• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Irokez46 1/18

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Ostatnio przewietrzyłem nieco półki z modelami w 18-ce, ale dzięki temu zrobiło się miejsce na to co od dawna chodziło mi po głowie. A chodziło zebranie kilku starych, klasycznych Mercedesów. Tak więc do wcześniej pokazywanego W116 dołączyły kolejne.
Dziś Mercedes W110. Moja ulubiona firma jeśli chodzi o 1/18, czyli Norev.
w108 001.JPG
w108 002.JPG
w108 003.JPG
w108 004.JPG
w108 005.JPG
w108 006.JPG
w108 007.JPG
w108 009.JPG
w108 010.JPG

Ostatnio edytowane:

Brodagaz

Znany użytkownik
Ale mi ciśnienie podniosłeś tą prezentacją, jako 18 latek kupiłem takiego Mercedesa od kolegi który dostał go od swojego dziadka, mój Merc miał 2.0d i jakieś 2 miliny przebiegu na Taxi , był biały pomalowany wałkiem i mocno nadszarpnięty zębem czasu a i tak sprawiał mi bardzo wiele radości mimo że do 100km na godzinę rozpędzał się mniej więcej koło tygodnia. To były piękne czasy. Piotrek jak masz takiego jeszcze w 1/87 to zrób im razem fotkę jak będziesz miał chwilę czasu :)

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Dwa słoiczki miodu zjedzone a dziś przyszła pora na beczkę dziegciu. Jako że moim ulubionym Mercedesem jest W114/115 to po kilku w 1/43 przyszła pora na model w 1/18. Wybór padł na firmę Sun Star. Kilka ładnych lat temu miałem już model tego Mercedesa i nie miałem do niego żadnych zastrzeżeń. Ucieszyłem się gdy znalazłem tego Mercedesa w jednym z polskich sklepów i chociaż cena nie była mała to zakupiłem. Przyszła paczka i radość znikła. Model wygląda jakby składał go chiński pięciolatek. Chromy poprzecierane do czarnego plastiku, karoseria z odpryskami do tego pozalewana klejem. Światła aż matowe od cyjanoakrulu. Części chromowane oraz reflektory nie były wycinane z ramek tylko wyrywane i bez obróbki wklejane na swoje miejsce. Boczek w drzwiach wklejony tak że wygląda jakby ktoś go wyrywał. Tak samo krzywo powklejane klamki. Na każdym kroku nadlewki zarówno na częściach metalowych i plastikowych. Nie wiem co się zmieniło w tej firmie że nagle zaczęli wypuszczać tak ordynarnie złożone modele, ale jak mimo że mam kilka w swojej kolekcji to więcej już spod tej marki nie kupię. Na zdjęciach nie widać wszystkiego dokładnie, ale model jest nie do zaakceptowania. Napisałem do sklepu reklamację i czekam na odpowiedź, ale na pewno nie zostawię tego tak.

Załączniki

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Rzeczywiście, masakra jakaś.:mad: Pozostaje tylko reklamować, albo przerobić go na styranego życiem po przejechaniu kilku milionów kilometrów.

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Gdyby Maćku kosztował 120zł to bym coś z tym próbował zrobić, ale był znacznie droższy od modeli Norev a jakoś to porażka. Będę chciał zwrotu pieniędzy i pozostanie liczyć że Norev kiedyś go zrobi albo dorwać gdzieś Sun Stara, ale z przed kilku lat.

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
No i niestety smutna wiadomość ze sklepu dziś przyszła ze zdjęciami kolejnego egzemplarza. Dowiedziałem się że Sun Star teraz tak robi modele. Szkoda bo do tej pory ich jakość raczej tylko cieszyła. A ja niestety pozostanę bez mojego ulubionego Mercedesa w 1/18.

Maverick

Znany użytkownik
Oba ostatnio pokazane przez Ciebie mercedesy też mam i muszę powiedzieć, że są pięknie wykonane. Natomiast co do W114/115 od SunStar mam podobne doświadczenia co Ty. Choć u mnie to dotyczy modelu W114 coupe. Jest tak samo "spieprzony" jak i twój ale mam inne model od tego samego producenta tyle, że z dawnych lat i to zupełnie inna bajka bo wykonanie naprawdę staranne, i na szczęście mam taką W114/115 w wersji takiej jak Ty czyli czterodrzwiowej w czarnym kolorze i wykonana jest wiele lepiej niż ta co Tobie się trafiła i wnioskuję, że to starsza produkcja choć ja ją kupiłem niedawno na ebay-u.