• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele III Wystawa Makiet i Modeli Kolejowych w Gdańsku 4-6 kwietnia 2014

OP
OP
Salsa

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#21
Imprezy które organizuję w Gdańsku nie są, moim zdaniem, imprezami komercyjnymi. Po pierwsze - wstęp na te imprezy jest bezpłatny. Po drugie - uczestnicy nie opłacają solidarnie pełnych kosztów realizacji imprezy a mają je refundowane - w całości lub w części. Po trzecie - organizator nie zakłada zysków osiąga z tytułu organizacji imprezy ani tych zysków nie osiąga (jak do tej pory do pierwszej imprezy dołożył organizator, druga wyszłą "na zero").

Dla mnie impreza komercyjna to taka, której organizator robi ją z powodów biznesowych, dla zysku, wstęp na nią jest płatny itp.

Dany w żadnej imprezie nie ma "obowiązku uczestnictwa". Z reguły uczestnicy przyjeżdżają, bo po prostu tego chcą.
Pozdrowienia, Piotr
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#22
Panowie o co wy bijecie Pianę..
Czy się to komuś podoba czy nie, ale imprezy modułowe tworzą właściciele makiet......taborowcy mogą bić pianę, płakać w poduszkę nie zgadzać się ale bez makiet nie ma imprezy!!!!!
Nawet najlepsze modele nie przyciągną zwiedzających jak będą stały w gablotach, a zwykłe piko cóż na makiecie to juz szał dla gawiedzi.
Nikt nikomu nie umniejsza, że zbudowanie modelu loka czy wagonu to mniejsza sztuka aniżeli zbudowanie stacji ale nie czarujmy się to są spotkania modułowe.
I to własnie moduły je tworzą bo trzeba po czymś jeździć.
Ze strikte biznesowego punktu widzenia więcej modułów to więcej szlaku, większa impreza, większy magnes dla zwiedzających a i lepsze warunki finansowania.
Wszak prawda głosi jedno: makieta mało jest a osób do jeżdżenia dużo ;)
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
#23
Czekaj moment ,wyobraź sobie że nagle wszyscy właściciele modeli taboru strzelili focha i nie dali ani pół osi do jazdy.
Ciekawe co w takim wypadku powiedziała by "gawiedź" na gołe moduły:oops:. A teraz wyobraź sobie że robicie wystawę
jeżdżac "pikolcami" po pomalowanych,albo i nie dechach i pomyśl o reakcji "gawiedzi".
 

zuk

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
159 8 1
#24
Czekaj moment ,wyobraź sobie że nagle wszyscy właściciele modeli taboru strzelili focha
Wtedy właściciele modułów mogliby pojeździć w końcu swoimi składami, a nie obchodzić się smakiem, bo akutrat to co zgłosili nie załapało się...
Nie bój żaby :gwizd:
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#25
Sądzę iż obsadzenie imprezy taborem i maszynistami to najmniejszy z problemów

Gwarantuje Ci stare tory, że 90 % zaryzykuje 98% odwiedzających nawet nie zwróciło uwagi na dopracowane skalowe cudeńka
sam na niejednej imprezie byłem świadkiem żę największe zainteresowanie gawiedźi wzbudzały
Piętrowe czerwone zestawy piko oczywiście w malowaniu DB
Czy tez białe składy ICE DB pedzące z nienaturalnymi prędkościami a co chwila dało sie słyszeć pytania maluchów "mamo kiedy ten czerwony pojedzie?"

Nie oszukujmy się ale wystawienie modułów na imprezie, transport, składanie, rozkładanie, logistyka takiego przedsięwzięcia jest bardziej pracochłonna aniżeli wsadzenie w torbę kilku loków i przyjazd.
Nie mowie tutaj juz o obsłudze stacji gdzie niejednokrotnie właściciel musi cały czas stać za pulputami lub kombinować osoby które go zastąpią a nie raz leciałem do WC w kilkuminutowej przewie miedzy rozkładem
Dlatego własnie właściciele modułów są promowani na imprezach w gdańsku
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#30
Z punktu widzenia taborowca: No trudno :)

Całkowicie nie mam czasu budować modułów - chociaż bardzo bym tego chciał (potrzebny ku temu materiał jak najbardziej posiadam...i to od dawien dawna).

Z racji tego, że przez najbliższe pół roku będę stałym bywalcem w Trójmieście to w piątek przyjdę na imprezę sobie jedynie popatrzeć ;)

Z zaciekawieniem słuchałem relacji moich kolegów, którzy byli uczestnikami poprzedniej imprezy. Powiedzmy, że narobili mi "smaka"... no ale trudno.
Nie jest to mój żal do organizatora. Raczej do samego siebie i sytuacji w jakiej się aktualnie znajduję. Nie będzie mnie na to stać aby z domu rodzinnego przywieźć tabor do Trójmiasta. Na pewno nie pociągiem - za duże ryzyko. Więc w tym przypadku pozostaje przyjazd autem - jakieś 200-250zł. Wpisowe 100zł + catering. Nocleg zorganizowany przez organizatora też będzie musiał wchodzić w grę. Z racji "specyfiki" swojego pobytu w Trójmieście będę mieszkać w internacie jedynie w dni powszednie - na weekendy będę zmuszany "uciekać" do domu rodzinnego.

