• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Istebna - IV Spotkanie H0 i H0e - 9-12 listopada 2017

Czy planujesz wziąć udział w IV spotkaniu Istebna 2017


  • Ogółem głosujących
    14
  • Ankieta zamknięta .
Reakcje
45 1 5
#81
Nie no... moment... a jak ów wagon tam podjechał? Ja tam wszędzie widzę wąski tor. Te -7.5 co mam lewym oku i -6.5 w prawym to jakaś ściema...

Chyba się nie rozumiemy. Mi chodzi o taką rampę do napychania wagonów normalnotorowych na transportery.
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#82
Nim Maciek ponownie zamknie temat, pozwolę sobie na krótkie podsumowanie.

Spotkanie w Istebnej wyrobiło już sobie renomę przez minione lata, jednak jak było, trzeba napisać! A było cudnie, odwiedziła nas masa ludzi, zarówno modelarzy, jak i tych nie związanych z naszą pasją (liczne rodziny). Nawet najmniejsi opuścili salę z wypiekami na twarzy.
Po zeszłorocznym spotkaniu pojawiła się wizja połączenia skali H0 i H0e, która udała się dzięki skrzyżowaniu (wąskiego toru, z normalnym),stworzonemu przez naszego kolegę Zvolacka i chwała mu za to. Teraz już wiemy, że był to świetny pomysł! ;)
Dużo zabawy, jeszcze więcej taboru, i wspaniała atmosfera panująca wśród uczestników. Po prostu coś wspaniałego.
Podziękowania należą się dla organizatora, za to, że nas zebrał i zapewnił nam 3 dni świetnej zabawy! Oczywiście nie można pominąć Kasi, która przez ten czas dla nas gotowała pyszne jedzenie! No i desery (y)
Niestety jak to zawsze bywa, w niedzielę pozbieraliśmy "zabawki" i opuściliśmy Istebną z pełnymi brzuszkami po obiadku :gwizd:

Jedno jest pewne, zrobię wszystko byśmy za rok znów zebrali się tutaj przy makiecie! (y)




Co do wszelkich dywagacji, na temat słuszności taboru, który się poruszał po makiecie, tego jak wagony wjechały na rampę, czy gołych skrzynek. Zebraliśmy się w Istebnej oczekując świetnej zabawy i tak też było. Wszelka dyskusja na tematy w/w zniechęca do wstawiania jakiejkolwiek relacji z imprezy, bo zaraz się zaczyna dyskusja nie mająca żadnej przyszłości. Ot tak, żeby była.


Na przekór wszystkim wzywam uczestników do wstawienia zdjęcia, jak Jelczem 315 zapychałem wagony na bocznicy. Sam niestety nie zrobiłem żadnego.
A Tomka do wstawienia filmiku z akcji bezpieczny przejazd :cool:


10.JPG
9.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
 
Reakcje
45 1 5
#83
Nim Maciek ponownie zamknie temat, pozwolę sobie na krótkie podsumowanie.

Spotkanie w Istebnej wyrobiło już sobie renomę przez minione lata, jednak jak było, trzeba napisać! A było cudnie, odwiedziła nas masa ludzi, zarówno modelarzy, jak i tych nie związanych z naszą pasją (liczne rodziny). Nawet najmniejsi opuścili salę z wypiekami na twarzy.
Po zeszłorocznym spotkaniu pojawiła się wizja połączenia skali H0 i H0e, która udała się dzięki skrzyżowaniu (wąskiego toru, z normalnym),stworzonemu przez naszego kolegę Zvolacka i chwała mu za to. Teraz już wiemy, że był to świetny pomysł! ;)
Dużo zabawy, jeszcze więcej taboru, i wspaniała atmosfera panująca wśród uczestników. Po prostu coś wspaniałego.
Podziękowania należą się dla organizatora, za to, że nas zebrał i zapewnił nam 3 dni świetnej zabawy! Oczywiście nie można pominąć Kasi, która przez ten czas dla nas gotowała pyszne jedzenie! No i desery (y)
Niestety jak to zawsze bywa, w niedzielę pozbieraliśmy "zabawki" i opuściliśmy Istebną z pełnymi brzuszkami po obiadku :gwizd:

Jedno jest pewne, zrobię wszystko byśmy za rok znów zebrali się tutaj przy makiecie! (y)




Co do wszelkich dywagacji, na temat słuszności taboru, który się poruszał po makiecie, tego jak wagony wjechały na rampę, czy gołych skrzynek. Zebraliśmy się w Istebnej oczekując świetnej zabawy i tak też było. Wszelka dyskusja na tematy w/w zniechęca do wstawiania jakiejkolwiek relacji z imprezy, bo zaraz się zaczyna dyskusja nie mająca żadnej przyszłości. Ot tak, żeby była.


