• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Irokez w sklejaniu

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Takie dwa Magirusy czy tam w zasadzie Ivaco trafiły na warsztat. Plan jest taki żeby przemalować podwozia i felgi na wiśniowy kolor, zrobić patynę i dodać trochę detali.
256D26AK_003.jpg
SAM_0087.JPG
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Żeby nie było że tylko 1/43 i 1/18 w ostatnim czasie mnie kręci. Dotarła i moja upragniona śmieciarka. Malutkie pudełeczko kryje w sobie trochę żywicznych części, blaszkę z lusterkami i wycieraczkami, i wytłoczkę imitującą szyby. Pierwsze wrażenie pozytywne, zabudowa bardzo ładnie zrobiona, rama i koła też. Do zestawu dołączone dwa ładne kubły na śmieci, mimo to @Adam66 czekam na Twoje.:D
Kabina z góry miała być wymieniona, więc jakoś mnie nie boli że wygląda fatalnie. Jakaś rozdęta na wszystkie strony jakby w niej kierowca walnął wielkiego bąka.:ROFL:
No cóż śmietnik mam niedaleko i zaraz tam poleci a ja na swoją śmieciarkę założę kabinę Brekiny, która według moich odczuć też nie należy do najlepszych, ale jest na bank lepsza od tej z zestawu.
Kalki na warszawską śmieciarkę już do mnie jadą, teraz pozostaje zrobić do niej dioramkę. Jako że od jakiegoś czasu nikt nie chciał kupić moich fasad kamienic z Artiteca to teraz je wykorzystam na warszawskie podwórko gdzie Liaz sobie stanie pod śmietnikiem.
Liaz 001.JPG
Liaz 002.JPG

A te fasady będą tłem.
1.jpg
2.jpg
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
Podoba mnie się pomysł z warszawskim podwórkiem. Mieszkałem kiedyś w takiej "studni" na Ząbkowskiej, śmietnik stał pośrodku, a za nim kapliczka z czasów wojny, w kącie powoli lasował się Wartburg. Śmiem doradzić - jeżeli ma być po warszawsku - wytnij górny szpros z okien bo takie czterodzielne okna to robili Prusacy.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
W przerwie między jednym a drugim stołem jest chwila na dodanie zdjęć ze Skodą. Kabina Brekiny odbarwiona, swoją drogą grubo to pomalowali strasznie. Oryginalne fotele wyciąłem w ich miejsce dałem żywiczne z zestawu MMB. Odlaną rurę wydechową zastąpiłem igłą.


706 RTK 001.JPG
706 RTK 002.JPG
706 RTK 003.JPG
706 RTK 004.JPG
706 RTK 005.JPG
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
No i udało się przebrnąć przez wieczny brak czasu i przygotować Skodzinę do malowania. Przewody i poręczę z tyłu dorobiłem. Niestety podajnik na kubeł gdzieś z rozpędu musiałem wyrzucić i trzeba było dorobić nowy. Przyznam że już dawno nie podobał mi się tak żaden model, który rzeźbiłem a to sprawia że w planach mam już polewaczkę z podwozia MMB, kabiny Brekiny oraz zabudowy Permotu. Kto wie może i zrobię kolejną śmieciarkę z nowszą zabudową.
rtk1 001.JPG
rtk1 002.JPG
rtk1 005.JPG
rtk1 006.JPG
rtk1 007.JPG
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
Mimo że to kompletnie nie moja epoka, to bardzo podobają mi się te modele. I zestawienie fajnie zrobionej kabiny Brekiny na pewno poprawi wygląd modeli z tego okresu. Jedyne co mi nie pasuje patrząc na zdjęcia oryginału to to że model jest chyba trochę za wysoko zawieszony. Gdyby obniżyć zawieszenie o 1/1,5 mm to chyba wyglądało by to lepiej.
 

daf xf105

Aktywny użytkownik
Reakcje
581 2 0
No i udało się przebrnąć przez wieczny brak czasu i przygotować Skodzinę do malowania. Przewody i poręczę z tyłu dorobiłem. Niestety podajnik na kubeł gdzieś z rozpędu musiałem wyrzucić i trzeba było dorobić nowy. Przyznam że już dawno nie podobał mi się tak żaden model, który rzeźbiłem a to sprawia że w planach mam już polewaczkę z podwozia MMB, kabiny Brekiny oraz zabudowy Permotu. Kto wie może i zrobię kolejną śmieciarkę z nowszą zabudową.
Zobacz załącznik 529677 Zobacz załącznik 529678 Zobacz załącznik 529679 Zobacz załącznik 529680 Zobacz załącznik 529681
Bardzo fajnie wyszła
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 26

Podobne wątki