• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jędrek w robocie

RaFuS

Znany użytkownik
Dla elementów ponadnormatywnych jest to szczególnie ważne i jesli Rafus mowi że są dwa punkty podparcia dla tego transportu to pewnie sprawdził w dokumentacji i musisz Jędrku się tego trzymać :)
Niestety nie mam dostępu do dokumentów związanych z właściwościami technicznymi takich ładunków. Mogę tylko powiedzieć co zaobserwowałem na budowach i fotkach z neta, oraz co mi przekazano podczas załadunków. Od jakiegoś półtora roku wożę konstrukcje stalowe oraz wyroby betonowe na powstające budowle. Jeżeli chodzi o wyroby z betonu to są to głównie stropy, ale w przeciągu kilku nadchodzących miesięcy mam trafić na typowo dłuższe ładunki. Przy płytach to niezależnie od ich długości i szerokości zawsze są dwa punkty podparcia, gdyby dodać trzeci taki punkt np na środku to płyta zwyczajnie pęknie w tym miejscu. Obserwując inne dostawy zauważyłem, że przy różnych wyrobach betonowych jest podobna zasada.
Natomiast co do słowa 'zelbeton' to powstało kiedyś z mojego przejęzyczenia i braku wiedzy, czasem je używam gdy nie jestem świadomy specjalistów z branzy budowanej w towarzystwie. :)
Jędrku bardzo dobrze wyszedł ten zestaw, teraz tylko dołożyć ładunek i jest igła.(y):)

Astro

Aktywny użytkownik
Niestety nie mam dostępu do dokumentów związanych z właściwościami technicznymi takich ładunków. Mogę tylko powiedzieć co zaobserwowałem na budowach i fotkach z neta, oraz co mi przekazano podczas załadunków. Od jakiegoś półtora roku wożę konstrukcje stalowe oraz wyroby betonowe na powstające budowle. Jeżeli chodzi o wyroby z betonu to są to głównie stropy, ale w przeciągu kilku nadchodzących miesięcy mam trafić na typowo dłuższe ładunki. Przy płytach to niezależnie od ich długości i szerokości zawsze są dwa punkty podparcia, gdyby dodać trzeci taki punkt np na środku to płyta zwyczajnie pęknie w tym miejscu. Obserwując inne dostawy zauważyłem, że przy różnych wyrobach betonowych jest podobna zasada.
Natomiast co do słowa 'zelbeton' to powstało kiedyś z mojego przejęzyczenia i braku wiedzy, czasem je używam gdy nie jestem świadomy specjalistów z branzy budowanej w towarzystwie. :)
Jędrku bardzo dobrze wyszedł ten zestaw, teraz tylko dołożyć ładunek i jest igła.(y):)
kiedyś widziałem sprężone belki jak je ładowali na platformę i nie wiedzieli jak załadować, bo nie pasowało im że są ugięte. Ponad 3 godziny myśleli co tu zrobić. Wymyślili by je odwrócić - łatwiej się wydawało będą leżeć wygięte w dół zamiast w górę. Na szczęście przyjechał jakiś koordynator / pilot z dokumentami i nie połamali tych belek. Te faktycznie były w dwóch miejscach podparte, bo były wstępnie sprężone, ale przy długich belkach ugięcie podczas jazdy potrafi wprawić w duże wibracje i zwyczajnie połamać belkę. Projektowaliśmy kiedyś prefabrykaty na dach hali basenu i tam rozpiętość była jakieś 26m i wiem, że na czas transportu dospawana była górą belka stalowa, bo na podparciu dwupunktowym nie przetrwałaby drogi ani dźwigania w górę. Kwestia drgań.

Na marginesie - robota super.

Gdzieś mi uciekł ten temat po zmianach na forum a tu tyle się dzieje . Jeśli chodzi o tą naczepę do gabarytów od kibri którą sklejasz , to myślę że ośki są odwrócone w tylnej części żeby sterowanie było lepsze . To jedyne logiczne co mi przychodzi do głowy . Natomiast jeśli chodzi o tą rozciąganą to widziałbym tam nowszy ciągnik .

OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Znany użytkownik
Dzięki za miłe słowa.
Nowsze ciągniki mam tylko dwuosiowe, dlatego wybrałem Iveco. Teraz wygląda trochę masywniej.
Diorama ma być z okolic 2006-2010 r, także może nie będzie odstawał.
Dzięki za rady! Zmotywowaliście mnie i teraz mam 3 zestawy zamiast 2!:)
Tylko nie piszcie, że w Iveco te koguty są ukośnie, może trzeba je było wsadzić wyżej, ale teraz to już po sprawie.

Załączniki

RaFuS

Znany użytkownik
Świetnie wyszły. Gdzie jest powiedziane że koguty muszą być idealnie poziomo... Ważne by były widoczne i spełniały swoją rolę. Swoją drogą kto je produkuje? Są dostępne jako akcesoria czy przełożyłeś je z innego modelu?

OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Znany użytkownik
Dziękuję, cieszę się , że Ci się podobają!
Ja je zrobiłem pilnikiem ze starej ramki odlewowej z innego modelu...
Płytki czerwonych i białych świateł też zresztą robię z kawałków potrzaskanych lamp samochodowych.
Teraz zamówiłem już profesjonalne . Występują jako zestawy Herpy w akcesoriach do modeli samochodów np. w Modelmanii.
Pozdrawiam!

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 370
W robocie 113