Na przekór wszystkim wzywam uczestników do wstawienia zdjęcia, jak Jelczem 315 zapychałem wagony na bocznicy. Sam niestety nie zrobiłem żadnego.
A Tomka do wstawienia filmiku z akcji bezpieczny przejazd :cool:


Zobacz załącznik 519484 Zobacz załącznik 519483 Zobacz załącznik 519485 Zobacz załącznik 519486 Zobacz załącznik 519487 Zobacz załącznik 519488 Zobacz załącznik 519489 Zobacz załącznik 519490
Jeju... nie mam możliwości pojawić się w Istebnej. Tylko i wyłącznie pytałem o rampę z ciekawości. Zaproponowałem ze fajnie by było mieć taki moduł z napychaniem.

I już zostało odebrane jako atak! :/

Gdybym miał czas pracować nad modułami to bym sobie sam zrobił bo zawsze chciałem taki mieć. Macie Panowie możliwości bo makiety obecnie robicie. Podałem tylko propozycję.

Jak miałem 18 lat, z racji znajomosci nieimieckiego byłem zatrudniany przez Ministerstwo Rolnictwa Brandenburgii jako tłumacz. Niemcy z byłych Niemiec Wschodnich, sadownicy, hodowcy ryb, rolnicy, chcieli się dzielić swoim doświadczeniem w organizacji spółdzielni. Pokazywali jak można we cztery-sześć gospodarstw założyć małą spółdzielnię która będzie miała jedną chłodnię na jabłka, jeden kompleks silosów itd. Rolnicy, sadownicy, hodowcy ryb z Lubuskiego jeździli na zaproszenie rządu Brandenburgii i oglądali. Podejście przedsiębiorców było takie "Co oni mi tu pokazują... jabłka niech lepiej ode mnie kupią..." No cóż. Ten wątek niestety ukazał jak dalece ta mentalność sięga. Niestety nawet do hobby które ma być relaksem po ciężkiej pracy. Szkoda.

Panowie, przestańcie proszę być sobie wrogami. Znajdźcie wspólny język. Przecież macie to samo hobby a to już wiele. Jest na tym forum wiele fajnych relacji ale czytać się odechciewa...
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#84
Mi chodzi o taką rampę do napychania wagonów normalnotorowych na transportery.
no tam właśnie taka rampa jest. Walter poszukaj faktycznie w temacie o Zaniemyślu. Tam na bank to opisałem.

Nim Maciek ponownie zamknie temat, pozwolę sobie na krótkie podsumowanie.
Nie zamknę ale moich zdjęć tu nie będzie. Pozdrawiam środkowym palcem animatorów odbierania chęci do publikowania czegokolwiek.

Jedno jest pewne, zrobię wszystko byśmy za rok znów zebrali się tutaj przy makiecie! (y)
Tak będzie! Znowu z gołymi dechami, na marnym poziomie, fikcyjnym taborem, zabawkowymi lokomotywami i na złość wszelkiej maści fałszywcom, malkontentom, konfidentom, frustratom i podżegaczom będziemy się dobrze bawić. Ku uciesze własnej i odwiedzających nas Gości. W przyszłym roku będzie jubileuszowo.
[DOUBLEPOST=1510616496][/DOUBLEPOST]
I już zostało odebrane jako atak! :/
Walter absolutnie nie! Znamy się i wiesz że zawsze wszystko spokojnie tłumaczę :) podeślę Ci jutro na pw zdjęcia rampy na Zaniemyślu. Ona tam w rzeczywistości nie obsługiwała transporterów (choć mam foto z transporterami na Zaniemyślu) to była prowizoryczna budowa z normalnym torem po to aby postawić tam wagony osobowe dla Wczasów Wagonowych.
 
