• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele IV Trybunały Modelarstwa Kolejowego - Piotrków 2017

misterZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
480 4 1
#23
ile osób przyjechało pociągiem - ręka do góry, bo zwiedzający to w większości pewnie tubylcy.
Żeby było śmieszniej to w tym roku było więcej przyjezdnych niż tubylców.
Media Piotrkowskie dały plamę słabo i za późno nagłośniły Trybunały
Ale to jest wszystko pikuś w porównaniu z tym, że od dziś już nie mieszkam w UE :mad:
 
Reakcje
2.463 79 2
#27
Żeby było śmieszniej to w tym roku było więcej przyjezdnych niż tubylców.
Media Piotrkowskie dały plamę słabo i za późno nagłośniły Trybunały
Ja myślę że gorąc zrobił robotę. Większość mieszkańców wybrała tzw bierny wypoczynek. Na kolejną wystawę trzeba koniecznie zorganizować jakieś stoisko na którym będą w sprzedaży zwykłe zabawkowe kolejki na baterię itd. Nie wiem czy ktoś z Was zauważył ile dzieciaków ze łzami w oczach opuszczało wystawę bez jakiegokolwiek przedmiotu kolejkowego . W końcu mam szczepić to hobby maluchom i nie tylko ! Samo patrzenie czasami nie wystarcza ;)
 
J

Jurek ST44

Gość
#28
Po takich recenzjach żeby sie waliło, paliło w przyszłym roku jestem. Z wawki 130 kilometrów. No chyba że nie dożyje .:D
 
Z

Zv

Gość
#29
Ja myślę że gorąc zrobił robotę. Większość mieszkańców wybrała tzw bierny wypoczynek. Na kolejną wystawę trzeba koniecznie zorganizować jakieś stoisko na którym będą w sprzedaży zwykłe zabawkowe kolejki na baterię itd. Nie wiem czy ktoś z Was zauważył ile dzieciaków ze łzami w oczach opuszczało wystawę bez jakiegokolwiek przedmiotu kolejkowego . W końcu mam szczepić to hobby maluchom i nie tylko ! Samo patrzenie czasami nie wystarcza ;)
przede wszystkim budka z lodami :) serwetki z lokomotywą i wio... to ściągnie ludzi. Ruchomy punkt agitacji Pomarańczowej Telefonii o ile nie był sponsorem raczej nie trafiony pomysł.. nawet laski były jakieś takie smutne :)
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.942 24 8
#30
Miło mi poinformować, że czwarta edycja Trybunałów Modelarstwa Kolejowego w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się 1.– 2. Lipca. Dzień techniczny będzie 30. Czerwca. Poinformujemy jeszcze, kiedy formularze do zameldowania będzie można pobierać.
Dobrze, ze znamy już termin imprezy w 2017, ale termin wakacyjny wyglada słabo. Patrząc na pogodę na zewnątrz oraz wspominając lata poprzednie, upał moze spowodować ze w środku hali będzie nie do wytrzymania. Wielu zwiedzających wyjedzie tez na urlop i ranga imprezy moze na tym ucierpieć, a do tej pory z roku na rok było lepiej.
Zgadzam się z innymi kolegami, ze termin takiej imprezy powinien być stały, a nie ruchomy. Jeżeli wynika to z problemu z miejscem, to sugerowałbym wyjątkowo przesunąć termin na wcześniejszy, a nie poźniejszy ........ bo nawet budka z lodami moze nie pomóc ;)
 
