• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza modułowa Gdańsk 15-17 marca

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#1
Witam wszystkich!

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w pokazie makiet kolejowych - imprezie modułowej H0, którą organizuję w Gdańsku w dniach 15, 16 i 17 marca. Impreza odbędzie się w Galerii Przymorze - na powierzchni przeznaczonej do organizacji galeriowych eventów.

Zapraszam do udziału:
- modelarzy z modułami szlakowymi, stacjami, bocznicami
- maszynistów z własnym taborem
- modelarzy z ciekawymi modelami taboru
- innych zainteresowanych, także bez makiet czy bez taboru

- ze względu na udział w imprezie Parowozowni Ostrów a tym samym stacji Ostrów Wielkopolski Wąskotorowy istnieje możliwość podpięcia stacji i szlaku wąskotorowego H0e.

Do udziału w imprezie szczególnie zapraszam osoby, które często biernie czytają forum, nie mają dużego albo żadnego doświadczenia. Chciałyby uczestniczyć w tego rodzaju imprezach ale nie mają żadnych kontaktów, często nikogo nie znają. W imprezie będziecie mogli uczestniczyć jako pomocnicy maszynistów, pomocnicy dyżurnych ruchu na stacjach. Będzie okazja uczyć się od bardziej doświadczonych modelarzy, maszynistów i stopniowo to doświadczenie zdobywać.

Wszystkich uczestników obowiązuje regulamin imprezy, który zostanie przesłany zgłoszonym uczestnikom.

Podstawowe założenia- 15 marca: Przyjazd uczestników rozkładanie makiet, próby, jazdy wolne, kolacja w miejscu imprezy, zakwaterowanie na nocleg
- 16 marca: Jazdy rozkładowe w ciągu dnia z przerwą na obiad, wieczorem jazdy wolne, kolacja w miejscu imprezy
- 17 marca: Jazdy rozkładowe w ciągu dnia z przerwą na obiad,
- Jazdy według rozkładu jazdy, wieczorami "jazdy wolne"
- Obowiązuje czas modelarski
- Szlak na wysokości 110 cm- Opiekę nad DCC zapewnia Martel
- Organizator zabezpiecza dla uczestników w pobliżu duże zamykane pomieszczenie na tabor, narzędzia, ubrania itp (chwilowy pustostan po sklepie)

Warunki dla zgłaszanego taboru- tylko tabor europejski, ze względu na skrajnię wyklucza się tabor typu USA
- lokomotywy przed spotkaniem sprawdzone, z wyczyszczonymi kołami, zaprogramowane (w razie
potrzeby możliwość zaprogramowania na miejscu), sprzęgi standardowe (oczkowe) z obu stron (z
dopuszczalnymi wyjątkami - np. parowozy pośpieszne)
+ obowiązkowo manipulatory fred oznaczone danymi lokomotywy i nazwiskiem właściciela
- wagony osobowe i towarowe sprzęgi standardowe (oczkowe) obustronnie
- składy osobowe i towarowe zgłaszane jako składy zwarte: sprzęgi zewnętrzne składu standardowe (oczkowe), wewnątrz dopuszczalne inne sprzęgi standardowe jak np. krótki sprzęg roco lub flm.Maszyniści jeżdżą wyłącznie zgłoszonym uprzednio przez siebie taborem wraz z manipulatorami typu Fred - są to obligatoryjne warunki dopuszczenia modeli do ruchu. Brak własnego manipulatora powinien być wcześniej skonsultowany z organizatorem. Organizator nie zapewnia dodatkowych manipulatorów, co może spowodować, że zgłoszony tabor ostatecznie nie zostanie dopuszczony do ruchu.

Informacje finansowe Impreza jest dla uczestników całkowicie bezpłatna. Nie obowiązuje żadne "wpisowe".
Dzięki sponsorom organizator dysponuje pewnymi środkami finansowymi na zwrot kosztów uczestnictwa w imprezie dla uczestniczących w niej modelarzy.

Uczestnikom przywożącym moduły zapewniamy:
- zwrot kosztów dojazdu (paliwa do samochodu)
- bezpłatny nocleg
- bezpłatne wyżywienie

Jeśli pozostaną wolne środki finansowe, zostaną one wtedy przeznaczone także dla modelarzy taborowców (obsługa, maszyniści) - na pokrycie dla nich bezpłatnego noclegu i wyżywienia. Pozostali uczestnicy mogą liczyć na bezpłatny catering i ewentualnie noclegi na koszt organizatora.

