta, oraz co mi przekazano podczas załadunków. Od jakiegoś półtora roku wożę konstrukcje stalowe oraz wyroby betonowe na powstające budowle. Jeżeli chodzi o wyroby z betonu to są to głównie stropy, ale w przeciągu kilku nadchodzących miesięcy mam trafić na typowo dłuższe ładunki. Przy płytach to niezależnie od ich długości i szerokości zawsze są dwa punkty podparcia, gdyby dodać trzeci taki punkt np na środku to płyta zwyczajnie pęknie w tym miejscu. Obserwując inne dostawy zauważyłem, że przy różnych wyrobach betonowych jest podobna zasada.
Natomiast co do słowa 'zelbeton' to powstało kiedyś z mojego przejęzyczenia i braku wiedzy, czasem je używam gdy nie jestem świadomy specjalistów z branzy budowanej w towarzystwie. :)
Jędrku bardzo dobrze wyszedł ten zestaw, teraz tylko dołożyć ładunek i jest igła.(y):)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
Niestety nie mam dostępu do dokumentów związanych z właściwościami technicznymi takich ładunków. Mogę tylko powiedzieć co zaobserwowałem na budowach i fotkach z neta, oraz co mi przekazano podczas załadunków. Od jakiegoś półtora roku wożę konstrukcje stalowe oraz wyroby betonowe na powstające budowle. Jeżeli chodzi o wyroby z betonu to są to głównie stropy, ale w przeciągu kilku nadchodzących miesięcy mam trafić na typowo dłuższe ładunki. Przy płytach to niezależnie od ich długości i szerokości zawsze są dwa punkty podparcia, gdyby dodać trzeci taki punkt np na środku to płyta zwyczajnie pęknie w tym miejscu. Obserwując inne dostawy zauważyłem, że przy różnych wyrobach betonowych jest podobna zasada.
Natomiast co do słowa 'zelbeton' to powstało kiedyś z mojego przejęzyczenia i braku wiedzy, czasem je używam gdy nie jestem świadomy specjalistów z branzy budowanej w towarzystwie. :)
Jędrku bardzo dobrze wyszedł ten zestaw, teraz tylko dołożyć ładunek i jest igła.(y):)
kiedyś widziałem sprężone belki jak je ładowali na platformę i nie wiedzieli jak załadować, bo nie pasowało im że są ugięte. Ponad 3 godziny myśleli co tu zrobić. Wymyślili by je odwrócić - łatwiej się wydawało będą leżeć wygięte w dół zamiast w górę. Na szczęście przyjechał jakiś koordynator / pilot z dokumentami i nie połamali tych belek. Te faktycznie były w dwóch miejscach podparte, bo były wstępnie sprężone, ale przy długich belkach ugięcie podczas jazdy potrafi wprawić w duże wibracje i zwyczajnie połamać belkę. Projektowaliśmy kiedyś prefabrykaty na dach hali basenu i tam rozpiętość była jakieś 26m i wiem, że na czas transportu dospawana była górą belka stalowa, bo na podparciu dwupunktowym nie przetrwałaby drogi ani dźwigania w górę. Kwestia drgań.

Na marginesie - robota super.
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.671 67 1
Gdzieś mi uciekł ten temat po zmianach na forum a tu tyle się dzieje . Jeśli chodzi o tą naczepę do gabarytów od kibri którą sklejasz , to myślę że ośki są odwrócone w tylnej części żeby sterowanie było lepsze . To jedyne logiczne co mi przychodzi do głowy . Natomiast jeśli chodzi o tą rozciąganą to widziałbym tam nowszy ciągnik .
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Dzięki za miłe słowa.
Nowsze ciągniki mam tylko dwuosiowe, dlatego wybrałem Iveco. Teraz wygląda trochę masywniej.
Diorama ma być z okolic 2006-2010 r, także może nie będzie odstawał.
Dzięki za rady! Zmotywowaliście mnie i teraz mam 3 zestawy zamiast 2!:)
Tylko nie piszcie, że w Iveco te koguty są ukośnie, może trzeba je było wsadzić wyżej, ale teraz to już po sprawie.
 

Załączniki

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
Świetnie wyszły. Gdzie jest powiedziane że koguty muszą być idealnie poziomo... Ważne by były widoczne i spełniały swoją rolę. Swoją drogą kto je produkuje? Są dostępne jako akcesoria czy przełożyłeś je z innego modelu?
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Dziękuję, cieszę się , że Ci się podobają!
Ja je zrobiłem pilnikiem ze starej ramki odlewowej z innego modelu...
Płytki czerwonych i białych świateł też zresztą robię z kawałków potrzaskanych lamp samochodowych.
Teraz zamówiłem już profesjonalne . Występują jako zestawy Herpy w akcesoriach do modeli samochodów np. w Modelmanii.
Pozdrawiam!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 426
W robocie 113

Podobne wątki