• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impregnacja korka

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#1
Mam taką sytuację, że na module "technicznym" chcę mieć na całości powierzchni naklejony korek - będzie więc dochodzil do samej krawędzi. Czy warto go na tej krawędzi zaimregnować aby się ew. nie wykruszył przez przypadkowe otarcia a jeśli tak to czym ?
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
#4
Naprawdę posłuchaj rad Pawła, ja bym poszedł nawet dalej - całe podtorze zrobić ze sklejki, a nie z korka.
Jeśli to ma być stacja techniczna, to tym bardziej !!!
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#5
Naprawdę posłuchaj rad Pawła, ja bym poszedł nawet dalej - całe podtorze zrobić ze sklejki, a nie z korka.
Jeśli to ma być stacja techniczna, to tym bardziej !!!
Grześ ma rację, po co Ci na stacji technicznej korek, efekt wyciszenia niewspółmierny do włożonej pracy.
Ale zrobisz jak chcesz.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#6
Grześ ma rację, po co Ci na stacji technicznej korek, efekt wyciszenia niewspółmierny do włożonej pracy.
Ale zrobisz jak chcesz.
Trochę późno zadałem pytanie bo korek już został położony i tylko myślałem jak go zabezpieczyć dodatkowo. Pracy jakoś strasznie dużo nie było bo oczywiście nie bawiłem się w żadne indywidualne podtorza - po prostu przyklejony jest cały arkusz. Po drobnej próbie krawędż ostatecznie lekko nasączyłem wikolem i tyle. Dzięki za sugestie - tym razem niewykorzystane.:(
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#7
A nie możesz ściąć krawędzi korka pod kątem np 45 stopni albo 30 stopni i zaokrąglić pozostały brzeg? Wtedy zabezpieczysz go przed przypadkowym wykruszeniem, a i wygląd będzie estetyczny. Potem możesz oczywiście zabezpieczyć taki brzeg np wikolem.
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#12
Jeżeli wikolem nie zalałeś tego na "beton" i korek jeszcze jest choć trochę chłonny , to możesz przemalować to kilka razy bezbarwnym lakierem do drewna. Najtwardsze są te do parkietów.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 3
Techniki modelarskie 3
Techniki modelarskie 1

Podobne wątki