• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

izolowane odcinki na torowisku

thomasov

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Prace w drewnie prawie na ukończeniu i torowisko rozłożone.
Zanim jednak przymocuje je na stałe muszę zaplanowac sterowanie na torowisku.
Czy ktoś może podpowiedzieć czy dobrze rozplanowałem przecięcia szyn na torowisku?
Jedna kreska - to przecięty jedna szyna / dwie kreski obie szyny
 

Załączniki

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#2
A po co chcesz ciąć obie szyny? W twoim układzie nie ma "pętli" ani "trójkątów".

Ja bym jeszcze odciął tory przy rozjeździe WR po lewej na dole, aby można było tam odstawić jaki pociąg, a drugim pojechać po drugim torze.
 
OP
OP
T

thomasov

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Rzeczywiście. Dzięki.
Obie szyny chciałem odziolować aby stworzyć dwie niezależne pętle, tak aby mogły poruszać się równoczesnie i niezależnie dwie lokomotywy.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#4
No ale przecież te pętle się krzyżują... One nie są "niezależne"...

Możesz to obsłużyć bez przecinania dwóch torów, ale za to podłączając dwa zasilacze ze wspólnym przewodem do tego "nieprzecinanego" toru.

PS. Link na PW, bo Corwin nie pozwala wklejać mi linków...
 
OP
OP
T

thomasov

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Przeglądałem wcześniej jednak teoria teorią a ćwiczenia praktczne swoje.

A dokładnie do którego toru podłaczyć?
Chciałem zrobić pierwszą pętlę po ósemce a drugą po owalu.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#7
Trochę może późno ta uwaga, ale po jakiego grzyba ten "S" ze skrzyżowaniem??? Wygląda to bardzo nienaturalnie. Sugerowałbym połączenie tak, jak na załączonym obrazku. Wtedy można zatrzymać jeden pociąg na dolnym torze, a przepuścić inny górnym.

PS. A nie lepiej wstawiać obrazki bezpośrednio? Było już o tym wielokrotnie na Forum...
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
B
Elektryka 8
Elektryka 1
Elektryka 1

Podobne wątki