• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Ikarusy

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#4
Co do pierwszej pozycji to mam wątpliwości. Ja bynajmniej takiej wersji nie pamiętam.Ikarus 66 był obecny na naszych drogach ale w wersji miejskiej.W turystycznej czyli 55 był pewnikiem u naszych bratnich sojuszników z ówczesnego DDR-u.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#6
Nie zaprzeczyłem tylko stwierdziłem, że w tej kwestii mam wątpliwości.Takie same mam na Twoją tezę, że wersje turystyczne tych Ikarusów w owym czasie woziły lud pracujący.Możesz podać jakieś źródło tych informacji bo chętnie bym się z tym zapoznał.
 

koland

Aktywny użytkownik
Reakcje
465 1 0
#7
Najwięcej typów Ikarusów jeździło na Śląsku w WPK Katowice. Ikarus 311 na pewno nie jeździł w Polsce. Ikarus 55 to wersja turystyczna było kilka sztuk w Katowicach. 55 Jeździły również w firmach np. W Befamie . Ikarus 66 jeździł tylko na Śląsku. Oprócz tego jeździły miejskie 60, 620, 556, wersja przegubowa 180 była na testach w Katowicach, oczywiście były 260, 280 oraz 415 i 435.
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#12
Gdzieś zgubiłem żuchwę... pomóżcie szukać, bo zdechnę z głodu...

Cudne są te Ikarusy. Obserwując cofającego 280 przypomniałem sobie po co były łańcuszki w przegubie, tak trochę poniżej poziomu podłogi...