• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele III Wystawa Makiet i Modeli Kolejowych w Gdańsku 4-6 kwietnia 2014

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#1
Witam wszystkich! Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w III Wystawie Makiet i Modeli Kolejowych w Gdańsku, w dniach 4-6 kwietnia 2014. Makiety modułowe w skali H0 i TT. Impreza odbędzie się w Galerii Przymorze (parter makieta H0, I piętro - makieta TT).

Zapraszam do udziału:
  • modelarzy z modułami szlakowymi, stacjami, bocznicami
  • modelarzy z ciekawymi modelami taboru
  • maszynistów z własnym taborem
  • hobbystów chcących zaprezentować swój dorobek
  • innych zainteresowanych, także bez makiet czy bez taboru
  • zwiedzających, którzy chcą oglądać wystawę
Do udziału w imprezie oprócz doświadczonych modelarzy i miłośników modelowej kolei szczególnie zapraszam osoby, które często biernie czytają forum, nie mają dużego albo żadnego doświadczenia. Chciałyby uczestniczyć w tego rodzaju imprezach ale nie mają żadnych kontaktów, często nikogo nie znają. W imprezie będziecie mogli uczestniczyć jako pomocnicy maszynistów, pomocnicy dyżurnych ruchu na stacjach. Będzie okazja uczyć się od bardziej doświadczonych modelarzy, maszynistów i stopniowo to doświadczenie zdobywać.Wszystkich uczestników obowiązuje regulamin imprezy, który zostanie przesłany zgłoszonym uczestnikom. W ramach imprezy zorganizowany będzie także szereg dodatkowych atrakcji. Więcej szczegółów przed imprezą.

Terminarz
  • 3 kwietnia, czwartek
    Przyjazd Uczestników do godziny 14.00, rozkładanie makiet, jazdy próbne. Zakwaterowanie w hotelu. Sprawdzanie taboru.
  • 4 kwietnia, piątek07.00 Śniadanie w hotelu
    09.00-20.00 Makieta H0 i TT jazdy rozkładowe z przerwą 14.00-15.00
    09.00-15.00 Przygotowanie stoisk giełdy modelarsko-hobbystycznej.
    Obiad i kolacja w miejscu imprezy.
  • 5 kwietnia, sobotaŚniadanie w hotelu
    09.00-20.00 Makieta H0 i TT jazdy rozkładowe z przerwą 14.00-15.00
    09.00-19.00 Giełda Modelarsko-Hobbystyczna.
    Obiad i kolacja w miejscu imprezy.
  • 6 kwietnia, niedziela
    Śniadanie w hotelu
    09.00-20.00 Makieta H0 i TT jazdy rozkładowe z przerwą 14.00-15.00
    09.00-20.00 Giełda Modelarsko-Hobbystyczna.
    Obiad w miejscu imprezy.
    Po godzinie 20:00 po ogłoszeniu przez Organizatora oficjalnego zakończenia imprezy demontaż makiet i stoisk.
Istnieje możliwość dodatkowego noclegu (na koszt uczestników) i demontażu makiet i stoisk w dniu 7 kwietnia.
Osoby zgłaszające tabor, zobowiązane są stawić się wraz z nim w dniu 4 kwietnia do godziny 09.00 w miejscu imprezy, celem sprawdzenia. Tylko sprawdzony tabor będzie dopuszczony do jazd. Na miejscu będzie uruchomione stanowisko do programowania taboru i czyszczenia kół.
Podstawowe założenia
  • Jazdy według rozkładu jazdy, wieczorami dla chętnych „jazdy wolne". Organizator przewiduje wprowadzenie pociągów pozarozkładowych lub ruchu poza rozkładem przez część imprezy.
  • Obowiązuje czas modelarski.
  • Szlak na wysokości 110 cm.
  • Makiety odgrodzone są od publiczności metalowymi barierkami typu „koncertowego”.
  • Organizator zabezpiecza dla uczestników w pobliżu duże zamykane pomieszczenie na tabor, narzędzia, ubrania itp (chwilowy pustostan po sklepie).
  • Catering (4, 5 i 6 kwietnia).
Dojazd Uczestników
Uczestnicy przyjeżdżający z własnymi modułami otrzymają zwrot kosztów dojazdu - wyłącznie w formie zwrotu kosztów paliwa do samochodu.
Noclegi
Zakwaterowanie w dobrym hotelu (dla uczestników imprezy przywożących makiety bezpłatne 3 noclegi). Pozostałym Uczestnikom wskazujemy kilka możliwości odpłatnego noclegu (od 50 do 120 zł za 1 nocleg)
Posiłki
Śniadania w hotelu, obiady i kolacje w miejscu imprezy (dla uczestników imprezy przywożących makiety bezpłatne).
Informacje finansowe dla Uczestników przywożących moduły
Uczestnikom przywożącym moduły zapewniamy:

