• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Irokez w sklejaniu

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Takie dwa Magirusy czy tam w zasadzie Ivaco trafiły na warsztat. Plan jest taki żeby przemalować podwozia i felgi na wiśniowy kolor, zrobić patynę i dodać trochę detali.
256D26AK_003.jpg
SAM_0087.JPG

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Żeby nie było że tylko 1/43 i 1/18 w ostatnim czasie mnie kręci. Dotarła i moja upragniona śmieciarka. Malutkie pudełeczko kryje w sobie trochę żywicznych części, blaszkę z lusterkami i wycieraczkami, i wytłoczkę imitującą szyby. Pierwsze wrażenie pozytywne, zabudowa bardzo ładnie zrobiona, rama i koła też. Do zestawu dołączone dwa ładne kubły na śmieci, mimo to @Adam66 czekam na Twoje.:D
Kabina z góry miała być wymieniona, więc jakoś mnie nie boli że wygląda fatalnie. Jakaś rozdęta na wszystkie strony jakby w niej kierowca walnął wielkiego bąka.:ROFL:
No cóż śmietnik mam niedaleko i zaraz tam poleci a ja na swoją śmieciarkę założę kabinę Brekiny, która według moich odczuć też nie należy do najlepszych, ale jest na bank lepsza od tej z zestawu.
Kalki na warszawską śmieciarkę już do mnie jadą, teraz pozostaje zrobić do niej dioramkę. Jako że od jakiegoś czasu nikt nie chciał kupić moich fasad kamienic z Artiteca to teraz je wykorzystam na warszawskie podwórko gdzie Liaz sobie stanie pod śmietnikiem.
Liaz 001.JPG
Liaz 002.JPG

A te fasady będą tłem.
1.jpg
2.jpg

Terebesz

Znany użytkownik
Podoba mnie się pomysł z warszawskim podwórkiem. Mieszkałem kiedyś w takiej "studni" na Ząbkowskiej, śmietnik stał pośrodku, a za nim kapliczka z czasów wojny, w kącie powoli lasował się Wartburg. Śmiem doradzić - jeżeli ma być po warszawsku - wytnij górny szpros z okien bo takie czterodzielne okna to robili Prusacy.

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
W przerwie między jednym a drugim stołem jest chwila na dodanie zdjęć ze Skodą. Kabina Brekiny odbarwiona, swoją drogą grubo to pomalowali strasznie. Oryginalne fotele wyciąłem w ich miejsce dałem żywiczne z zestawu MMB. Odlaną rurę wydechową zastąpiłem igłą.

706 RTK 001.JPG
706 RTK 002.JPG
706 RTK 003.JPG
706 RTK 004.JPG
706 RTK 005.JPG

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
No i udało się przebrnąć przez wieczny brak czasu i przygotować Skodzinę do malowania. Przewody i poręczę z tyłu dorobiłem. Niestety podajnik na kubeł gdzieś z rozpędu musiałem wyrzucić i trzeba było dorobić nowy. Przyznam że już dawno nie podobał mi się tak żaden model, który rzeźbiłem a to sprawia że w planach mam już polewaczkę z podwozia MMB, kabiny Brekiny oraz zabudowy Permotu. Kto wie może i zrobię kolejną śmieciarkę z nowszą zabudową.
rtk1 001.JPG
rtk1 002.JPG
rtk1 005.JPG
rtk1 006.JPG
rtk1 007.JPG

marpama28

Znany użytkownik
Mimo że to kompletnie nie moja epoka, to bardzo podobają mi się te modele. I zestawienie fajnie zrobionej kabiny Brekiny na pewno poprawi wygląd modeli z tego okresu. Jedyne co mi nie pasuje patrząc na zdjęcia oryginału to to że model jest chyba trochę za wysoko zawieszony. Gdyby obniżyć zawieszenie o 1/1,5 mm to chyba wyglądało by to lepiej.

daf xf105

Aktywny użytkownik
No i udało się przebrnąć przez wieczny brak czasu i przygotować Skodzinę do malowania. Przewody i poręczę z tyłu dorobiłem. Niestety podajnik na kubeł gdzieś z rozpędu musiałem wyrzucić i trzeba było dorobić nowy. Przyznam że już dawno nie podobał mi się tak żaden model, który rzeźbiłem a to sprawia że w planach mam już polewaczkę z podwozia MMB, kabiny Brekiny oraz zabudowy Permotu. Kto wie może i zrobię kolejną śmieciarkę z nowszą zabudową.
Zobacz załącznik 529677 Zobacz załącznik 529678 Zobacz załącznik 529679 Zobacz załącznik 529680 Zobacz załącznik 529681
Bardzo fajnie wyszła

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 26