• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jędrek w robocie

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Ja jak potrzebuję zrobić mały punkt z kleju, to kładę na kawałek tekturki kropelkę kleju z tubki i potem czubkiem zaostrzonej wykałaczki nabieram niewielką ilość kleju i nakładam na wybrane miejsce. Z reguły udaje mi się nie przesadzić z ilością kleju.
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Ja jak potrzebuję zrobić mały punkt z kleju, to kładę na kawałek tekturki kropelkę kleju z tubki i potem czubkiem zaostrzonej wykałaczki nabieram niewielką ilość kleju i nakładam na wybrane miejsce. Z reguły udaje mi się nie przesadzić z ilością kleju.
Ja też tak robię, ale ten klej ma formę "gluta" i po takiej akcji z wykałaczką jest już gumowaty, nieprzeźroczysty i ciągnący się.
Ale nic to , wymyśliłem takie maskowanie, żeby nie było widać kleju. Moim zdaniem może być.
DSCF8202.JPG DSCF8203.JPG
Kurcze, jednak w powiększeniu nie wygląda tak jak się spodziewałem...
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Raczej baza kosmiczna na powierzchni nieznanej planety:D. Przepraszam za off topa ale nie mogłem się powstrzymać na widok tego zdjęcia.
Moderator może wywalić ten wpis w kosmos na wspomnianą wyżej planetę;).
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Podpowiedzcie proszę koledzy, czy Ostrówek w położeniu transportowym lub do pracy przednią łyżką, miał tylne ramię złożone prosto do tyłu, czy płasko na bok, jak w dzisiejszych koparkoładowarkach?
Na zdjęciach najczęściej ma prosto, ale nie jestem pewien, czy to nie z powodu prezentacji maszyny.
Czy łyżki firmowo były żółte?
Jest dużo zdjęć, ale wiele jest już kilkukrotnie przemalowanych.
Dzięki i pozdrawiam!
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Mogę się niestety mylić ale ja kojarzę ze w pozycji transportowej tylne ramię bylo obrocone na bok. Jednak może to mi się mylić z Białoruśkami zarówno nowymi jak i starymi z lat 70 tych.
Tak więc niewiele mogę rozjaśnić temat.
[DOUBLEPOST=1513517507][/DOUBLEPOST]Chyba trzeba będzie poszukać starych zdjęć.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Podpowiedzcie proszę koledzy, czy Ostrówek w położeniu transportowym lub do pracy przednią łyżką, miał tylne ramię złożone prosto do tyłu, czy płasko na bok, jak w dzisiejszych koparkoładowarkach?
Ostrówek do transportu miał zawsze ramię ustawione za kabiną prosto. Konstrukcja ramienia była taka, że po złożeniu na bok wystawała dużo poza obrys kabiny i nie można było tak transportować tego ramienia, pomimo przesuwnego mocowania. Także zdjęcia, o których napisałeś są prawidłowe.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Kapitalnie zrobiłeś ten Ostrówek. Dodane przewody na wysięgnikach, brudzenie, kierowca no i światła powodują, że wygląda jakby właśnie pracował na budowie. (y) Jestem pod wrażeniem.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Musiałbym chyba zacytować Maćka bo w 100% się zgadzam z tym co napisał powyżej.(y)(y)(y) Jedynie moim zdaniem przewody hydrauliczne mogły być ciut grubsze.Ale być może to przekłamanie fotek
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 426
W robocie 113

Podobne wątki