  • zwrot kosztów dojazdu (tylko koszty paliwa do samochodu ustalone wcześniej z Uczestnikiem);
  • noclegi w dobrym hotelu (3 noclegi);
  • posiłki (śniadania w hotelu, obiady 4, 5 i 6 kwietnia, kolacje 4 i 5 kwietnia);
  • catering, swobodny dostęp do napojów, kawy, herbaty w miejscu imprezy (4, 5 i 6 kwietnia).
Dofinansowanie będzie przyznawane do wyczerpania przeznaczonych na to środków. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Informacje finansowe dla pozostałych Uczestników
Pozostali Uczestnicy imprezy ponoszą część kosztów uczestnictwa w imprezie.
Wpisowe i obowiązkowe dodatkowe koszty uczestnictwa w imprezie:
  • Uczestnicy przywożący moduły - są zwolnieni z poniższych opłat
  • Uczestnicy - maszyniści z taborem z Nostalgia Za Parą - wpisowe 50 zł + obowiązkowa opłata za catering.
  • Uczestnicy - maszyniści z taborem: wpisowe 100 zł + obowiązkowa opłata za catering.
  • Uczestnicy bez makiet i/lub bez własnego taboru - wpisowe 200 zł + obowiązkowa opłata za catering.
  • Uczestnicy VIP - którzy chcą sobie pojeździć swoimi składami po makiecie w dowolnym czasie (według przydzielonego rozkładu jazdy) - opłata specjalna do uzgodnienia z organizatorem.
  • Uczestnicy Giełdy - opłata za uczestnictwo w zależności od rozmiaru stoiska.
  • Noclegi (dla zainteresowanych - koszt od 50 do 120 zł za nocleg).
  • Całodzienna opłata za catering 20 zł (w dniach 4, 5 i 6 kwietnia, w tym kolacja w dniu 4 i 5 kwietnia).
W cenie wpisowego:
  • Swobodny dostęp do napojów, kawy, herbaty w miejscu imprezy;
  • Gadżety imprezowe (np. kubek, koszulka, smycz, identyfikator itp.).
Warunki dla zgłaszanego taboru
  • tylko tabor europejski, ze względu na skrajnię wyklucza się tabor typu USA;
  • lokomotywy przed spotkaniem sprawdzone, z wyczyszczonymi kołami, zaprogramowane (w razie potrzeby możliwość zaprogramowania na miejscu), sprzęgi standardowe (oczkowe) z obu stron (z dopuszczalnymi wyjątkami - np. parowozy pośpieszne);
  • + obowiązkowo manipulatory fred oznaczone danymi lokomotywy i nazwiskiem właściciela;
  • wagony osobowe i towarowe sprzęgi standardowe (oczkowe) obustronnie;
  • składy osobowe i towarowe zgłaszane jako składy zwarte: sprzęgi zewnętrzne składu standardowe (oczkowe), wewnątrz dopuszczalne inne sprzęgi standardowe jak np. krótki sprzęg roco lub flm.
Uczestnicy - Maszyniści jeżdżą zgłoszonym uprzednio przez siebie taborem wraz z manipulatorami typu Fred - są to obligatoryjne warunki dopuszczenia modeli do ruchu. Brak własnego manipulatora powinien być wcześniej skonsultowany z organizatorem. Maszyniści bez własnego taboru będą mogli w miarę możliwości uczestniczyć w jazdach prowadząc składy zapewnione przez Organizatora.
Termin zgłoszeń, kontakt, informacje
  • Zgłoszenia do 21 lutego 2014 na mail piotr@nostalgiazapara.pl
  • Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie na wskazany adres mailowy.
  • Uczestnicy, których zgłoszenia zostaną przyjęte, otrzymają zwrotnym mailem potwierdzenie.
  • Proszę o nie wysyłanie zgłoszeń przez forum na priv, gdyż nie będą one uwzględniane.
  • Telefon: 501 647 139
Uwagi dodatkowe
Wszystkich uczestników obowiązuje regulamin imprezy, który precyzuje prawa i obowiązki Uczestników. Podstawowe warunki to punktualne stawiennictwo, kultura osobista, schludny ubiór i wygląd, koleżeńska postawa i wzajemna pomoc przy rozkładaniu i składaniu makiet. Podczas imprezy wszyscy Uczestnicy chodzą obowiązkowo w koszulkach imprezy (lub we własnym umundurowaniu PKP).
Z pozdrowieniami, Piotr Salecki