Reakcje
45 1 5
#85
no tam właśnie taka rampa jest. Walter poszukaj faktycznie w temacie o Zaniemyślu. Tam na bank to opisałem.


Nie zamknę ale moich zdjęć tu nie będzie. Pozdrawiam środkowym palcem animatorów odbierania chęci do publikowania czegokolwiek.


Tak będzie! Znowu z gołymi dechami, na marnym poziomie, fikcyjnym taborem, zabawkowymi lokomotywami i na złość wszelkiej maści fałszywcom, malkontentom, konfidentom, frustratom i podżegaczom będziemy się dobrze bawić. Ku uciesze własnej i odwiedzających nas Gości. W przyszłym roku będzie jubileuszowo.
[DOUBLEPOST=1510616496][/DOUBLEPOST] Walter absolutnie nie! Znamy się i wiesz że zawsze wszystko spokojnie tłumaczę :) podeślę Ci jutro na pw zdjęcia rampy na Zaniemyślu. On tam w rzeczywistości nie obsługiwała transporterów (choć mam foto z transporterami na Zaniemyślu) to była prowizoryczna budowa z normalnym torem po to aby postawić tam wagony osobowe dla Wczasów Wagonowych.
Maciek - ja wiem :) Cenię Twoje opanowanie :)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#86
Co do wszelkich dywagacji, na temat słuszności taboru, który się poruszał po makiecie, tego jak wagony wjechały na rampę, czy gołych skrzynek. Zebraliśmy się w Istebnej oczekując świetnej zabawy i tak też było. Wszelka dyskusja na tematy w/w zniechęca do wstawiania jakiejkolwiek relacji z imprezy, bo zaraz się zaczyna dyskusja nie mająca żadnej przyszłości. Ot tak, żeby była.
Kolego Marcinie nikt nie przeczy ,że zabawa była przednia i bardzo dobrze ,ale stwierdzenie ,że zwrócenie uwagi na jakiś szczegół zniechęca do wstawiania jakiejkolwiek relacji z imprezy to już lekka przesada;).Można by to porównać z obrażeniem się dziecka na odebranie mu zabawki.
Dla mnie osobiście model tej lokomotywy (bo o to zapytałem wcześniej) może być oznaczony XXX 04 to jest tylko i wyłącznie sprawa właściciela ,ale przy takim realizmie jaki prezentujecie na makietach (bardzo ładnych zresztą) pasażerowie ,infrastruktura, całe otoczenie wokół szlaków itp.. taki kiks jak źle oznaczony tabor -wybacz ale mnie nie pasuje.
Jak ktoś wcześniej napisał (chyba Jarek) to już lepiej ,żeby nie był stylizowany na lokomotywę PKP.
Pozdrawiam
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#87
taki kiks jak źle oznaczony tabor -wybacz ale mnie nie pasuje.
Nie patrz.. niezwłocznie omiń tą stronę. Czemu sądzisz, że taka opinia bardzo osobista, kogoś zainteresuje? Czemu dla kogoś miało by to być ważne?
Zapewniam Cię że dla większości jest to doskonale obojętne. Czemu więc taki wpis służy? Nie odpowiadaj. Sam się nad tym zastanów.
[DOUBLEPOST=1510617887,1510617557][/DOUBLEPOST]Ciekawe.. nikt nie zapytał czy był rozkład, nikt nie pytał o podział na epoki, nikt nie zapytał czy pojawiły się nowe skrzynki, nikt nie zapytał czy pojawił się jakiś nowy model, nikt nie zapytał ile było ludzi.. nikt nie spytał jak działało skrzyżowanie H0/H0e.. można by tak do bólu. Ważne stały się białe skrzynki poza dostępem gości i przemalowanka lokomotywy.. jedyny Walter dochodził sensownie obsługi transporterów.
NIC wam nie warto pokazywać - malkontenci.
[DOUBLEPOST=1510618339][/DOUBLEPOST]Nawet Lewiński z Marszałem na Trybunałach mieli więcej luzu w gaciach niż wy nadęci koledzy i ganiali się rumunami po makiecie jak slotcarami.. umarło w was dziecko i staliście się starymi zgredami jak nie widzicie w pociesznej lokomotywie z oznaczeniami PKP frajdy.
Z mojej strony EOT, jeśli ktoś ma jednak ochotę pokazać wam jakieś zdjęcie to proszę bardzo.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#88
Maćku już spoko więcej o nic nie zapytam. Widzę ,że jesteś mocno podminowany.
Masz rację -może jestem zbyt głupi -może trzeba sobie zrobić pauzę i odpuścić sobie na jakiś czas zaglądanie tutaj(y)
Nie patrz.. niezwłocznie omiń tą stronę. Czemu sądzisz, że taka opinia bardzo osobista, kogoś zainteresuje? Czemu dla kogoś miało by to być ważne?
Zapewniam Cię że dla większości jest to doskonale obojętne
Jednak czy tak obojętne ? - skoro poparłeś mój wcześniejszy wpis ?
Bez tytułu 4.png
Daleki jestem od wywoływania jakiś konfliktów i sprzeczek -zawsze staram się być spokojny i zapewniam Cię tak zostanie.
Na nikogo nie nakrzyczałem - wyraziłem tylko swoje zdanie nie rozumiem skąd taki atak z Twojej strony.
No ale jak napisałeś jestem zapewne starym zgredem -więc zamilknę.
Po mino wszystko serdecznie pozdrawiam życząc dobrej nocy :)
 

