• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Irokezowe robótki

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.407 47 0
#23
Drugi kociołek też otrzymał washa, w Falnsach pomalowałem krawędzie stopni i poręcze na biało.Tak sam jak kociołki otrzymały washa.Teraz już wszystko będzie czekać w kolejce na pigmenty i ich utrwalenie.
 

Załączniki

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#26
Wtrącę się tutaj do wątku z pytaniem. Jak osiągnąć efekt, który zaznaczyłem na poniższej fotce?
Ja bym ognisko rdzy zrobił kawałkiem drobnej gąbki, lekko zanurzonej w farbie (kolor rdzy) i punktowo naniesionej (półsucha). Specyfik AK, o którym pisze kolega DziDzia wykorzystałbym do zrobienia lekkiego zacieku z tego ogniska. Jednakże samym tym specyfikiem ten efekt nie wyjdzie. Ewentualnie można to spróbować z pędzla zrobić ;)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.407 47 0
#28
Trochę trzeba było odpocząć od komputera i codziennego życia.Przez ten czas spatynowałem do końca oba kociołki i Falnsy.
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#38
Super wątek(y) Co mam ukrywać podziwiam i zazdroszczę.
Tak przeglądam go i się zastanawiam, czy kiedykolwiek ktoś się skusi na jakieś dymki do tych obrazków i napisze.
Te efekty osiągnąłem tak i tak, stosując to i to.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.407 47 0
#39
Zbyszku wystarczy pytać, ja swojej wiedzy nie ukrywam, tym bardziej że większość sam gdzieś podpatrzyłem.W modelarstwie nie chodzi o to żeby mówić mam coś lepszego od Was i się nie podzielę wiedzą jak to zrobiłem tylko żeby nawzajem się dzielić i sobie pomagać.Niestety znam kilka osób, które za nic w świecie nie zdradzą swoich technik czy metod robienia czegoś, ale takimi snobami nie warto się przejmować.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#40
Miałem bardziej na myśli, że jak pokazujesz ubrudzoną washem budę skrobniesz, że taki efekt uzyskałem np. Migiem nr. xxx. Wg. mnie watek będzie bardziej przejrzysty, niż rozwleczony na kilkadziesiąt stron.;)
[DOUBLEPOST=1421092489,1421091596][/DOUBLEPOST]Chciałem jeszcze zauważyć, że produkty MIGa są chyba lepsze jakościowo od AK interactive, ten rdzawy specyfik AK mi się normalnie zważył i pigment oddzielił od tej benzyny lakowej, a wash Miga jest bez zastrzeżeń.