• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Irokez46 1/18

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Ostatnio przewietrzyłem nieco półki z modelami w 18-ce, ale dzięki temu zrobiło się miejsce na to co od dawna chodziło mi po głowie. A chodziło zebranie kilku starych, klasycznych Mercedesów. Tak więc do wcześniej pokazywanego W116 dołączyły kolejne.
Dziś Mercedes W110. Moja ulubiona firma jeśli chodzi o 1/18, czyli Norev.
w108 001.JPG
w108 002.JPG
w108 003.JPG
w108 004.JPG
w108 005.JPG
w108 006.JPG
w108 007.JPG
w108 009.JPG
w108 010.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Kolor jest nieco przekłamany na zdjęciach. To powód, dla którego dość długo zwlekałem z zakupem tego modelu. W rzeczywistości jest nieco ciemniejszy, bardziej soczysty i prezentuje się świetnie.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
Ale mi ciśnienie podniosłeś tą prezentacją, jako 18 latek kupiłem takiego Mercedesa od kolegi który dostał go od swojego dziadka, mój Merc miał 2.0d i jakieś 2 miliny przebiegu na Taxi , był biały pomalowany wałkiem i mocno nadszarpnięty zębem czasu a i tak sprawiał mi bardzo wiele radości mimo że do 100km na godzinę rozpędzał się mniej więcej koło tygodnia. To były piękne czasy. Piotrek jak masz takiego jeszcze w 1/87 to zrób im razem fotkę jak będziesz miał chwilę czasu :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
Rewelacyjne modele wynajdujesz do pokazania. Przyjemnie się ogląda takie klasyki. (y) Jestem pod wrażeniem.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Dwa słoiczki miodu zjedzone a dziś przyszła pora na beczkę dziegciu. Jako że moim ulubionym Mercedesem jest W114/115 to po kilku w 1/43 przyszła pora na model w 1/18. Wybór padł na firmę Sun Star. Kilka ładnych lat temu miałem już model tego Mercedesa i nie miałem do niego żadnych zastrzeżeń. Ucieszyłem się gdy znalazłem tego Mercedesa w jednym z polskich sklepów i chociaż cena nie była mała to zakupiłem. Przyszła paczka i radość znikła. Model wygląda jakby składał go chiński pięciolatek. Chromy poprzecierane do czarnego plastiku, karoseria z odpryskami do tego pozalewana klejem. Światła aż matowe od cyjanoakrulu. Części chromowane oraz reflektory nie były wycinane z ramek tylko wyrywane i bez obróbki wklejane na swoje miejsce. Boczek w drzwiach wklejony tak że wygląda jakby ktoś go wyrywał. Tak samo krzywo powklejane klamki. Na każdym kroku nadlewki zarówno na częściach metalowych i plastikowych. Nie wiem co się zmieniło w tej firmie że nagle zaczęli wypuszczać tak ordynarnie złożone modele, ale jak mimo że mam kilka w swojej kolekcji to więcej już spod tej marki nie kupię. Na zdjęciach nie widać wszystkiego dokładnie, ale model jest nie do zaakceptowania. Napisałem do sklepu reklamację i czekam na odpowiedź, ale na pewno nie zostawię tego tak.
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
Rzeczywiście, masakra jakaś.:mad: Pozostaje tylko reklamować, albo przerobić go na styranego życiem po przejechaniu kilku milionów kilometrów.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Gdyby Maćku kosztował 120zł to bym coś z tym próbował zrobić, ale był znacznie droższy od modeli Norev a jakoś to porażka. Będę chciał zwrotu pieniędzy i pozostanie liczyć że Norev kiedyś go zrobi albo dorwać gdzieś Sun Stara, ale z przed kilku lat.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
No i niestety smutna wiadomość ze sklepu dziś przyszła ze zdjęciami kolejnego egzemplarza. Dowiedziałem się że Sun Star teraz tak robi modele. Szkoda bo do tej pory ich jakość raczej tylko cieszyła. A ja niestety pozostanę bez mojego ulubionego Mercedesa w 1/18.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Oba ostatnio pokazane przez Ciebie mercedesy też mam i muszę powiedzieć, że są pięknie wykonane. Natomiast co do W114/115 od SunStar mam podobne doświadczenia co Ty. Choć u mnie to dotyczy modelu W114 coupe. Jest tak samo "spieprzony" jak i twój ale mam inne model od tego samego producenta tyle, że z dawnych lat i to zupełnie inna bajka bo wykonanie naprawdę staranne, i na szczęście mam taką W114/115 w wersji takiej jak Ty czyli czterodrzwiowej w czarnym kolorze i wykonana jest wiele lepiej niż ta co Tobie się trafiła i wnioskuję, że to starsza produkcja choć ja ją kupiłem niedawno na ebay-u.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:18 49
Skala 1:18 53

Podobne wątki