Reakcje
1 2 0
#33
Końcówka roku szkolnego to czas kiedy jeszcze nie urlopujemy a już dzieciaki mają wolne i nie wymagają takiej atencji jak na pocz czerwca. Sprzyja wyjazdom. Początek lipca taki już nie jest. Niby to tylko tydzień kalendarzowo ale organizacyjnie życiowo dwa rożne etapy roku. Dla mnie osobiście lipiec nieosiągalny. Fajnie że rok przed impreza jest podana data mam nadzieję że wstępna :)
Urlopy z reguły planuje się od pierwszego, Ponadto turnusy wczasów I innych Imprez także. Ale skoro jest taka wola to zobaczymy co z frekwencja? Ja byłem pierwszy raz I w terminie lipcowym nie wybieram się.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.942 24 8
#34
Ja myślę że gorąc zrobił robotę. Większość mieszkańców wybrała tzw bierny wypoczynek. Na kolejną wystawę trzeba koniecznie zorganizować jakieś stoisko na którym będą w sprzedaży zwykłe zabawkowe kolejki na baterię itd. Nie wiem czy ktoś z Was zauważył ile dzieciaków ze łzami w oczach opuszczało wystawę bez jakiegokolwiek przedmiotu kolejkowego . W końcu mam szczepić to hobby maluchom i nie tylko ! Samo patrzenie czasami nie wystarcza ;)
Pamiętając o tym co było sprzedawane w trakcie prezentacji Makieta City na Narodowym, myśle ze to dobry pomysł.(y) Widziałem wielu "milusińskich", którzy wychodząc z wystawy trzymali w garści pudełka z zestawami startowymi :)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#35
Oczywiście organizator nie powinien zapomnieć o:

-dmuchanym zamku zjeżdżalni, może też być słoń któremu wchodzi się w odbyt i zjeżdża po trąbie
-cukrowej wacie
-stosiku z kosmetykami dla mam
-stoisku z koszerną śliwowicą dla tatusiów
-kuchni z grochówką "wojskową"
-"energetycznej" muzie lokalnej grupy disco-polo

I można jeszcze zgłaszać swoje ambitne pomysły, na razie impreza się broni sama, i oby tak dalej było.

Zapomniałem o telebimie na którym oglądać jeszcze raz "Orły" Nawałki, w strugach łez będziemy przeżywać ich sukcesy.
 

hobbysta43

Znany użytkownik
OKMK Piętrusek
Reakcje
7 0 0
#36
Moim zdaniem termin lipcowy 2017r. IV Trybunałów nie jest zbyt trafiony. Powinny odbywać się one w przedostatni weekend przed zakończeniem roku szkolnego - tak jak do tej pory. Będzie to zatem data stała.Sezon urlopowy może nieco pokrzyżować plany.Dodatkowo impreza w Iławie wypada też w tym terminie.
Co do egzaminów zawodowych, które w tym roku zaskoczyły organizatorów można zapytać dyrekcję szkoły czy nie można ich zorganizować w klasach szkolnych. Zależy to od tego ilu uczniów do nich przystępuje oraz od powołania większej liczby komisji egzaminacyjnych. To wszystko można ustalić w rozmowie z dyrekcją szkoły.
Są to tylko moje sugestie w dyskusji o przyszłorocznej wystawie w Piotrkowie.
 
S

Sebastian

Gość
#37
I można jeszcze zgłaszać swoje ambitne pomysły, na razie impreza się broni sama, i oby tak dalej było.
Podsumowanie kolegi @Paweł R bezbłędne (y)(y)(y)
Była to już trzecia edycja Trybunałów. Ja sam byłem na dwóch i uważam, że jej format jest jak najbardziej OK. Okazuje się jednak, że na czwartą trzeba tam ściągnąć objazdowe wesołe miasteczko by zająć czymś dzieciaki bo smutne chodzą jak im nikt ciuchci nie da do ręki.
Pamiętając o tym co było sprzedawane w trakcie prezentacji Makieta City na Narodowym, myśle ze to dobry pomysł.(y) Widziałem wielu "milusińskich", którzy wychodząc z wystawy trzymali w garści pudełka z zestawami startowymi :)
Podczas ostatniej imprezy w Zbiersku, gdzie w sali domu kultury mieliśmy typowy pokaz makiet, jeden z tatusiów z lekkim rozgoryczeniem powiedział mi, iż szkoda że dzieci nie mogą posterować kolejkami, tak jak na Stadionie Narodowym. No cóż... nie każda impreza wygląda i wyglądać musi tak samo.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#38
Ale chwilka.
Przecież wystawiało się kilka sklepów i miały one w ofercie zestawy startowe dla dzieci. Więc jeśli rodzice chcieli, to mieli możliwość kupienia i zadowolenia swych pociech. No chyba że nie chcieli i stąd ten płacz...
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#39
Mieszkańcy Piotrkowa i Warszawy mają inną zdolność nabywczą, porównywanie tych dwóch imprez jest dziwne, tu wstęp wolny, tu komercha.

