• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jędrek w robocie

MK87

Aktywny użytkownik
Reakcje
583 1 0
Rozmiar robi wrażenie, widać że to ciężki sprzęt. Nie miałem styczności z modelami Kibri, dlatego pytam, czy zestaw zawierał kalki?
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Rozmiar robi wrażenie, widać że to ciężki sprzęt. Nie miałem styczności z modelami Kibri, dlatego pytam, czy zestaw zawierał kalki?
Tak zawierał, ale wyglądają jak folia samoprzylepna.:mad:
Narysowałem od nowa i wydrukowałem w MF Zone. (Przy wszystkich modelach Kibri muszę tak robić...:()
Niestety farba to czerwony mat (nie popełniajcie tego błędu!). Pomimo płynów musiałem wyciąć kształty przyklejonych liter nożykiem na modelu i zdrapać ! (A były dawane płyny na kalki):eek:. Potem matowy lakier ze 20 razy... Także nauczyłem się, że przy kalkach matowe lakiery można odstawić na bok... Połysk i dopiero na koniec mat, albo satyna.

Urwał nać ale pikna machina
Dziękuję!:)
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
no, teraz możesz podnieść stępkę promu...
Wydać 14 baniek aby może odzyskać 120 tysi, "miś" naszych czasów i to nie byle jaki bo stalowy, obawiam się, że to nie jest ich ostatnie słowo.
Wracając do tematu: duży plus za kalki, bardzo mądra decyzja, te od Kibri w zestawie to naklejki i w dodatku dość grube. Liny wyszły realistycznie, gratuluję efektów pracy.
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Wydać 14 baniek aby może odzyskać 120 tysi, "miś" naszych czasów i to nie byle jaki bo stalowy, obawiam się, że to nie jest ich ostatnie słowo.
To nie jest ich ostatnie słowo. Co tam kilkanaście baniek, kiedy na wschodniej granicy są do przytulenia miliardy bez przetargu.
Stępka przyjedzie pewnie do nas, do Lublina. Budimex buduje dworzec metropolitalny. Konstrukcje wiat przystankowych (takich dużych na autobusy) nie przyjeżdżają jako elementy, tylko są spawane na miejscu ze złomu, który przybywa nocą hakowcami. Może to jakaś forma recyclingu, ale ciekawe , co będzie, kiedy spawy zardzewieją i to wszystko pierdyknie... Ciekawe Grzesiek, czy tak można?...
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Po 2 latach przerwy widzę, że technika poszła gigantycznie do przodu.
Druk 3D , itp. Moja dłubanina wygląda teraz jak modele z zapałek sklejone przez dziecko z podstawówki, aż nie chce się robić...

Także podejście do kultywatora ze ścinków Hipsu i rozklepanego młotkiem drucika...
Ale do traktora z metalową ośką Buscha nawet pasują...
 

Załączniki

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.404 108 2
Dla mnie super, a co do druku 3d to niby jest do przodu i niby jest super ale warstwy cały czas widać no i to chyba nie do końca to samo wydrukować model a zrobić go z nieczego samemu ;)
 

maciek66

Znany użytkownik
Reakcje
635 4 0
Druk 3d fajna sprawa daje większe możliwości itp. ale ogólnie sprowadza się do jakiegoś podszlifowania, pomalowania i przyklejenia. Jakiś czas temu jak robiłem Magnum potrzebowałem obudowę do katalizatora. Zrobiłem sam z hipsa trochę rzeźbienia było ale efekt zadowalający no i ta radocha.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 426
W robocie 113

Podobne wątki