• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Istebna - II Warsztaty Modelarskie - 24-25 marca 2018

Który termin Warszatów preferujesz?


  • Ogółem głosujących
    19
  • Ankieta zamknięta .
Z
#1
Proponuję Wam druga edycję warsztatów:
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

1. lutowanie blaszek,
2. malowanie aerografem + charakterystyki farb Vallejo, Oesling i Weinert.
3. podstawy zieleni na modułach, elektrosadzenie
4. odlewy żywiczne i z gipsu dentystycznego
(jeśli będzie zainteresowanie to ten temat może być zamiast któregoś z powyższych)

Zachęcony osiągnięciami kolegów który próbowali swych sił podczas poprzednich warsztatów w Istebnej postanowiłem kolejną edycję nieco rozbudować.

Impreza odbędzie się w Istebnej w Willi Zwolakówka. https://goo.gl/maps/KrCQfYvgZgD2
(cały obiekt będzie dedykowany warsztatom)
Zapewniam dla chętnych noclegi ze śniadaniami, można tez oczywiście wziąć udział bez noclegów.

Pierwsza grupa:
lutownice, zaginarki, topniki, spoiwa, blaszki ze sprzęgami dla każdego i jeden model wagonu.
Jeśli ktoś ma to niech zabierze sprzęt którym będzie potem lutował.
Zaprezentuję modelarskie co i jak. Od podstaw.
Wycinanie blaszek z ramek, zaginanie, kolejność montażu, podstawy lutowania i rożne techniki.
Każdy będzie miał okazję polutować sprzęg wąskotorowy a później wspólnie zmontujemy cały wagon.
Oczywiście jeśli ktoś posiada swoje blaszki może je zabrać i na warsztatach próbować zmontować.
Druga grupa:
3 rodzaje aerografów, stanowisko do malowania, mini piaskarka modelarska, ciśnienie zapewni wydajny wydajny kompresor
Będziemy przygotowywać farby, rozbierać i składać aerograf tak aby umieć go umyć, malowanie podkładowe, odcinanie kolorów, używanie taśm i płynów maskujących, nakładanie lakierów wykańczających.
Będziemy malować model z trawionych blaszek i z tworzywa.
Trzecia grupa:
goły moduł, zestawy najróżniejszych posypek, traw, drzew i elektrostatycznych materiałów, kilkanaście rodzajów naturalnych piasków, elekrtosadzarka, kleje kontaktowe w spayu, dwa rodzaje imitacji wody.
Wykonamy podłoże pod trawy, nasadzenia niskiej i wysokiej zieleni, użyjemy piasków, pyłów modelarskich.
Czwarta grupa:
silikony modelarskie, 3rodzaje żywic, separatory odlewnicze, trzy rożnej twardości gipsy dentystyczne, stół wibracyjny do odlewów, sposoby odpowietrzania żywic.
Wykonamy odlewy małe większe detali na makietę z żywic i gipsów.


W tym roku proponuję jeden z terminów - wyboru proszę dokonać w ankiecie.
Warsztaty odbędą się jeśli zbierze się min 6 osób. Głosujemy do 27 listopada.
Nie widzę przeszkód aby też przejść się na wyciąg :)

Serdecznie zapraszam.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#8
Dwa miejsca rezerwuję na 16-18 marca.
[DOUBLEPOST=1508352921,1508352243][/DOUBLEPOST]Gdyby @Paweł R chciał przyjechać z synem to pokrywam mu koszty :) Obiecuję przywieźć nalewki :ninja:
To Arku bardzo miła propozycja z Twojej strony, zwłaszcza że nalewki czynisz przednie, ale niestety mnie tam nie będzie, a mój młody chadza własnymi ścieżkami, jak to młody człowiek.
Mimo to dziękuję.
 

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#12
Ze względu na imprezę w Sosnowcu zagłosowałem oczywiście na termin 24-25 listopada. Z mojej strony, na dzień dzisiejszy na pewno 2 osoby, a może i trzy, ale to będę wiedział niebawem.

Pozdrawiam.
Tomek.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#15
Muszę ponegocjować z żoną....interesuje mnie temat z sadzeniem traw. Więc, także ze wzgl na imprezę w Sosnowcu głosuję na 25 marca. Oj, dwa weekendy pod rząd...będą kosztowne negocjacje :ROFL:.
 

Podobne wątki