• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jędrek w robocie

OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Jestem szczęśliwy!
Myślałem, że muszę w pocie czoła robić po nocach modele, żeby zdobyć wasze uznanie , a tu wystarczyło sfotografować biurko!;):D
 
OP
OP
Jędrek K

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Mam prośbę o pomoc .
Jak powinna być zamocowana kruszarka do naczepy?
Myślę o łańcuchach w miejscach jak na rysunku, ale to tylko moja wizja. Tak naprawdę, nie wiem, czy z tymi taśmociągami kruszarka nie rozleciałaby się po drodze.
Macie jakieś pomysły? Rysunek1.JPG
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Witam po letniej przerwie!:)
Podpowiedzcie proszę koledzy jaka jest optymalna długość elementu kratownicy do transportu tego typu rozsuwanymi naczepami? (Tniemy belkę 50m na kawałki)




Pozdrawiam!
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Nie, to stalowa konstrukcja mostu. Można ją pociąć na kilka elementów dowolnej długości, tylko najlepiej jakich? 4 zmn.jpg
Oczywiście trzeba bawić się w zmniejszanie zdjęć...
 

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
Zazwyczaj długość przęsła mostu dostosowuje się do długości pomiędzy przyczółkami (mniejsze konstrukcje)lub pomiędzy ewentualnymi podporami,filarami(głównie dłuższe mosty)Także wozi się najróżniaste długości przęseł dostosowane do danej konstrukcji mostu.
Ja bym dał ten ładunek na całą długość naczepy ew. może kilka cm wystawać.Ta naczepa rozsuwa się na ok 26 cm więc dał bym ok 26-27cm ładunek.
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Ok, dzięki, zawsze mogę na Ciebie liczyć!
U mnie jest trochę inna filozofia. Most nie jest budowany, tylko niszczony , a 50m elementy cięte na dowolne kawałki.
Mógłbym sprawdzić długości naczep, ale słyszałem, że maksymalnie rozciągnięta źle wchodzi w zakręty i firmy przewozowe wolą jak najkrótsze, stąd moje pytanie.
Może zrobię 2 kawałki po 20cm, a resztę na Twojego MANa?..
Jest jeszcze ten zielony MAN od Ciebie, ale szkoda mi niszczyć, bo świetnie wygląda z betonową belką.
Mógłbym jeszcze załadować Mercedesa z wózkami Schuerle, tylko czy ktoś ściągałby go na taką budowę?
 

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
To zależy też od rozłożenia masy na naczepie,można ładunek trochę za nią wysunąć.
Jeśli most jest niszczony, to trzeba było by go pociąć na kawałki które mieszczą się na zwykłej naczepie, nie przekraczającej dopuszczalnych (18,75) ew trochę wysunąć,lub na dłuższe i jechać z nimi na zasadzie,, jakoś to będzie,,. Przejazd dłuższego zestawu wiąże się z dużymi komplikacjami bo trzeba załatwić pilota,zezwolenia itp.Dlatego taniej jest pociąć to na mniejsze części.A w Polsce zezwolenia są kosztowne i długo sie na nie czeka.Chyba że trasa jest niezbyt długa to ogień na tłoki i może jakoś przejdzie.

Jeśli były by kawałki po ok 20cm to nie trzeba by pilota dawać.
Wózków by nikt raczej nie dał na takie zadanie, bo to samo już dużo waży.
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Ok, dzięki!
Pewnie potnę na dopuszczalne 18.
Szkoda, że nie trzeba pilotów , bo podobają mi się Twoje busy!
Pewnie i tak pojada razem w konwoju.
Jeszcze raz dziękuję!
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Niby zrobiłem weathering, ale w zasadzie nic nie widać. Chyba przesadziłem z drugą warstwą farby.Trudno, pozostał
DSCF2503z.jpg DSCF2504z.jpg jeszcze wash.
(przepraszam za układ tekstu, ale mam kłopot z przesuwaniem zdjęć względem napisów)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 426
W robocie 113

Podobne wątki