• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Inne modele w skali 1/18

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.113 7 0
#1
Szukając tematu przewodniego kolekcji na półkach w moim domu gościły:
VW Scirocco I Revell
P2044019.JPG
P2044020.JPG
P2044023.JPG
P2044024.JPG

VW 1302SRevell (nawiązanie do jednego z moich aut w skali 1:1 opiszę kiedyś w innym temacie)
P1035593.JPG
P1253766.JPG
P1273797.JPG

Fiat 124Spider AutoArt
P1273787.JPG
P1273792.JPG

BMW 2002Tii AutoArt
PA042955.JPG
PA042959.JPG
PA042961.JPG

BMW 635CSi AutoArt
b2.JPG
b3.JPG
b5.JPG

Ford Capri III Norev
P1035618.JPG
P1035624.JPG
 
M

Maverick

Gość
#2
No z cywilnych w skali 1-18 niestety musialem zrezygnować ale nie dlatego, że nie są fajne lecz nie mam już miejsca na tyle kolekcji modeli. Z twoich pokazanych dzisiaj najbardziej podoba mi się Scirroco i BMW CSi.
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#3
Volkswagen Scirocco i klasyczne BMW najładniejsze w Twojej skromnej ilościowo ale bardzo szlachetnej jakościowo kolekcji. Zaczynają mi się coraz bardziej podobać youngtimery z lat 70/80 w szczególności VW i coraz bardziej je doceniam.
 
OP
OP
przemek77

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.113 7 0
#4
W końcu nadszedł ten dzień... zdradziłem auta z gwiazdą na masce. Nie mniej jednak model ten ma pewien sens w mojej kolekcji.Kiedyś miałem takie auto w skali 1:1
Mimo pewnych uproszczeń jestem z niego zadowolony

NSU Ro 80 1972r Minichamps

B0151512.JPG
B0151514.JPG
B0151519.JPG
B0151521.JPG
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#5
Jeśli kiedyś posiadałeś taką perełkę motoryzacyjną w skali 1/1 to na pewno żal było się z nią żegnać. NSU to ikona niemieckiej motoryzacji i rozwiązań idących na przeciw tradycyjnym rozwiązaniom silnikowym.
Twój prezentowany w skali 1/18 jest niesamowitym egzemplarzem modelarskim pod każdym względem. Piękne ponadczasowe nadwozie w stylowym kolorze z wieloma dodatkami uszlachetniającymi jego nie-
powtarzalne wnętrze w postaci silnika wankla. Minichamps to moja ulubiona firma modelarska w skali 1/43 z racji ukierunkowania na modele F1. Widać, że również niemieckie klasyki motoryzacyjne potrafią
dopieścić spece z Aachen do ostatniej kropli potu. Jest tak piękny, że nie można go opisać od tak kilkoma słowami. Tu przydałaby się jakaś symfonia na jego cześć ;) Chyba warto było zdradzić Panią Mercedes
Jellinek, bo marka NSU to wymarły gatunek, który nie przetrwał innowacyjności w trudnym życiu wśród silniejszych na rynku i braku większego zainteresowania na nowoczesność. Model zasługuje na wielkie uznanie.
 
OP
OP
przemek77

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.113 7 0
#6
NSU to dla mnie chyba najbardziej niedoceniana niemiecka marka motoryzacyjna. Zabiła ją właśnie nowoczesność. Badania nad silnikiem Wankla kosztowały miliardy marek. Również sam projekt Ro 80 okazał się niewypałem mimo, że auto wyprzedzało swoją konkurencje pod względem osiągów, konfortu prowadzenia i bezpieczeństwa to przegrało jednym... trwałością silnika. Jak mawiali Niemcy "Kierowcy Ro 80 mijając się ze sobą w geście pozdrowienia pokazują sobie liczbę wymienionych silników" W moim aucie zespół napędowy pochodził od Audi 100 pierwszej generacji i jak zapewniał sprzedający ta zmiana dokonana była jeszcze w RFN. Sama stylistyka... auto wprowadzono do produkcji w 1967r. Zobaczmy jak wtedy wyglądały auta. Miej więcej w tym czasie Mercedes wprowadził serię W114/115 a np Fiat model 125 którego sylwetka uchodziła za nowoczesną.

Tak na koniec jako ciekawostkę Posiadam prospekt Ro 80 napisany w języku polskim. Jak się do niego dostanę dodam skany.

Tak wyglądało moje auto
Ro80 104 19-04-2006.JPG
 
Ostatnio edytowane:

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#7
Gratuluję świetnych wspomnień i posiadania tak unikatowego samochodu, pomimo, że posiadał silnik Audi. Rzeczywiście jak na lata w których był oferowany, to swoją stylistyką wyprzedał nawet Citroeny, które już wtedy
wyznaczały zupełnie inny wymiar stylistyczny i technologiczny również. Twój model w takiej konfiguracji nadwozia wygląda znacznie lepiej niż miniaturka 1/18, przecież to autentyk, który w tym kolorze jest przepiękny :)
 
OP
OP
przemek77

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.113 7 0
#8
Dogrzebałem się do skanów prospektu NSU Ro80 Warto przeczytać teksty reklamowe... kto dziś potrafi tak pisać o samochodach?
NSU01.jpg
NSU02.jpg
NSU03.jpg
NSU04.jpg
NSU05.jpg
NSU06.jpg
NSU07.jpg
NSU08.jpg
NSU09.jpg
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#9
Pięknie wydana i opisana historyczna publikacja, rzeczywiście rzeczowo i pięknym językiem opisane niemieckie, mechaniczne dzieło sztuki. Dzięki wielkie za tak rzadki i szczególny materiał. Gratuluję takich archiwalnych publikacji.
 
W

wajchowy

Gość
#10
w latach 1995-2005 mialem takie auto: 1978 Lincoln Mark V Diamond Jubilee. Kupilem tez model. Auto dawno sprzedalem a model pozostal. Auto bylo tylko w 2 kolorach: zloty i jasno niebieski metalic jak w tym modelu. Samochod byl duzo lepszy i wygodniejszy od tego dziadostwa co dzisiaj robia. mam jeszcze gdzies zloty model. Te modele sa dosyc cienkie. Niby oddaja oryginal ale nic sie tu nie otwiera.
 

Załączniki

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#12
Podepnę się do tematu. Nie zbieram modeli w tej skali ale chciałem mieć model posiadanego auta. Nawet kolor się zgadza. Model Infiniti EX w skali 1:18 firmy Paudi. Całkiem przyzwoicie wykonany. Otwierane wszystkie drzwi, bagażnik maska , klapka paliwa szyberdach a nawet schowki wewnątrz.
Zdjęcie WhatsApp 2023-05-23 o 11.35.08.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:18 1
Skala 1:18 19
Skala 1:18 34

Podobne wątki