• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ikarus 255.72 od Brekina

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
860 6 2
#1
Dzisiaj odebrałem swoje dwa Ikarusy 255 i zauroczony nimi postanowiłem zrobić dla Was ich prezentację :)

Widok ogólny modelu:





Po delikatnym wyjęciu zderzaków można zajrzeć do środka:





Jak widać wnętrze zawiera dużo szczegółów, jest nawet lewarek zmiany biegów oraz pulpit :) Ten drugi powinien być koloru czarnego, a przynajmniej jego zewnętrzna część :) Jednak Ci, który myślą o innych przeróbkach, a zwłaszcza o zmianie malowania, będą rozczarowani, bowiem okna są pancernie wklejone, a wszystkie ramki okien namalowane z taką precyzją, że trudno będzie je odtworzyć ponownie. Cała nadzieja w tym, że Brekina zrobi wersję całkiem biała, którą będzie nieco łatwiej przerabiać.



Felgi odwzorowane są MEGA szczegółowo, ogromne brawa dla Brekiny :) Opony są gumowe, szkoda tylko, że niestety nie wszystkie mają idealnie okrągły kształt...







Zrobiłem też fotki porównawcze Brekiny i starej 260-tki:





Chyba nie trzeba komentować różnic w jakości wykonania, nawet w porównaniu z waloryzowanym modelem, jak mój :)

Na koniec pewna ciekawostka, która mam nadzieję, jest zapowiedzią kolejnych modeli Ikarusów serii 200, zwłaszcza wyczekiwanych przez wiele osób miejskich 260 i 280 :)