Bieżące informacje i nowości nt imprezy tutaj:

http://www.nostalgiazapara.pl/III-wystawa-makiet-i-modeli-kolejowych-w-gdansku-informacje-dla-uczestnikow

 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#2
Chętnie wybrałbym się, ale musicie być tak daleko ode mnie? :)
Poza tym potrzeba na to czasu i kasy, a tego obecnie brak. :(
 
D

Docteur

Gość
#3
Chętnie wybrałbym się, ale musicie być tak daleko ode mnie? :)
(...)
Taaa, daleko. Do Poznania też prawie tak samo daleko (raptem 40 km mniej), a jakoś nie narzekasz na odległość. Ze swojej strony napiszę tylko tyle: byliśmy w listopadzie w Gdańsku grupą 4-osobową z Warszawy (z czego 3 osoby pojechały pociągiem) i zabawa była naprawdę przednia. W tym roku wyjazd powtórzymy, najprawdopodobniej już z modułami.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#5
Pierwsza część mojej wypowiedzi była nieco ironiczna, bo dla chcącego nic trudnego.
Za to w drugiej zawarłem prawdziwy powód mojego nie jechania.
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#6
Impreza w Gdańsku , zeszłoroczna , była fajna i warto pojechać popatrzeć nawet jak nie ma kasy na uczestnictwo.
Taka formula zapewne utrwali się na następne lata i trzeba to polubić. Najwiekszym problemem jest długość trwania. Nie każdy może pozwolić sobie na wyjazd w środę i powrót w poniedziałek. Bo tylko tak można stawić się punktualnie w czwartek o 9 i bawić się do niedzieli do 20. To są dość twarde warunki. Nie wiadomo przy tym ile czasu tak naprawdę będzie można jeżdzić. W rozkładach czasami są takie sytuacje , że jeden przelot na sesje czyli 2 lub 3 na dzień.
Możliwość jazdy tylko jednego dnia za co najmniej 220 zł wydaje się nieco wygórowana ale może tak musi być i to sie sprawdza w praktyce. Jak ktoś wydaje 3000 na skład to musi też znaleźć kasę żeby się tym pochwalić.
Życzę milej zabawy wszystkim i wystawiającym i oglądającym a organizatorom wytrwałości.
 

Arturro

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
136 6 0
#8
Możliwość jazdy tylko jednego dnia za co najmniej 220 zł wydaje się nieco wygórowana ale może tak musi być i to sie sprawdza w praktyce. Jak ktoś wydaje 3000 na skład to musi też znaleźć kasę żeby się tym pochwalić.
Co do kwoty za jazdy się nie wypowiadam.
Jednak uważam, że jak ktoś tylko chce pojeździć powinien zapłacić. Wiele osób ma na uwadze tylko tabor za tysiące złotych i nie bierze pod uwagę zużywania się modułów, kosztów i logistyki związanej z przygotowaniem modułów do takiej imprezy oraz ewentualnych zniszczeń na modułach.
Jest tak jak na prawdziwej kolei. PLK bierze kasę za to że przewoźnicy mogą jeździć po torach.;)
 
