• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ilu woltowy musi mieć regulator do sm42?

D

Docteur

Gość
#5
kama14: Sformułuj pytanie jasno, umieszczając je we właściwym dziale i użyj poprawnej polszczyzny. W przeciwnym razie nie spodziewaj się odpowiedzi, a raczej odesłania tematu na bocznicę. To nie jest pejsbuk, ani bełkotliwy SMS.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#6
OK, to teraz już wiemy, że to Ty musisz mieć, a nie ktoś.
To teraz idźmy dalej.
W języku polskim przyjęło się stosować wielkie litery oraz znaki interpunkcyjne. Jeśli o tym nie wiesz, to znaczy że nie słuchasz co mówi nauczyciel na języku Polskim. Nie tłumacz się jednak proszę jak każdy debil, że masz z tym problemy bo jesteś dyslektyk, bo ja też niby nim jestem i uwierz mi że ten przedmiot był dla mnie problemem. Pisać jednak potrafię jak widać jak człowiek z rozumem, a nie jak debil co tylko esemesy pisze.
Ale powróćmy do tematu.
Jak dotychczas napisałeś 3 zdania, a w każdym nawaliłeś błędów. Powinno być zatem tak:
"Ilu woltowy mus mieć regulator do SM42?"
"Ja mam tylko od zestawu startowego Piko 230V."
"orry, "muszę" mieć."
Odpowiedź na Twoje pytanie jest następująca: masz dobry.
 
S

Sebastian

Gość
#7
Ilu woltowy musi mieć regulator do sm42?
ja mam tylko od zestawu startowego piko 230vl
o_O Ja pie...le !!!
Gdybyś choć zapytał jakie napięcie Twój regulator powinien podawać do szyn, byłoby można uznać żeś kompletnie zielony. Ale Tobie jak widać chodzi o napięcie w gniazdku. Tym w ścianie do którego wtykasz wtyczkę od regulatora...

A koniec świata był tak bliski...
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
#13
230V prądu zmniennego ,a właściwie przemiennego.to napięcie panujące w domowych instalacjach elektrycznych ,a do zasilania większości lokomotyw analogowych na makietach potrzebne jest napięcie stałe 12V .Zasilacz ,czy jak kto woli regulator kolejkowy to nic innego jak szpej zamieniający te 230V pr.przemiennego na 12Vprądu stałego.
piko55003.jpg
 
S

Sebastian

Gość
#14
Ilu woltowy musi mieć regulator do sm42?
ja mam tylko od zestawu startowego piko 230vl
chodzi mi o to ilu woltowy musi być regulator zeby uciągnoł sm42
ok dzięki, a ten zwykły od zestawu startowego starczy bo on ma chyba 230vl
Jeżeli po odpowiedzi naprowadzającej CoCu, a następnie konkretnej udzielonej przez WITKOIM-a mający ponoć 27 lat kolega wraca do początku, to albo jest kompletnym kretynem (i nawet obrazkowe instrukcje mu nie pomogą) albo mamy dobrze bawiącego się trolla.
Poza tym udanej zabawy sylwestrowej życzę :).
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.064 140 0
#15
Darwin miał rację.
Ilość inteligencji na planecie = constans, niezależnie od liczby mieszkańców

kama14 - weź dwa kabelki z wtyczką, np. odetnij od czajnika.
Wsadź wtyczkę do kontaktu.
Niebieski przewód przytknij do jednego koła lokomotywy a brązowy do drugiego.
Koła do sprawdzenia wybierz sam, nie ma to większego znaczenia.
Opisz nam potem co się stało, będzie łatwiej zdiagnozować twój problem.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
#16
to albo jest kompletnym kretynem (i nawet obrazkowe instrukcje mu nie pomogą) albo mamy dobrze bawiącego się trolla
Ale faktem jest że wielu,zwłaszcza młodych,ludzi nie wie jak działa transformator,prostownik czy jakikolwiek zasilacz,nie odróżnia napięcia stałego od zmiennego czy przemiennego,napięcia od pradu,dla których napis 230V na urządzeniu elektrycznym stanowi zagadkę nie do rozwiązania.I dla takich delikwentów zrobiłem istrukcję
obrazkową żeby łopatologicznie pokazać co i jak.Po takiej instrukcji niezależnie od tego czy mamy do czynienia z trollem,kretynem,czy mało zdolnym adeptem bedzie mu trudno zadać kolejne "inteligentne"pytanie
 

Marek Bydgoszcz

Aktywny użytkownik
Reakcje
23 1 0
#17
Ale faktem jest że wielu,zwłaszcza młodych,ludzi nie wie jak działa transformator,prostownik czy jakikolwiek zasilacz,nie odróżnia napięcia stałego od zmiennego czy przemiennego,napięcia od pradu,dla których napis 230V na urządzeniu elektrycznym stanowi zagadkę nie do rozwiązania.I dla takich delikwentów zrobiłem istrukcję
obrazkową żeby łopatologicznie pokazać co i jak.Po takiej instrukcji niezależnie od tego czy mamy do czynienia z trollem,kretynem,czy mało zdolnym adeptem bedzie mu trudno zadać kolejne "inteligentne"pytanie
... obyś się nie zdziwił, bo można, np: w którą stronę obrócić wtyczkę 230vl w gniazdku aaaaaaaaaa?