• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jędrek w robocie

OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Dziękuję!
Przewody z są z drucika 0,10-0,15. Taki miałem akurat pod ręką. Z farbą daje to w realu 1-1,5cm, faktycznie trochę za mało. Jak teraz patrzę na zdjęcia, przewody bardziej przypominają kable, ale tak już zostanie.
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Przesiewacz, a nawet kruszarka.
JAREK DZIĘKUJĘ!!!:)JAREK DZIĘKUJĘ!!!:)JAREK DZIĘKUJĘ!!!:)JAREK DZIĘKUJĘ!!!:)JAREK DZIĘKUJĘ!!!:)JAREK DZIĘKUJĘ!!!:)JAREK DZIĘKUJĘ!!!:)JAREK DZIĘKUJĘ!!!:)JAREK DZIĘKUJĘ!!!:)JAREK DZIĘKUJĘ!!!:)JAREK DZIĘKUJĘ!!!:)JAREK DZIĘKUJĘ!!!:)JAREK DZIĘKUJĘ!!!:)JAREK DZIĘKUJĘ!!!:)
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Chodziło mi ze tak szybko z tym idziesz ze powiedizalbym ze stare zdjecie zmieniles w photoshopie ;) Ciekaw bardzo jestem efektu koncowego, a bedzie swiecic? :)
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Mam pytanko dotyczące nadgabarytów.
Czy w przypadku przewożenia elementów żelbetowych długości ok 20m element może wystawać poza naczepę ze względu na skrócenie odległości między osiami zestawu, czy powinien mieścić się w obrysie? Zakładam, że naczepę możemy "rozciągać" bez ograniczeń.
Z góry dziękuję za pomoc!
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
Po wpisaniu hasła w Google grafika "transport słupów prefabrykowanych" jest sporo zdjęć. Jak je tak przejrzałem na szybko to chyba zależy od firmy i samego elementu transportowanego. W transporcie ponadgabarytowym raczej się nie martwią o to czy coś się mieści w obrysie czy nie. Tutaj większą role odgrywa równe ułożenie środka ciężkości ładunku względem pojazdu.
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Dziękuję!
Też zastanawiałem się z powodu różnych wersji na zdjęciach.
Nurtuje mnie jeszcze jeden problem. Na różnych zdjęciach naczep Scheuerle siłowniki (nie wiem, jak je nazwać) trzymające osie skierowane są raz do przodu, raz do tyłu w stosunku do kierunku jazdy. Nie wiem, jak powinno być, ale wydaje mi się, że w tym modelu są błędnie zamontowane? 253316779558_1.jpg
Na firmowych zdjęciach często są w drugą stronę.
KAMAG-PowerBooster_K25-PB-01.jpg
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
Patrząc na zdjęcia modelu możliwe, że ostatnie 3 osie są zamontowane odwrotnie, bo jest to naczepa modułowa, więc możliwe że przy montażu ktoś po prostu się pomylił. :)
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
Ale na zdjęciu oryginały ten zestaw przód ma po prawej stronie zdjęcia. A z tego co widzę na zdjęciach modułów tych naczep to właśnie te elementy sterujące są umieszczone tym zgięciem do przodu, czyli do kierunku jazdy.

Tutaj zdjęcie dla przykładu:

1515794730775.png
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Obejrzałem kilka filmików i jest jednak tak , jak w modelu.
Przednie wózki są w stronę, jak na Twoim zdjęciu, tylne odwrotnie. Może łatwiej wtedy wykręca na łukach?
Dzięki za fajne zdjęcie!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 426
W robocie 113

Podobne wątki