• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stambuł

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#21
ok 15mln ;)
To w 8 minucie to metro ;) Z przystankiem na moście. nad Złotym Rogiem, będącym jedynie "zatoczką" cieśniny. Normalnie pociągi kursują POD Bosforem. Kiedyś był prom, resztki przystani można pewnie jeszcze wypatrzeć (ja znalazłem).
Poza tym super, fajnie sobie przypomnieć miasto, długo byłeś? Zabytki się podobały? Co było największym "WOW" dla Ciebie?
Czy kolejka do Hagia Sophia to turyści, czy wierni do meczetu?
Dzięki za info o metrze. Byłem tylko jeden dzień i w zorganizowanej wycieczce z przewodnikiem. Zdecydowanie za krótko. Kolejka to i turyści, i wierni. Do 5 godzin czekania chyba, że ktoś wie jak się wbić. Azjatycka dzielnica biznesowa i wieża telewizyjna po zmierzchu. Mają rozmach. Z zabytków zwiedziliśmy pałac sułtana. Do diamentu się nie dostałem. Kolejka na kilka godzin.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#22
Polecam na zwiedzanie kilka dni, samemu, z biletem turystycznym np. wstęp do Hagia Sophia praktycznie (był) poza kolejką ;)
Zasadniczo poruszałem się przeważnie po Fatih czyli dawnym Konstantynopolu ;) tu jest wystarczająca ilość zabytków.
 
Ostatnio edytowane: