• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Inspiracje

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#1
Zapraszam w tym wątku do dzielenia się różnymi materiałami znalezionymi w sieci, dotyczącej kolejki podłogowej. Może kogoś zachęcą do zbudowania własnej trasy.
Moja zostanie zaprezentowana wkrótce.
A tymczasem wklejam linki, którymi się inspirowałem.

Relacja z budowy trasy Trix C-Gleis, na niemieckim forum:
http://stummiforum.de/viewtopic.php?t=72623

A tu ciekawy film - system Marklina:
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#8
Zapraszam w tym wątku do dzielenia się różnymi materiałami znalezionymi w sieci, dotyczącej kolejki podłogowej. Może kogoś zachęcą do zbudowania własnej trasy.
Moja zostanie zaprezentowana wkrótce.
A tymczasem wklejam linki, którymi się inspirowałem.

Relacja z budowy trasy Trix C-Gleis, na niemieckim forum:
http://stummiforum.de/viewtopic.php?t=72623


czy ta petla na koncu to R2?
 

AXELro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Przypomniały mi się czasy dzieciństwa :) Dla mnie co prawda największą frajdą było tworzenie układów torowych na podłodze a najgorszym elementem zabawy - pakowanie wszystkiego do pudełek...
 

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#16
Mojemu trzy letniemu synowi jakiś czas temu kupiłem zestawy Marklin My World oparty na połączeniach Marklin C-gleis. Trix robi identyczne tylko bez podłączenia trzeciej szyny. Muszę przyznać, że jakość wykonania, szczególnie połączenia elektryczne które przy takich układach są ważne, biją Roco o głowę. Podobnie duże straty prądu w Piko a-gleis oraz brak podsypki eliminują je do zabawy na podłodze.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#17
No niestety, akurat to co widać na zdjęciu powyżej docelowo ma znaleźć się na tarasie jako kolejka ogrodowa...
Muszę tylko coś wykombinować właśnie z połączeniami elektrycznymi...

A co do Merklina - H0 było by kolejną skalą u mnie...

Pozdrawiam z MMz:)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#19
Czynnych mam chwilowo trzy,sztuki. Reszta jako trupy- spalone silniki produkcji Buhler'a... lub w stanie szrotowym..., to z 6 czy 7 sztuk ...

Pozdrawiam z MMz:)