• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

III Trybunały Modelarstwa Kolejowego - Piotrków 2016

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.156 42 1
Może czas pomyśleć o oddzielnym wątku Pań ... związanych uczuciowo z modelarstwem kolejowym i nie tylko? :gwizd: ... bo jakaś wzmożona aktywność się zrobiła ... :D
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.067 140 0

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
Ja również w imieniu swoim i kolegów z NKPM dziękujemy wszystkim szczególnie organizatorom za super imprezę! Oprócz sakramenckiego upału na sali ( w pewnym momencie termometr wskazywał 35 stopni:confused:) oraz fatalnych noclegów które nam się w tym roku trafiły nie mamy się do czego przyczepić. Uczestniczę w Trybunałach od pierwszej edycji i chętnie będę przyjeżdżał w kolejnych latach. W tym roku zaprezentowałem makietę wąskotorową… Już w głowie szykuje mi się pomysł na nową prezentacje na przyszły rok. ;) Nie było czasu na robienie zdjęć dlatego kilka zdjęć makiety którą prezentowałem. Jak będę miał chwile czasu to przebiorę zdjęcia i może uda mi się wstawić małą fotorelacje.

Miło było poznać osobiście kolejne osoby z forum. :)

Do zobaczenia za rok !!! :)
DSC_6124.JPG
 

Załączniki

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Teraz sprawa duchoty. Przy budowie hali zamontowano tylko wentylację (jak widać mało skuteczną). Nie przewidziano bowiem tak wielkiego natłoku imprez kulturalnych typu np. konkursy tańca, nasze Trybunały i wiele innych.
...przy takiej ilości lokomotyw na torach w jednym pomieszczeniu powietrze musiało wrzeć :)
 
Reakcje
2.473 79 2
Panowie niestety warunki jakie zaistniały nie były do przeskoczenia dla nas. W przyszłym roku nic się pod tym kątem raczej nie zmieni ale choć będziecie wiedzieć ze można się w jakiś sposób do tego zaduchu przygotować ( wentylatory , klimatyzatory przenośne ) O kocach już było napisane. Wszystko w biegu choć miało być na spokojnie :mad:
Dziękuję koledze Zdeniowi za poprowadzenie składów , koledze Arturoo za bieżący serwis rumunów i Hf-ki wszystkim przybyłym znajomym i nieznajomym.
Do zobaczenia w przyszłym roku ;)
 

koc

Użytkownik
H0e
Reakcje
0 0 0
Mi tam było gorąco nawet bardzo ... od tych wszystkich modeli, nie wspomnę o MBd1 które odebrałem od Zvolacka to nie tylko gorąco mi się zrobiło.
Atmosfera wrzała;), organizatorzy o to zadbali i jak dla mnie spisali się na medal.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
cześć, maciekk

piękne zdjęcie Lxd2 z transportem drewna, skąd masz takie wagoniki?
czy podchodzą one pod nasze krajowe?
Wagoniki takie były używane na kolejkach w czasach PKP, jak najbardziej.

Patrz niżej, są to zdjęcia z kolejki "nałęczowskiej" z roku 1977.
Troche to inna konstrukcja, co w modelu widocznym na fotografiach kilka postów wyżej ale wszystkie takie są do siebie i tak w miarę podobne. A z braku laku... :)

1) http://www.tog-billeder.dk/fotos/polen/rundrejser/Polen april 1977/7 april_Opole-Rozalin-Karczmiska/3261-6-32_Lxd2 med tog 2334 ankommet til Rozalin_070477.jpg

2) http://www.tog-billeder.dk/fotos/polen/rundrejser/Polen april 1977/7 april_Opole-Rozalin-Karczmiska/3261-6-34_Laesset toemmervogn i Rozalin_070477.jpg

W drugim linku jak się przyjżeć widać nawet napis PKP na jedym z nich.

Wagony Roco poniżej (można sobie porównac z tym na zdjęciach):
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.418 230 14
Wszystkim uczestnikom imprezy serdecznie dziękuje. Współorganizatorom z ESMMK wielkie dzięki za ich pracę i wkład. Wystawcom i Klubom dziękuję bardzo za przyjazd i bardzo miłą atmosferę. Miło widzieć jak się rozwinęła piękna impreza, która się zaczęła głupim pomysłem… tu historia tego pomysłu.