D

Docteur

Gość
#9
Uważam, że koncepcja opłaty "za udostępnienie infrastruktury" jest słuszna, bo jak mogą poczuć się ci uczestnicy imprezy, którzy brali aktywny udział w przygotowaniach logistycznych, rozstawianiu całej układu makiety, a ktoś przychodzi "na gotowe" po to by sobie pojeździć swoim lub nie swoim taborem po nie swoich modułach.
Niestety imprezy modułowe są bardzo czaso- i kosztochłonne, więc jakaś forma rekompensaty za brak wkładu "pracy rąk własnych" musi być, a że od czasu wynalezienia przez Fenicjan pieniędzy nic lepszego nie wymyślono, to jest jak jest.
 

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#10
No dobrze Panowie, ale jak ktoś przykładowo nie ma taboru, ale daje ręce do pracy i jeszcze ma za to płacić to moim zdaniem nie w tą stronę. Patrząc jeszcze inaczej. Tabor jest wystawiany dla publiczności, która przychodzi go pooglądać, porobić zdjęcia. Ten tabor również jest magnesem. Im więcej magnesów tym więcej ludzi, im więcej ludzi tym większy potencjalny zysk organizatorów, do którego dokładają się finansowo wystawcy.

Może źle myślę, ale nie można też przeginać.

EDIT
Nie chcę być źle zrozumiany, ale uważam że jeśli Galeria chce przyci
 
OP
OP
Salsa

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#11
Witajcie.

Dany
Nie ma czegoś takiego jak "jazda za 220 zł za dzień". Na dzień czy dwa uczestników na imprezę raczej nie przyjmuję.

Wpisowe za udział w imprezie dla osób z taborem to 100 zł + opłata za catering 20 zł x 3 dni = 60 zł. Czyli w sumie 160 zł. W tej opłacie oprócz dostępnego przez cały dzień jedzenia do oporu, różnych napojów itp. dostajesz dwa razy kolację, koszulkę, kubek itp. Wielu maszynistów ze swoimi składami dojechało nie w czwartek a w piątek.

Wpisowe za udział w imprezie dla osób bez niczego (bez makiet i bez taboru) to 200 zł + catering 60 zł). Czyli w sumie 260 zł.

Na dzień czy dwa zgłoszeń raczej nie przyjmuję - to już wtedy są uczestnicy VIP. Z założenia nie jestem zwolennikiem uczestnictwa osób bez makiet i bez taboru w imprezie. Jeśli ktoś nie ma ani makiet ani taboru, to raczej, jak wynika z moich doświadczeń, nie szanuje w odpowiedni sposób ani składów ani czyichś makiet. Zapewne są wyjątki, ale ja mówię o przeważającej większości. I wybacz Dany - jeśli kogoś nie stać na wydanie 260 zł na imprezę (oczywiście + dojazd i nocleg), to co mają powiedzieć uczestnicy, którzy za grube pieniądze latami budują stacje, kupują sobie tabor i mają takiej osobie go dawać do jazdy?

Jeśli chodzi o czas jazdy, to Dany pragnę Cię uspokoić. Wszystkich maszynistów bolały nogi i wręcz błagali o przerwę. Kto tylko chciał jeździł od rana do nocy.

Teraz odnośnie opłat. Organizując imprezy, chciałem wyodrębnić osoby, które z różnych względów nie pomagają przy rozkładaniu i składaniu makiet. Przyczyny są różne - brak czasu, brak chęci. W mojej nomenklaturze to uczestnicy VIP. A ponieważ na organizowanych przeze mnie imprezach jestem otwarty na absolutnie wszystkich chcących bawić się w kolej, jeśli tylko przestrzegają ustalonych przeze mnie zasad, więc myślałem jak postępować z takimi osobami, które pojawiają się "znienacka" i "na chwilę" i chcą sobie "przewietrzyć tabor". I wymyśliłem, że takie osoby po prostu zapłacą dużo więcej, niż inni uczestnicy imprezy. Dzięki temu wspomogą finansowo budżet, a przez to pozostali uczestnicy nie będą mieli poczucia, że ktoś bawi się "za friko", kosztem ich pracy.
Dlatego też - patrząc w drugą stronę - staram się docenić tych, którzy do realizacji imprezy najwięcej wnoszą. Dlatego - jak można zauważyć - największe dofinansowanie uczestnictwa jest na moich imprezach przeznaczone dla tych, którzy od siebie dają najwięcej, czyli przywożą swoje makiety a największe koszty ponoszą Ci, którzy nie dają nic.