Więc chyba nie muszę pisać jaka była by łączna suma ... uzbierało by się na pikowską "Stonkę" i jeszcze by reszta na niejednego "kebaba" została ;-)
 
OP
OP
Salsa

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#31
Uriel, z tego co wiem, to co najmniej dwa samochody będą jechać z Warszawy lub przez Warszawę i będzie w nich jedno lub dwa wolne miejsca. Więc myślę że koszt dojazdu będziesz mógł mocno obniżyć. W razie czego kontaktuj się ze mną w tej sprawie bezpośrednio.
Pzdr, Piotr
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#32
Uriel, z tego co wiem, to co najmniej dwa samochody będą jechać z Warszawy lub przez Warszawę i będzie w nich jedno lub dwa wolne miejsca. Więc myślę że koszt dojazdu będziesz mógł mocno obniżyć.Pzdr, Piotr
I po to powinno być forum , żeby sobie pomagać.
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#33
Uriel, z tego co wiem, to co najmniej dwa samochody będą jechać z Warszawy lub przez Warszawę i będzie w nich jedno lub dwa wolne miejsca. Więc myślę że koszt dojazdu będziesz mógł mocno obniżyć. W razie czego kontaktuj się ze mną w tej sprawie bezpośrednio.
Pzdr, Piotr
Dziękuję bardzo za pomoc lecz... ja musiał bym dojechać z zupełnie innego kierunku (Szczecin) ;)
 
OP
OP
Salsa

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#34
Dzięki pozyskaniu dodatkowych sponsorów organizatorowi udało się zmniejszyć koszty uczestnictwa dla uczestników imprezy. Poniżej są już aktualizowane informacje.

Informacje finansowe dla Uczestników przywożących moduły
Uczestnikom przywożącym moduły zapewniamy:
  • zwrot kosztów dojazdu (tylko koszty paliwa do samochodu ustalone wcześniej z Uczestnikiem);
  • -noclegi w dobrym hotelu (3 noclegi);
  • posiłki (śniadania w hotelu, obiady 4, 5 i 6 kwietnia, kolacje 4 i 5 kwietnia);
  • catering, swobodny dostęp do napojów, kawy, herbaty w miejscu imprezy (4, 5 i 6 kwietnia).
Dofinansowanie będzie przyznawane do wyczerpania przeznaczonych na to środków. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje finansowe dla pozostałych Uczestników
Pozostali Uczestnicy imprezy ponoszą część kosztów uczestnictwa w imprezie.

Wpisowe i obowiązkowe dodatkowe koszty uczestnictwa w imprezie:
  • Uczestnicy przywożący moduły - są zwolnieni z poniższych opłat.
  • Uczestnicy - maszyniści z taborem z klubu Nostalgia Za Parą - bezpłatnie.
  • Uczestnicy - maszyniści z taborem: wpisowe 60 zł.
  • Uczestnicy bez makiet i/lub bez własnego taboru - wpisowe 120 zł.
  • Uczestnicy VIP - którzy chcą sobie pojeździć swoimi składami po makiecie w dowolnym czasie (według przydzielonego rozkładu jazdy) - opłata specjalna do uzgodnienia z organizatorem.
  • Uczestnicy Giełdy - opłata za uczestnictwo w zależności od rozmiaru stoiska.
  • Noclegi (dla zainteresowanych - koszt od 50 do 120 zł za nocleg).

W cenie wpisowego:
  • Catering w dniu 4, 5 i 6 kwietnia + kolacja w dniu 5 i 6 kwietnia;
  • Swobodny dostęp do napojów, kawy, herbaty w miejscu imprezy;
  • Gadżety imprezowe (np. kubek, koszulka, smycz, identyfikator itp.).
Pzdr, Piotr
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#35
Duże podziękowanie dla organizatora za starania dla umożliwienia uczestnictwa poprzez obniżenie kosztów.
Można by jeszcze wprowadzić kalendarz pracy maszynistów tak aby nie trzeba było uczestniczyć przez 4 dni . Tabelka z terminami z możliwością wpisania deklarowanego uczestnictwa tak aby cały czas była pełna obsada. Bezpieczeństwo funkcjonowania makiety połączone z możliwością uczestnictwa dla tych którzy np nie mogą wziąć urlopu.
 

JanuszJ

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
T M M
Reakcje
218 7 0
#36
... Można by jeszcze wprowadzić kalendarz pracy maszynistów tak aby nie trzeba było uczestniczyć przez 4 dni . Tabelka z terminami z możliwością wpisania deklarowanego uczestnictwa tak aby cały czas była pełna obsada. Bezpieczeństwo funkcjonowania makiety połączone z możliwością uczestnictwa dla tych którzy np nie mogą wziąć urlopu.
Pomysł dobry, ale ... podejrzewam, że w takim wypadku byłby natłok maszynistów w sobotę i niedzielę do południa, a w piątek byłaby "łapanka" :)
Organizator i tak ma sporo spraw na głowie, a tu by trzeba jeszcze pilnować grafiku maszynistów.
Ale możecie się sami organizować w "pary", tudzież inne "trójkąty" :)
Ktoś jeździ w piątek i sobota , a np. na jego miejsce w niedzielę wchodzi "druga połowa".
Na takie rozwiązanie organizator pewnie się zgodzi.
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#37
Zaieranie glosu za organizatora wprowadza w błąd . Tylko on wie czy już ma komplet i czy odpowiada mu taka forma. A może jest to sposob na wypełnienie piątku? A może jest to sposób na znalezienie chetnych na rozkladanie lub składanie makiet?
 

JanuszJ

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
T M M
Reakcje
218 7 0
#38
A może jednak maczam w tym paluszki ?
Poza tym, jakbyś uważnie przeczytał ten wątek, to byś wiedział że rozkładanie makiet jest w czwartek.
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#39
A może wlaśnie piątek pod warunkiem pomocy w czwartek.
A może przechodzimy tylko na kasę i w piątek jako vip a w czwartek wynajmujemy kogoś za kasę.
Możliwe są różne warianty i tak sobie luźno o tym rozmawiamy.