• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Woda Imitacja wody - tworzenie fal

ciamacz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Cześć,

prośba na początek - nie odsyłajcie mnie do szukania na forum, bo już to robiłem a przekopywanie setek postów jest bez sensu.
Na forum powinny być wątki o jasnych tytułach i taki też robię.

Pytanie jest proste - jak zrobić fale na wodzie? Mam płyn, ale jak się go wyleje to oczywiście tafla jest idealnie gładka. Grzebanie przy niej np. pędzelkiem za bardzo by ją poszarpało, co byłoby nienaturalne

Pozdrawiam
 
Reakcje
1.731 13 0
#3
To jest szalenie proste...
Na utwardzoną już finalnie taflę wody, nanosisz pędzelkiem delikatnie np. wodę do efektów Noch, nabierając na pędzelek odpowiednią warstwę lub wyciskając z dziubka buteleczki odpowiednią porcje na tafle wody i pędzelkiem rozprowadzasz ją małymi , falistymi ruchami nie powodując spienienia...
Wodę do efektów dwa dni wcześniej, można delikatnie rozcieńczyć wodą by łatwiej się rozprowadzało pędzelkiem falki i zmarszczki na wodzie...
Warto zrobić próbę na małym fragmencie....:)
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
#4
Poza tym, przestudiuj prace Daniela w dziale relacje, lub na jego stronie www. Ale na forum jest to pokazane, niemal krok po kroku i opisane! :) (diorama 2 szlaki np.)
 

Podobne wątki