Pozdrowienia, Piotr
 
Ostatnio edytowane:

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#12
Witajcie.

/.../. Jeśli ktoś nie ma ani makiet ani taboru, to raczej, jak wynika z moich doświadczeń, nie szanuje w odpowiedni sposób ani składów ani czyichś makiet. Zapewne są wyjątki, ale ja mówię o przeważającej większości./.../
Chociaż sam byłem pierwszy raz na takiej imprezie w listopadzie to niestety sam zauważyłem jak zachowują się dzieciaki. Może powinieneś pomyśleć o wprowadzeniu granicy wieku, myślę to to było by lepsze rozwiązanie (pomijam dzieciaki, które przyjeżdżają w rodzicami). Być może warto zrobić jakiś mały test osobom, bo zastanawianie się co oznaczają dane światła albo ustawienie ramion semafora kształtowego było na porządku dziennym.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#13
Może już o tym pisałem, może nie jest to odpowiednie na to miejsce, może nawet dostanę za to opieprz od paru osób, ale napiszę coś. Oczywiście gówno wiem o takich imprezach bo jeżdżę tylko na jedną i to dopiero od niedawna. Ale...

Makiet żadnych nie miałem, nie mam i nie zamierzam jakoś specjalnie mieć. Kocham za to modele taboru i w swym hobby skupiam się całym sercem i finansowo tylko na tym, gromadząc w kolekcji to co mnie interesuje. Jadę do Poznania z torbą z zawartością wartą dobrych parę tysiaków, bo znajomi mi mówili: Irek, weź ze sobą coś fajnego ze swojej kolekcji. No to biorę modele jakie wedle obiegowej opinii nie sprawdzają się na takich imprezach, są delikatne i drogie. W końcu jeżdżę nimi, nikomu nic nie niszcząc, nikomu nie sprawdzając problemu, bez awarii, za to wzbudzając u wielu oglądających zachwyt, gdzie moje modele stają się obiektem wielu pięknych fotografii z imprezy. Oczywiście nie jestem w roli osoby co przyjechała na chwilę "przewietrzyć modele", jak to widzę niektórzy robią, czasem na bezczela, tylko jestem normalnym uczestnikiem na wszystkie dni, ponoszącym wszelkie koszty z tym związane. Wspomnę tylko, iż z własnej woli a wręcz chęci jestem na imprezie od początku pomagając w rozstawianiu tam gdzie tylko mogę, tak samo na koniec.
I co się okazuje? Że jestem uczestnikiem imprezy gorszym. Są tacy co powiedzieli mi to wprost, są i inne na to dowody.
Tak, żalę się.

Nie chcę się równać do tych co przywożą moduły, bo oczywiście że to pociąga znacznie więcej problemów. I podziwiam Was za to co robicie. Ale nie jest przyjemne, gdy się jest gorszym uczestnikiem, tylko dlatego że przywozi się "tylko" tabor.

A mogłem przyjechać na dwa dni z kilkoma "stonkami" Piko. Zabawa też by była i zachwyt nad modelami też u kogoś tam by się zapewne pojawił.

I co by mnie źle nie zrozumieli ludzie jacy mnie w Poznaniu przyjęli, czyli klubowicze Hazero. Nie chodzi bezpośrednio o Was, bo dla Was mam ogromny szacunek za wszystko co tworzycie jako grupa. Proszę więc, nie zrozumcie mnie źle, szczególnie że zależy mi na Waszej przychylności bo jesteście super.
Ale to o czym piszę jednak jest związane z podejściem pewnych osób, bo rok wcześniej czegoś takiego nie odczułem.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#14
Może już o tym pisałem, może nie jest to odpowiednie na to miejsce, może nawet dostanę za to opieprz od paru osób, ale napiszę coś. Oczywiście gówno wiem o takich imprezach bo jeżdżę tylko na jedną i to dopiero od niedawna. Ale...

