• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jędrek w robocie

OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Jestem jak Dracula :devil:, budzę się co roku zimą!:p
Fajnie wygląda po waloryzacji, a i kierowca dodaje tu smaczku. (y) A światła? Pozostanie wymienić diody i znów będą świecić. ;)
Niby tak, gorzej, jeżeli trzeba rozerwać dach, szyby i dół kabiny sklejone cyjanoakrylem... Tak naprawdę, nie działa jeden kogut. Według mojego młodego inspektora nadzoru niektóre prawdziwe czasem tak mają...
Albo jeździć po polu za dnia;)
Będzie mieszał frezem wapno z podbudową drogi.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
Świetnie to wygląda. Tak jak Marcin napisał - gruz rewelacyjny, ale i młot pneumatyczny na koparce świetny. Tylko powstrzymaj operatora, niech nie niszczy ciągnika... To, że mu światła nie świecą to nie znaczy, że ma iść na złom... :podstepny::D;)
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Dziękuję! Miło, że Wam się podoba!
Kurcze, nie będzie światełek w koparkach, pracują tylko w dzień... Czyli będzie wyglądać do d...:p
Teraz na tapecie jest spory dźwig, a tak nie chciało mi się lutować tych ledów smd...
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Cześć! Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
Korzystając z przerwy świątecznej powstało kilka modeli. Bez lutowania kabelków idzie trochę szybciej...
Jeżeli kogoś to zainteresuje, efekty wytartych narzędzi,można moim zdaniem fajnie zrobić za pomocą rdzawego podkładu w sprayu (można rozmyć go rozpuszczalnikiem jak wash, uważając oczywiście,czy model nie był malowany akrylami). Metaliczne przetarcia dobrze wychodzą kolorem metalic grey.
Wiem, że macie swoje metody, ale może się przyda?.. DSC03702z.jpg DSC03706z.jpg DSC03708z.jpg DSC03709z.jpg
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
efekty wytartych narzędzi,
A gdzie masz ten efekt wytartych narzędzi? Bo paczę i paczę i widzę nalot rdzawy na podwoziach i łychach - o to chodzi?
Ogólnie fajnie, bardzo ładny ten nalot, ale wygląda tak, jakby nowe kabiny posadzono na starych podwoziach i podpięto stare łychy... Z tego co się naoglądam koparek, ładowarek i spychaczy na budowach, to faktycznie są podrapane jak diabli a to dlatego, że o sprzęt nikt nie dba, wjeżdża w krzaczory i lakier złazi, na to przychodzi rdza i efekt jest raczej taki:
PSX_20190902_095028.jpg
a uzyskujemy go suchym twardym pędzlem i mieszaniną farby brązowej i czarnej - matowych.
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
No, faktycznie, jeździł po krzakach... Tak, chodziło mi o te łychy... Szary metalik daje odcień wyślizganego metalu, ale nie do końca lśniący srebrny.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
weż te kable na jakieś słupy albo w ziemię schowaj, bo jak jakiś dzieciak od preisera w to wlezie to tragedia gotowa.... chociaż czekaj... :niepewny: one są z plastiku więc nie przewodzą...
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Dziękuję! Z tymi kablami, to dobry pomysł... Kiedy budowali u nas obwodnice Lublina, elektrycy mieli pewien problem. Przy budowie drogi kable były zakopane w arotach. Przy montażu lamp okazało się , że już ich nie ma, mieli drobny kłopot...:niepewny:
Kontenery wyglądają teraz tak. Jest pewien kłopot (litery są za małe),ale chyba da się wytrzymać?..
DSC03712z.jpg DSC03713z.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 426
W robocie 113

Podobne wątki