Dofinansowanie jest realizowane do wyczerpania przeznaczonych na to środków. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Termin zgłoszeń, kontakt, informacje
Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie na wskazany adres mailowy.
Proszę o nie wysyłanie zgłoszeń na priv, gdyż nie będą one uwzględniane. Dziękuję.Zgłoszenia do 20 lutego na mail: piotr@zalewwislany.pl
Telefon: 501 647 139

Z pozdrowieniami, Piotr Salecki
 
OP
OP
Salsa

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#2
Impreza już za tydzień... Układ makiety to cztery stacje, parowozownia, dwie mijanki, posterunek odstępowy i dwie bocznice szlakowe normalnotorowe, oraz dwie stacje i szlak wąskotorowy.
Zapraszam i pozdrawiam - Piotr
 

Załączniki

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#7
... mam nadzieję że Piotr pamiętał wysłać potwierdzenie zabrania TABORU ROZKŁADOWEGO do poszczególnych właścicieli składów

na wszelki wypadek załączam jego zestawienie ... :) ... Gdansk_tabor_kolejowy.PNG

Zatem za chwilę wyjazd ... wszystko spakowane i przygotowane ... do zobaczenia na IMPREZIE :D

KRZYSIEK
 
OP
OP
Salsa

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#9
ST44 pociągnie osobowe z orzełkami a SP42 BWE ? :eek:
Spokojnie, składy będą możliwie dostosowane do realiów. Orzełki będzie ciągnął Pt 31 a BWE Husarz.
Wpis się pewnie wziął z konieczności wpisania do programu zamiany lokomotywy w parowozowni. Jedna lokomotywa zjeżdża a druga wyjeżdża na podmianę do tego składu. Czasem są przypisane na podmianę loki które są bo akurat są wolne a nie pasują do składu. Wtedy lokomotywa np. Pt 31 od orzełków zjeżdża do parowozowni, obraca się i po obrządzaniu po prostu wyjeżdża z powrotem do swojego składu, a ta ST 44 na podmianę zostaje w parowozowni - bo nie pasuje do składu.
Pozdrowienia, Piotr
 

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#10
Trzeba przyznać, że impreza modelarska w takim miejscu (galeria handlowa) zaowocowała bardzo dużym zainteresowaniem. Z obawą przyglądałem się jak tłum napierał na barierki, aby być jak najbliżej makiet. Miny ludzi bezcenne. Bardzo dobry krok w celu propagowania tego hobby.:)
 

Emil

Użytkownik
SKMK
Reakcje
381 4 0
#11
Piotrze bardzo dobrze zorganizowana impreza. Znakomita robota jeśli chodzi o propagowanie naszej pasji. Znane nazwiska za makietą potwierdzają, że warto było to organizować. Tak trzymaj!!!!
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.156 42 1
#14
Byłem, widziałem, manewrowałem, jeździłem, poprawiałem barierki napierającego tłumu - jednym słowem - Rewelecja!
Wrzucam dosłownie kilka fotek z uwagi, gdyż zmęczenie bierze górę - za jakiś czas będzie więcej.
 

Załączniki

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#16
Ja na koniec, proszę organizatorów o podsumowanie strat materialnych na makietach. Czy obiegowa opinia, że pokazy makiet powinny być imprezami zamkniętymi, czy mimo masy tłumu udało się obejść bez poważniejszych zniszczeń? Po prostu, stałem i widziałem jak makiety ludzi wciągały :)
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#18
Bardzo dobry pomysł. Wyjście z makietą do ludzi którzy modelarstwo kolejowe traktują jako zabawkę dla dzieci. Co ważniejsze jest duża szansa, że komuś z oglądających tak się spodobało, że kupi właśnie dziecku kolejkę - zamiast kolejnej zabawki która za chwilę trafi do kąta. To jest pomysł by uderzać do galerii handlowych - dla nich to okazja na przyciągnięcie klientów oraz forma promocji. Myślę, że PZMK w ramach promocji modelarstwa powinno pomagać przy takich imprezach a nie wysyłać nasze makiety do Niemiec na targi...
 

Podobne wątki