• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

III STARGARDZKIE SPOTKANIE Z DREZYNAMI

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#1
Cytuję:

"Dnia 23.06.2013r.o godz. 10:00 przy ul. Brzozowej w Stargardzie na terenie stacji Stargard Szczeciński Wąskotorowy odbędzie się III Stargardzkie spotkanie z drezynami, poniżej plan ramowy:


Godz. 10.00 Otwarcie imprezy dla publiczności

Atrakcje:

· ekspozycja zabytkowego taboru kolejowego – drezyn ręcznych, możliwa przejażdżka drezynami w obrębie stacji wąskotorowej w Stargardzie Szczecińskim
· wystawa akcesoriów kolejowych
· wystawa modelarstwa kolejowego (statyczna oraz ruchoma – makieta)
· prezentacja planów rewitalizacji wąskotorówki (statyczna oraz prezentacje multimedialne)

Od godziny 10.00 możliwe zapisy na Wyścig Drezyn o Puchar Prezydenta Stargardu.

13.00 Początek wyścigów drezyn
15.00 Zakończenie wyścigów drezyn
15.30 Wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców Wyścigów Drezyn
o Puchar Prezydenta Stargardu.
16.00 Zakończenie imprezy

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ! "


Będę tam również i ja, razem ze szczecińską ekipą ;)
Będziemy obsługiwać część zatytułowaną "Wystawa modelarstwa kolejowego (statyczna oraz ruchoma – makieta)" ;)

Zapraszam chętnych do odwiedzin i wspólnej 'zabawy' :)
 

DBmati

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Widzę, ze bedzie sporo działo w aglomeracji szczecińskiej, po pierwsze będzie wystawa modeli samochodów i ciężarówek w muzeum techniki w dniach 22.06-23.06, a jeszcze impreza w Stargardzie Szczecińskim;)
 
OP
OP
Uriel

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#4
Trochę się dzieje szkoda że, na raz.:cry:
Impreza w Stargardzie trwała tylko parę godzin ... Natomiast wystawa (z tego co widzę na plakacie na drzwiach w moim pokoju ;) ) będzie trwać ... parę tygodni :)

Zdjęć mało, głównie z racji obsługi "makiety, ale tyle się dzisiaj działo:
DSC00058a-vert.jpg
DSC00067a-vert.jpg
DSC00049a-vert.jpg



Na koniec dwa modele, które przykuły moją uwagę... Są to modele kartonowe w skali 1:25 ... napiszę jedno: SĄ OGROMNE !
Nie wiem czy przypadkiem nie rzuciłem się z motyką na Słońce... ponieważ zamówiłem w skali 1:25 kartonowy model do samodzielnego złożenia. Nie lokomotywę czy wagon ale ... EZT EN57. To dopiero będzie OGROMNY model :)
DSC00055a-vert.jpg
 
OP
OP
Uriel

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#8
Czyli diorama i makieta. A może makieta stojąca i przenoszona z miejsca na miejsce.
Organizatorowi bardziej chodziło o:

Wystawa modelarstwa kolejowego:
a) statyczna - prezentowane modele w skali 1:25, 1:32, 1:87
b) ruchoma - tj. "makieta"

O co w tym chodzi to dokładnie widać na zdjęciach ;)
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#9
Fotografia nie pokazuje ruchu tak jak diorama. W modelarstwie pojęcie makieta związane jest z ruchem modeli. Wystawa modeli jest po prostu wystawą modeli.
Dla organizatorów i uczestników konkursów rozróżnienie jest ważne.
 
OP
OP
Uriel

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#10
Fotografia nie pokazuje ruchu tak jak diorama. W modelarstwie pojęcie makieta związane jest z ruchem modeli. Wystawa modeli jest po prostu wystawą modeli.
Dla organizatorów i uczestników konkursów rozróżnienie jest ważne.
Jak widać organizatorzy aż tak bardzo nie zagłębiali się w temat ;)
Najważniejsze, że osobom, obecnym na imprezie w Stargardzie, ruch na makiecie jak i modele statyczne bardzo się podobały ;)
 

Podobne wątki