aquirlan

Użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
32 0 0
#92
Mnie bardzo ciekawi praktyczne wykorzystanie mostu obrotowego, a konkretniej - czy jego praca była skorelowana z rozkładem? Na przykład - ustawiany na przejazd wyłącznie przed planowanym przejazdem składu?
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#96
Z mojej strony tylko 3 fotki. Nie brałem aparatu, a mój tel nie robi ekstra zdjęć wiec sobie darowałem. Pojawiłem się w sobotę I w niedziele. W sobotę zasponsorowałem przejażdżki w większej mierze moim taborem. Była okazja do przewietrzenia mojego Px49 po naprawie napędu - praca bez zarzutu. Węglarki Ziehla odbyły swój dziewiczy kurs - również jestem zadowolony z ich pracy na makiecie. Do tego chciałem podziękować przede wszystkim kolegom z BGM , za olbrzymią cierpliwość przy moim synu Staszku. Młody praktycznie zdradził swojego starego na rzecz normalnego toru. Bo większe fajniejsze :) ale za to miałem sporo spokoju i moglem pobawić się swoimi kolejkami.
 

Załączniki

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#97
Kudebalans czy koniecznie musicie rzucać fochami bo jeden czy drugi malkontent coś bardziej czy mniej mądrego napisał.W ten sposób robicie też
kuku tym wszystkim którzy żałują,jak ja,że nie mogli przyjechać żeby stwierdzić organoleptycznie fajność zabawy i tylko dzięki zdjęciom
mogą podziwiać Wasze prace.A tak przy okazji to czy maleńtas ze zdjęcia ma napęd,a jeśli tak to gdzie można go zdobyć?
maleńtas.jpg
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#99
Patrząc na zdjęcia wnioskuję że imprezka była świetna, szkoda że tak daleko, chętnie bym zobaczył to na żywo a i pobawił się jak dziecko bo o to w końcu w tym chodzi, może kiedyś uda mi się dojechać.
Szkoda tylko że wszyscy są nastawieni na cukrowanie a jakiekolwiek spostrzeżenie, pytanie czy uwaga postrzegana jest jako jakiś atak, może się mylę ale dla postronnej osoby strasznie zalatuje kółeczkiem wzajemnej adoracji nastawionym tylko komentarze uwielbienia.
Pewnie zaraz zostanę "zhejtowany", no ale cóż, taki urok tego forum.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Nie zostaniesz Zdeniu "zhejtowany". Zapraszam do Piotrkowa, spotkaliśmy się już tam. Kółeczko wzajemnej adoracji się dobrze bawiło a hejtują tylko ci co nie byli.
Spostrzeżenia, uwagi czy pytania jak dobrze poczytasz nie pozostają bez odpowiedzi wręcz przeciwnie.
Hejcik już wylałem do wiadra z pomyjami.. taki urok ale nie tego forum tylko niektórych użytkowników co pomylili forum z rynsztokiem gdzie można wszystko wylać..
 

Podobne wątki