• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Irokez46 1/18

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
#21
Ale wypasy...
Kiedyś marzenie, teraz klasyka. Żeby były fundusze i miejsce też bym chciał takie zbierać...
Gratuluje wspaniałej kolekcji Golfików !!!
[DOUBLEPOST=1503089920][/DOUBLEPOST]Audi odlot, ale Golfy - co tu dużo pisać wymiatają !!!
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.345 47 0
#22
Jako że uwielbiam stare Mercedesy tak więc nie moglem przejść obojętnie obok tego modelu.
Firma to Norev, ale w porównaniu z Golfami model nie ma skrętnych kół czy otwieranych elementów. Jest jednak świetnie wykonany, lakier pięknie położony i ogólnie wart swojej ceny. Jeszcze na niemieckich blachach, ale niebawem zostanie zarejestrowany jako zabytek.:)

1 016.JPG
1 015.JPG
1 011.JPG
1 010.JPG
1 013.JPG
1 012.JPG
1 014.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#24
Świetny ten model. Pięknie wygląda w tym kolorze. Jedyne co mi tu nie pasuje to trochę za gruby znaczek mercedesa na masce. Szkoda, że nie dali tu bardziej filigranowego. Ale i tak model wart posiadania. (y) Sam ostatnio myślę o tego typu starym Mercedesie w tej skali.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.345 47 0
#25
Czekałem aż ktoś napisze o tym znaczku, bo i mnie ten element trochę razi. Psuje idealną całość. Zamówię sobie fototrawiony razem do kompletu z tablicami rejestracyjnymi, tylko wtedy pojawi się nieco inny problem. Nie uda mi się dobrać takiego chromu do jego pomalowania, więc będzie się nieco odróżniał.(n)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#26
Kapitalny model , kolor i wersja , dla mnie na minus wspomniany znaczek i brak otwieranych elementów, tak duża skala to coś się powinno otwierać :)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.345 47 0
#27
Z początku też tak uważałem Marcinie że przy tej skali to wszystko powinno być otwierane, z tego powodu swego czasu odpuściłem sobie zakup kilku modeli w tej skali. Jednak teraz gdy mam tego Mercedesa przed sobą uważam że nie koniecznie musi mieć ruchome elementy.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#28
Czekałem aż ktoś napisze o tym znaczku, bo i mnie ten element trochę razi. Psuje idealną całość. Zamówię sobie fototrawiony razem do kompletu z tablicami rejestracyjnymi, tylko wtedy pojawi się nieco inny problem. Nie uda mi się dobrać takiego chromu do jego pomalowania, więc będzie się nieco odróżniał.(n)
Co do chromów to polecam Ci taki pisak chromowy z bardzo dużą zawartością chromu. Po wyschnięciu daje rzeczywiście chromową powierzchnię. Spróbuj, bo myślę, że uda Ci się uzyskać pełen blask chromowy.
https://molotow.com.pl/markery,liquid-chrome

Molotow Liquid Chrome.jpg
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#29
Model super, wg mnie lepiej ze nie ma otwieranych elementów bo szpary by wtedy były grubsze, tak bardziej wyglada jak prawdziwy, świetny lakier i dobre detale(y)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.345 47 0
#33
Dziś model z firmy Laudo Racing, nad zakupem którego zastanawiałem się kilka miesięcy. Pierwszym powodem była wysoka cena. Chęć posiadania w końcu zwyciężyła i zakupu dokonałem. Paczka dotarła, rozpakowywałem ją w pośpiechu jak dziecko, któremu w końcu pozwolono otworzyć prezent spod choinki. Pudełko ładnie zrobione w środku styropianowa wytłoczka, w której model siedział jak kurczak w jajku w dodatku owinięty papierem i folią dla ochrony. Sam model żywiczny a odnośnie jego mam mieszane odczucia. Ogólnie prezentuje się bardzo ładnie, lakier pięknie położony, pięknie wykonane detale, koła, wnętrze. I gdyby tylko to napisać to mógłbym powiedzieć że wart swojej ceny, ale niestety ma i minusy. Bardzo niechlujnie ktoś go składał. Praktycznie wszędzie widać białe ślady po kleju cyjanoakrylowym, cześć elementów krzywo wklejona(na szczęście jakimś gumiastym klejem, który łatwo usunąć i wkleić prosto samemu), bardzo dużo nadlewek na elementach oświetlenia. Dodatkowo będę musiał przednie kierunkowskazy pomalować clearem pomarańczowym, bo jakoś te białe mi nie pasują, chociaż i takie pierwsze Maluchy wyprodukowane w Polsce miały. Porażką są tablice rejestracyjne, tutaj z pomocą przyjdzie jak zawsze @Ostbahn, u którego już zamówiłem tablice z serialowego Fiacika Czterdziestolatka. Dziś trzy fotki, więcej zrobię już po poprawkach. Reasumując nie żałuję że go nabyłem, ale za taką cenę oczekiwać należy dokładniejszego montażu.