Zapraszałem Sylwka dwa razy do Dortmundu na Targi Intermodellbau. W 2012 i 2013. Dwa razy chciał przyjechać, ale los mu tak przywalił, że nie udało mu się. Więc ja kiedyś w żartach przy telefonie powiedziałem

„Sylwek, jak ty nie możesz przyjechać na targi, to targi muszą przyjechać do Ciebie”

No i wtedy dowiedziałem się o tej hali, przyjechałem do Piotrkowa, obejrzałem, i stwierdziłem, że ta kombinacja hali, hotelu, i miejsca na mapie jest idealna, aby zrobić fajną imprezę czysto kolejową. Po pierwszych skromnych Trybunałach założyliśmy ESMMK aby organizować dalsze imprezy. Jesteśmy szczerze mówiąc w lekkim szoku i mile zaskoczeni, jak się ta impreza rozwinęła.
Główkuję już nad rozwiązaniem tegorocznych problemów na następny rok. Na tej III edycji znowu się wiele nauczyłem.

Na temat dywanów już mam rozwiązanie, będzie lepiej na IV edycji. Temat zaduchu jest jeszcze do ogarnięcia, ale będziemy myśleć intensywnie nad tym.

Wklejam zdjęcia fazy rozkładania, bo akurat w tym roku ta faza była bardzo gorąca, i to nie pod względem temperatury. Mieliśmy stawiać stoiska w czwartek, aby wystawcy mogli w Piątek od rana sobie spokojnie urządzać swoje stoiska. A tu kicha. Tydzień przed terminem kuratorium przeniosło egzaminy w tej hali tuż na piątek Trybunałów. Czyż by ktoś, komu nasza impreza śmierdzi i ma bardzo dobre chody do ministerstwa edukacji narodowej maczał paluszki w tym…? Mniejsze z tym. Na sale mogliśmy wejść dopiero w piątek o 12.00. Wszyscy się w piątek tak uwinęli że do 02:00 w sobotę rano wszystko było na tip top. Wielki ukłon i szacunek przed ekipa Jacka który budował stoiska!!! Co miało nas wyhamować spowodowało ze przeszliśmy samych siebie. Dlatego uważam, że warto było fotograficznie zadokumentować ten dzień. Na końcu parę fotek niedzieli po wystawie.

DSC_0239.JPG DSC_0240.JPG DSC_0241.JPG DSC_0242.JPG DSC_0243.JPG DSC_0244.JPG DSC_0245.JPG DSC_0246.JPG DSC_0247.JPG DSC_0248.JPG DSC_0249.JPG DSC_0250.JPG DSC_0251.JPG DSC_0252.JPG DSC_0253.JPG DSC_0254.JPG
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.442 7 1
Również dziękuję organizatorom za udaną imprezę. Mam parę fotek zrobionych telefonem. W sumie fociliśmy najbardziej interesująca nas rzecz - SU45.
Fotki pokazują, że Piko zrobiło dobrą robotę.
WP_20160618_19_20_45_Pro.jpg WP_20160618_19_20_53_Pro.jpg WP_20160618_19_21_18_Pro.jpg WP_20160618_19_21_34_Pro.jpg WP_20160618_19_25_08_Pro.jpg
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0

Załączniki

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
I ja również chciałem podziękować Organizatorom, jak i Tym którzy wstąpili na nasze stoisko.
IMG_5126.JPG


IMG_5000.JPG


Dzięki Wam miałem przez cały czas ręce pełne roboty:
IMG_4999.JPG


Kolejka dzieciaków do pojeżdżenia kolejką też mnie bardzo radowała:
IMG_5020.JPG

IMG_5024.JPG


Zdarzały się też bardzo ciekawe zlecenia. Drezyna w skali 0, dźwięk już założony, kable pochowane, ale dalsze losy tego projektu, to już w innym wątku.
IMG_5117.JPG


Do zobaczenia za rok.
IMG_5128.JPG
 

Podobne wątki