• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Irokez w sklejaniu

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
Świetne Tatry, sam kiedys nabrałem smaku na taką ale jak szukałem nie mogłem trafić, ostatecznie nabyłem kit na podwoziu z czterema osiami.
Trzymam kciuki za projekt.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
No zaczynamy. Trzy Ogóry pójdą na warsztat. Duży plus dla producenta za sposób złożenia. Modele rozmontowałem w 15 minut a co ważne szyby nie są wklejane. Jutro pójdą na odbarwienie do Kreta a potem poprawianie błędów Brekiny i malowanie. Powoli też do malowania pójdzie Ikarus 66. Tu na szczęście wystarczy podmalować dolną część na czerwono i nałożyć kalki WPK Katowice.
1 001.JPG
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Trochę czasu minęło, ale ogórki "obrane" z farby. Mam nadzieję że nie wyjdzie mizeria z tego.:rolleyes:
Pracy od groma mnie czeka a wyczyszczenie budy odkryło kolejne kwiatki w tym modelu. No ale powoli trzeba się brać za to i mam nadzieję że koła od @Adam66 mnie zmobilizują.
20200503_191222.jpg
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Byłem pewien że warstwa farby jest tak gruba że zalała linie podziału od drzwi czy tych bagażników, ale niestety cała buda po odbarwieniu wygląda jak rozmyte mydło z ledwo widocznymi liniami. Będę musiał je ryć żeby potem można było zalać washem. Sporo też będzie szpachlowania po śladach łączenia form.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Powoli kończę z samochodową skalą 1/87, ale jeszcze się skusiłem na tego Jelcza. Zrobię go do moich dwóch poprzednich zabytków, ale nie w wersji wydanej przez Brekinę.
Pierwsze przymiarki do innych kół oraz pomarańczowych zderzaków. Felgi zapewne zrobię szare. Co do samych zderzaków to będą te albo kremowe pod kolor dachu.
20200909_223353.jpg
 

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
906 38 3
Co do samych zderzaków to będą te albo kremowe pod kolor dachu.
Zobacz załącznik 754053
Przepraszam że wyciągam stary wątek Jelcza 043, ale właśnie... jak to było z tymi zderzakami? Były białe, były też pomarańczowe, ale co ciekawe w scenie z "Nie ma róży bez ognia" autobus ma niebieskie z listwami czyli tak jak w modelu Brekiny... Czy wiemy która wersja była najpowszechniejsza (biała?), która fabryczna (niebieski z listwami?). Powiem szczerze że ciężko dojść a sporo zdjęć z tego okresu jest biało- czarnych więc już sama dedukcja czy był to biały czy pomarańcz jest konieczna.
Aha, felgi w swoim też będę wymieniał, ale ostatnio gdzieś mi mignęło zdjęcie ogóra takiego z ordynarnego wsiowego PKS-u z kołpakami właśnie...
 

arko5

Aktywny użytkownik
Reakcje
533 0 0
Kolejny ciekawy model się szykuje. Można wiedzieć czym wycinasz drzwi i klapy? Tez się przymierzam do destrukcji modelu ale boję się go ciąć :(
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Przepraszam że wyciągam stary wątek Jelcza 043, ale właśnie... jak to było z tymi zderzakami? Były białe, były też pomarańczowe, ale co ciekawe w scenie z "Nie ma róży bez ognia" autobus ma niebieskie z listwami czyli tak jak w modelu Brekiny... Czy wiemy która wersja była najpowszechniejsza (biała?), która fabryczna (niebieski z listwami?). Powiem szczerze że ciężko dojść a sporo zdjęć z tego okresu jest biało- czarnych więc już sama dedukcja czy był to biały czy pomarańcz jest konieczna.
Aha, felgi w swoim też będę wymieniał, ale ostatnio gdzieś mi mignęło zdjęcie ogóra takiego z ordynarnego wsiowego PKS-u z kołpakami właśnie...
Były malowane na te trzy kolory tj. kremowy, niebieski pod kolor budy oraz pomarańcz, czasem nieco jaśniejszy jak żółty. Najmniej zdjęć widziałem niebieskich, ale który był fabryczny a które malowane po naprawach to nie wiem.

Kolejny ciekawy model się szykuje. Można wiedzieć czym wycinasz drzwi i klapy? Tez się przymierzam do destrukcji modelu ale boję się go ciąć :(
Tradycyjnie niezastąpioną żyletką piłką.
agtom.eu
zyletka-pilka-reczna.jpg
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
No i skusiłem się w końcu na jakiegoś GPMa. Pierwsze wrażenia mieszane. Z jednej strony ładne i wyraziste detale z drugiej wiele godzin szpachlowania i szlifowania mnie czeka żeby usunąć ślady po druku. Na plus dodatki. Do wyboru mamy bagażnik dachowy, koguta z galeryjką i drugiego bez a także koguta taxi.
20210426_141626.jpg
20210426_141642.jpg
20210426_141718.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 26

Podobne wątki