Makiet żadnych nie miałem, nie mam i nie zamierzam jakoś specjalnie mieć. Kocham za to modele taboru i w swym hobby skupiam się całym sercem i finansowo tylko na tym, gromadząc w kolekcji to co mnie interesuje. Jadę do Poznania z torbą z zawartością wartą dobrych parę tysiaków, bo znajomi mi mówili: Irek, weź ze sobą coś fajnego ze swojej kolekcji. No to biorę modele jakie wedle obiegowej opinii nie sprawdzają się na takich imprezach, są delikatne i drogie. W końcu jeżdżę nimi, nikomu nic nie niszcząc, nikomu nie sprawdzając problemu, bez awarii, za to wzbudzając u wielu oglądających zachwyt, gdzie moje modele stają się obiektem wielu pięknych fotografii z imprezy. Oczywiście nie jestem w roli osoby co przyjechała na chwilę "przewietrzyć modele", jak to widzę niektórzy robią, czasem na bezczela, tylko jestem normalnym uczestnikiem na wszystkie dni, ponoszącym wszelkie koszty z tym związane. Wspomnę tylko, iż z własnej woli a wręcz chęci jestem na imprezie od początku pomagając w rozstawianiu tam gdzie tylko mogę, tak samo na koniec.
I co się okazuje? Że jestem uczestnikiem imprezy gorszym. Są tacy co powiedzieli mi to wprost, są i inne na to dowody.
Tak, żalę się.

Nie chcę się równać do tych co przywożą moduły, bo oczywiście że to pociąga znacznie więcej problemów. I podziwiam Was za to co robicie. Ale nie jest przyjemne, gdy się jest gorszym uczestnikiem, tylko dlatego że przywozi się "tylko" tabor.

A mogłem przyjechać na dwa dni z kilkoma "stonkami" Piko. Zabawa też by była i zachwyt nad modelami też u kogoś tam by się zapewne pojawił.

I co by mnie źle nie zrozumieli ludzie jacy mnie w Poznaniu przyjęli, czyli klubowicze Hazero. Nie chodzi bezpośrednio o Was, bo dla Was mam ogromny szacunek za wszystko co tworzycie jako grupa. Proszę więc, nie zrozumcie mnie źle, szczególnie że zależy mi na Waszej przychylności bo jesteście super.
Ale to o czym piszę jednak jest związane z podejściem pewnych osób, bo rok wcześniej czegoś takiego nie odczułem.
Ale co ma Twoje uwielbienie dla klubu HAZERO do imprezy Salsy w Gdańsku to sorry ale nie wiem...
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#15
Bo widać nie czytałeś co wcześniej napisał kolega Hajo, a ja do tego nawiązałem. Więc Ci się wydaje że moja wypowiedź nie ma nic wspólnego z tematem wątku i jeszcze sobie kpisz pisząc o tym "uwielbieniu".
 

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#18
Tu nie ma prostych rozwiązań, żeby wszyscy byli zadowoleni :)
Ale prawda jest taka, że Piotr jest organizatorem i to on wyznacza zasady. Albo ktoś akceptuje to się bawi, albo nie akceptuje i nie bierze udziału.
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#19
Ależ ja jestem za imprezą. Ciesze się , że jest organizowana, podziwiam i zazdroszczę.
Ale wolno mi chyba skomentować wysokość oplat i warunki. Nikogo nie obrazilem a pochwaliłem.
Problem jest jak zawsze w tym , że syty głodnego nie zrozumie. 160 zł dla jednego to koszt lunchu a dla drugiego 10% pensji . I do tego 200 zl nocleg i 100 za dojazd.
Razem zestaw wagonów acme do kolekcji taboru.
Na szczęście jest to impreza komercyjna więc nie ma obowiązku uczestnictwa. a tym bardziej pokazywania taboru za parę tysięcy zl z opcją uszkodzenia i zajeżdżenia.

Ciekawie może zapowiadać sie dyskusja co jest więcej warte , Budowa makiety czy budowa taboru?
CoCu ban, nie trafiłeś w gust admina.