Natomiast Sebastian podsunął mi myśl, aż mi wstyd że sam na to nie wpadłem, w Zbiersku Pani Dyrektor(może kierownik) szkoły czy też domu kultury, tego nie pomnę bo poświęcałem czas na kontemplowanie jej sukienki, a raczej dużych braków w jej konstrukcji w okolicach no wiecie których, i może dla młokosów już niezbyt atrakcyjnych, to dla mnie miłośnika kobiet dojrzałych, tzw. prawdziwych kobiet, jej pomysł na zajęcie dziatwy wydaję się godnym polecenia organizatorom Trybunałów.
Konkursy malarskie dla szczyli, lokomotywy wycięte z tektury, i te szczęśliwe upaprane farbami dzieciaki, aż mnie korciło żeby sobie tez pomalować, i jeśli kiedyś H0e znów w Zbiersku będzie, a konkurs taki też, to pierwszy z pędzlem w dłoni stanę w szranki.
Oczywiście musi być pogoda, a ta i tam i w Piotrkowie była, a jestem pewny na 100% że w przyszłym roku tez będzie ładna, wolontariuszkami mogą być nastoletnie uczennice z liceów, w skąpych spódniczkach w kratkę, białych podkolanówkach i czerwonych lakierkach, ach, trochę mnie poniosło ale pomysł jak najbardziej do zrealizowania.

Kupić na odczepne zestaw startowy zawsze można, w dobie rozbuchanego komercjalizmu, najłatwiej kupić sobie spokój, działanie wymaga wysiłku.
Taką "kolejkę" prędzej czy później spotka los innych "cudów" wszechświata, zalegną w mrocznych zatęchłych piwnicach, a zdjęcia z konkursu, i wrażenia wspominane będą przez lata.
Gwoli ścisłości, z pewnością w jakimś dziecku zestaw otrzymany w darze od ubóstwianego tatusia, może obudzić miłość do modelarstwa, ale to znikomy procent, teraz dzieci inne trochę są niż dawniej.

Reasumując (jak ja uwielbiam te trudne niezrozumiałe słowa) impreza była naprawdę udana, jeśli przyszłoroczna choć odrobinę będzie lepsza od tej, zakładam Wasz fanklub, mimo duchoty ( u mnie w pracy wczoraj o 13-tej były równiutko 34 gradusy) bawiliśmy się wybornie, wisienką na torcie była wigilia klubowa, która zaczęła się po naszym powrocie, zgromadziła wcale pokaźną ekipę, trwała długo, mimo niewielkiego spożycia antydepresantów, była bardzo udana czego i Wam w przyszłym roku życzę razem z kompanią ŁKMK.
[DOUBLEPOST=1466849849][/DOUBLEPOST]
ile osób przyjechało pociągiem - ręka do góry, bo zwiedzający to w większości pewnie tubylcy.
W Poznaniu to też w większości tubylcy, i to w dodatku większość z nich to goście z innych bajek, jak np.targi gier i przebierańców, a przyjechaliśmy samochodem, bo nam na czasie zależało, aby jak najdłużej przebywać z kolegami.:)
 

114

Użytkownik
Reakcje
9 0 0
#40
Witam. Dojazd samochodowy dobry z całej Polski. Koleją nie wiem.
Moja prośba, żeby zmotywować więcej "wytwórców kolejkowych" i sklepów, z możliwością pomacania i kupna. Sam kupiłem trzy wagony"orłowe" od EFC.:):):) i trochę torów od Schlesienmodelle:):):). Każdy z nas może wpłynąć na swojego sprzedawcę, SKLEP, aby pojawił, się za rok w Piotrkowie.
Od dziś Adamowi z Modelmanii zaczynam stawiać dodatkowe warunki przy zakupie, żeby się pojawił w Piotrkowie.(y)(y)(y) i tu możemy działać razem w naszej intencji.
Co do zakupu przez miejscowych - to chyba,że będą tanie zestawy Piko jak na Arenie w Warszawie, ale pewnie nie tylko dla nich.:):):)
Jan
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki