• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

iTrain 4

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#1
Pojawiła się najnowsza wersja programu do sterowania makietą iTrain 4.

Program ma chyba najbardziej przemyślany sposób działania wśród dostępnych na rynku, działa na Windows, Linux i Mac. Jest napisany przez programistę który jest też modelarzem, dzięki temu jest szybki, nie potrzebuje dużo zasobów, wspiera ogromną liczbę interfejsów i systemów DCC. Bardzo dobrze radzi sobie z kalibracją lokomotyw a następnie ich pozycjonowaniem na makiecie. Ma jeszcze wiele funkcji o których można przeczytać na stronie: https://www.berros.eu/en/itrain/ - ale ma też jedną ważną funkcję dla nas - został przetłumaczony na język Polski.

Jeszcze jedna ważna rzecz - jest to chyba najłatwiejszy program również dla początkujących. Trzeba tylko wyrysować kształt makiety, zaznaczyć gdzie są rozjazdy, informacja zwrotna i sygnalizacja. Zaznaczyć bloki i zdefiniować przebiegi jako kolejność bloków przez które ma jechać pociąg. Dla małej makiety 2 godziny i mamy wszystko działające.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
0 0 0
#2
Popieram. Używam właśnie Itrain4 - na razie wersja próbna. Wcześniej używałem z powodzeniem wersji 3. Jak kolega Corwin napisał program bardzo prosty w obsłudze i ma wszystko co trzeba. Początki jak z każdym programem wymagają trochę wysiłku ale zdecydowanie "krzywa nauki" jest bardzo dobra.
Przez 2 miesiące program można testowac za darno (bez żadnych limitacji), działa bardzo pomocne forum (m.in. twórca odpowiada codziennie), no i cena o ponad polowe nizsza niz TC.
 

aresag

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Podepnę się do tematu... Bo też wziąłem na tapetę iTrain. 2-miesięczna licencja pozwala na programowanie dekoderów? Ma funkcjonalności wersji Plus/Professional? Bo jakoś nie mogę sobie poradzić z dodaniem nowych lokomotyw. Może coś robię źle... Jest może dostępna polska instrukcja?
Może problem w tym że nie ma do wyboru centralki Piko Smart Control, daję ESU ECoS.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 6

Podobne wątki