• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Irokez w sklejaniu

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#84
Ja nawet jakbym chciał to nie mam co pokazać :), warsztat w częściach pochowany w szafach :):). Wyciągane tylko to co potrzeba do danej operacji, no i jeszcze trzeba miejsce znaleźć :):):).
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#86
@Irokez46 Zaintrygował mnie brak lampy na warsztacie:gwizd: Czy to znaczy, że po browcu, osiągasz wyższy stan świadomości modelarskiej:ninja: i malujesz po ciemku?;)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#89
Dotarł pierwszy z Ikarusów 55 Brekiny.Niestety jakość modeli z tej firmy powoli zaczyna dołować.Sporo pracy wymagało żeby Ikarus mnie zadowolił.
SAM_5316.jpg
SAM_5317.jpg
SAM_5318.jpg
SAM_5319.JPG


Wnętrze poszło na pierwszy rzut. Trzeba było pomalować fotele, deskę rozdzielczą, tylną ściankę dzielącą przedział silnikowy od pasażerskiego. W planie mam jeszcze zrobienie zasłonek i wklejenie figurek.
SAM_5320.jpg
SAM_5321.JPG
SAM_5322.jpg


Całość została potraktowana washem, nie chciałem aby autobus był nowy a już trochę używany, tym bardziej że patrząc na zdjęcia z NRD większość tych autobusów nie grzeszyła czystością. Pomalowałem uszczelki i trochę detali na karoserii. Bagażnik dachowy też całkowicie zmienił barwy.

SAM_5328.jpg


Więcej fotek tutaj:
http://modelarstwo.info/threads/autobusy-irokez46.13445/page-3
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#91
Dziękuję.;) Dziś dotarł kolejny, z nim powinno pójść nieco szybciej.Mniej uszczelek do malowania.Zmienię w nim koła, pomaluję wnętrze.Teraz trzeba wybrać trzeciego do kompletu i pomyśleć na dioramką.
SAM_5386.jpg
SAM_5387.jpg
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#93
Ten kolor to był podstawowy do zakupu.Zdecydowanie i dla mnie ciekawszy.W Polsce było ich niewiele ja wiem tylko o dwóch, ale mam nadzieję że Brekina pójdzie za ciosem i zrobi Ikarusa 66, których było już trochę więcej.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#94
W tych kolorach podoba mi się bardziej. Takie i szare kojarzę z dzieciństwa.
Ten kolor to był podstawowy do zakupu.Zdecydowanie i dla mnie ciekawszy.W Polsce było ich niewiele ja wiem tylko o dwóch, ale mam nadzieję że Brekina pójdzie za ciosem i zrobi Ikarusa 66, których było już trochę więcej.
Oby Twe słowa były prorocze. :)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#95
Świetne Ikarusy , trzeba przyznać że po Twoich zabiegach stały się o wiele ciekawsze, jedynie co to antenę na przodzie pomalował bym na srebrno bo to jednak epoka chromu i aluminium a nie gumy i plastiku.;):)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 26

Podobne wątki