• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Italeri 3863 - MAN TGA 1:24 na inny sposób ----> RC

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#27
Poniżej fotka innych kardanów jakie dostałem na próbę od kolegi. To jakieś pozostałości po przeróbkach/naprawach autek rc. Wyglądają obiecująco.
20150724_234531-1.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#29
No to prawda co piszesz, ale wszystko okaże się w praniu. Narazie trwa próba zrobienia czegoś z tego :)
20150726_234215-1.jpg

Jest nadzieja że coś wyjdzie z tego. Pozostaje jeszcze sprawa samego wału. Musi być skracalny. Mam pomysł że go zrobię jako rurka w rurke z blokadą na szpilce/śrubie.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#32
Tylna oś elegancko pracuje. Czas na wał napędowy. W zasadzie jest już prawie gotowy. Czekają mnie małe korekty i będzie ok. Dziś były pierwsze testy uruchomienia silnika z osią. Wygląda że jest dobrze i model pojedzie. Teraz pora na poskładanie w całość paru części.
20150728_171108-1.jpg
20150729_000900-1.jpg
20150729_001033.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#33
Wszystko wyschło. Udało się też całość poskładać i uruchomić. Cały napęd wykonany z mosiężnych rurek i dziwnych tulejek ze sklepu elektronicznego oraz z elementów od kolegów z modelarni.pl. DZIAŁA :gwizd: Jest nadzieja że auto pojedzie. Zobaczymy jak się silnik sprawuje pod obciążeniem własnym na swoich kołach :) Mam nadzieję że się nic nie urwie :LOL: Takie testy pewnie do miesiąca uda się przeprowadzić. Teraz czeka mnie budowa przedniej skrętnej osi ;)
Zapraszam do przeglądnięcia filmików z napędami z LEGO (1 wersja) i obecna:
LEGO --- >
obecna --->
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#34
Walek już poczerniony.
20150730_233507-1.jpg


Zaczynamy prace przy elektryce I elektronice ~ Odbiornik/silnik/regulator silnika
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#35
Zabrałem się za elektronikę. Odbiornik ma już swoje miejsce. Powoli się rodzi pomysl na lokalizację sterownika obrotów do silnika oraz lokalizacja płytki rozdzielajacej dla diód SMD.
20150730_000911.jpg
 

Ferrix

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#36
Nie no, dla mnie całkowita bajka. Ja załamałem się już na przekładaniu silniczków i uznałem, że i tak nie będzie działać :D
Naprawdę wielki plus dla Ciebie, że się podjąłeś takiego wyzwania!(y)(y)(y)(y)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#37
Naprawdę wielki plus dla Ciebie, że się podjąłeś takiego wyzwania!(y)(y)(y)(y)
No podjąłem się tego zadania, ciekawe czy dotrwam do końca ;) Ale widząc co zrobiłem z Jelczem jestem bardzo pozytywnie nastawiony i mega zdeterminowany. Mam nadzieję że efekt końcowy będzie zadowalający;) Mam nadzieję że za miesiąc będzie się czym pochwalić już ;)
 

Ferrix

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#38
No podjąłem się tego zadania, ciekawe czy dotrwam do końca ;) Ale widząc co zrobiłem z Jelczem jestem bardzo pozytywnie nastawiony i mega zdeterminowany. Mam nadzieję że efekt końcowy będzie zadowalający;) Mam nadzieję że za miesiąc będzie się czym pochwalić już ;)
Rewelacja już wygląda, widać kupę włożonej pracy. (y)No to trzymam mocno mocno kciuki, a ja tuptam sklejać wnętrze tego swojego złomka :cry:
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#40
Zanim będę miał bardziej szczegółowe rysunki mojego zawieszenia udało mi się zrobić zwrotnice pod koła. Kozystam ze sprawdzonych rozwiązańz jelcza czyli mmosiężna nakretka i druty. Całość zlutowana aby się trzymało.
20150805_192957-1.jpg