3 001.JPG
3 002.JPG
3 003.JPG
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
2.384 71 3
#34
Rzeczywiście, bryła pojazdu wygląda ładnie, ale "Kaszlaki" chyba nigdy nie miały ramek aluminiowych wokół okna w drzwiach
(chyba, że na zdjęciu to tak wyszło, ale pewny nie jestem(n)).
Dodatkowo coś mi nie pasuje w proporcji podziału okna w drzwiach... Tak jakby szyba czołowa była zbyt pochylona i stąd taka długość dolnej krawędzi szyby trójkątnej, ale to może być też coś z moją pamięcią w tym względzie...;)

Pozdrawiam z MMz:)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#37
Rzeczywiście, bryła pojazdu wygląda ładnie, ale "Kaszlaki" chyba nigdy nie miały ramek aluminiowych wokół okna w drzwiach
(chyba, że na zdjęciu to tak wyszło, ale pewny nie jestem(n)).
Dodatkowo coś mi nie pasuje w proporcji podziału okna w drzwiach... Tak jakby szyba czołowa była zbyt pochylona i stąd taka długość dolnej krawędzi szyby trójkątnej, ale to może być też coś z moją pamięcią w tym względzie...;)

Pozdrawiam z MMz:)
Ramki były zawsze aluminiowe w kaszlach tylko późniejsze miały je malowane na czarno:)
Wiem bo sam nie raz i nie w jednym maluszku ściągałem je do malowania :)


Świetny model , bardzo mi się podoba i na pierwszy rzut oka nie widać wad o których napisał Piotrek , powiem szczerze gdyby nie wydatki ostatnich dni to chyba tez bym się skusił :)
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#38
Model świetnie sie prezentuje, brakuje mi tu lusterka zewnetrzengo, jest ono w komplecie? Tylne lampy widac ze nie chlujnie wklejonie, zamek tylnej klapy (klamka czy jak to nazwac) chyba za gleboko siedzi, przednie kierunki aż proszą się o pomarańcz, tyle mojego zdania, ale mimo to warto go wg mnie posiadać w kolekcji :)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.345 47 0
#40
Model świetnie sie prezentuje, brakuje mi tu lusterka zewnetrzengo, jest ono w komplecie? Tylne lampy widac ze nie chlujnie wklejonie, zamek tylnej klapy (klamka czy jak to nazwac) chyba za gleboko siedzi, przednie kierunki aż proszą się o pomarańcz, tyle mojego zdania, ale mimo to warto go wg mnie posiadać w kolekcji :)
Lusterka nie ma, ale to nie problem. Tak jak napisał Maciek pierwsze egzemplarze nie miały. Tylne lampy a w zasadzie ich montowanie to porażka, ale poprawienie obyło się bez problemu. Zamek jest rzeczywiście za nisko wklejony, ale poprawie to podklejając pod spód nieco tworzywa. Przednie kierunki już otrzymały czarne ramki i clear pomarańczowy, wygląda to o niebo lepiej, chociaż tak jak pisałem w poprzednim poście te transparentne białe też nie były błędne. Linie podziału były tak głębokie że aż prosiły się o washa, który podkreślił tylko wygląd tego Maluszka. Oszlifowałem nadlewki na światłach, poprawiłem krzywo wklejone elementy, teraz tylko poczekam na tablice rejestracyjne, ale już w tej chwili oderwać wzroku nie mogę od tego modelu. Aż po głowie mi chodzi kupno w innym kolorze.:ROFL: No i taka ciekawostka, mój model ma numer 149 ze 150. Fiat Stefana Karwowskiego z serialu miał jasne wnętrze i zaczynam rozmyślać o przemalowaniu tego. Zdjęcia wrzucę po zamontowaniu nowych tablic, ale docelowo ma być ten.;)
1.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:18 49
Skala 1:18 53

Podobne wątki