1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Modele II Warsztaty Modelarskie Istebna Marzec 2018

Dyskusja w 'Imprezy' rozpoczęta przez użytkownika Zvolack, 18 Października 2017.

?

Który termin Warszatów preferujesz?

Ankieta zakończy się 22 Listopada 2017 o 14:07.
  1. 17-18.03.2018

26,3%
  2. 24-25.03.2018

73,7%
  1. Zvolack

Zvolack Administrator Staff Member FREMO Polska H0e

Proponuję Wam druga edycję warsztatów:
    Udział w warsztatach jest bezpłatny.

1. lutowanie blaszek,
    2. malowanie aerografem + charakterystyki farb Vallejo, Oesling i Weinert.
    3. podstawy zieleni na modułach, elektrosadzenie
    4. odlewy żywiczne i z gipsu dentystycznego
    (jeśli będzie zainteresowanie to ten temat może być zamiast któregoś z powyższych)

Zachęcony osiągnięciami kolegów który próbowali swych sił podczas poprzednich warsztatów w Istebnej postanowiłem kolejną edycję nieco rozbudować.

Impreza odbędzie się w Istebnej w Willi Zwolakówka. https://goo.gl/maps/KrCQfYvgZgD2
    (cały obiekt będzie dedykowany warsztatom)
    Zapewniam dla chętnych noclegi ze śniadaniami, można tez oczywiście wziąć udział bez noclegów.

Pierwsza grupa:
    lutownice, zaginarki, topniki, spoiwa, blaszki ze sprzęgami dla każdego i jeden model wagonu.
    Jeśli ktoś ma to niech zabierze sprzęt którym będzie potem lutował.
    Zaprezentuję modelarskie co i jak. Od podstaw.
    Wycinanie blaszek z ramek, zaginanie, kolejność montażu, podstawy lutowania i rożne techniki.
    Każdy będzie miał okazję polutować sprzęg wąskotorowy a później wspólnie zmontujemy cały wagon.
    Oczywiście jeśli ktoś posiada swoje blaszki może je zabrać i na warsztatach próbować zmontować.
    Druga grupa:
    3 rodzaje aerografów, stanowisko do malowania, mini piaskarka modelarska, ciśnienie zapewni wydajny wydajny kompresor
    Będziemy przygotowywać farby, rozbierać i składać aerograf tak aby umieć go umyć, malowanie podkładowe, odcinanie kolorów, używanie taśm i płynów maskujących, nakładanie lakierów wykańczających.
    Będziemy malować model z trawionych blaszek i z tworzywa.
    Trzecia grupa:
    goły moduł, zestawy najróżniejszych posypek, traw, drzew i elektrostatycznych materiałów, kilkanaście rodzajów naturalnych piasków, elekrtosadzarka, kleje kontaktowe w spayu, dwa rodzaje imitacji wody.
    Wykonamy podłoże pod trawy, nasadzenia niskiej i wysokiej zieleni, użyjemy piasków, pyłów modelarskich.
    Czwarta grupa:
    silikony modelarskie, 3rodzaje żywic, separatory odlewnicze, trzy rożnej twardości gipsy dentystyczne, stół wibracyjny do odlewów, sposoby odpowietrzania żywic.
    Wykonamy odlewy małe większe detali na makietę z żywic i gipsów.

W tym roku proponuję jeden z terminów - wyboru proszę dokonać w ankiecie.
    Warsztaty odbędą się jeśli zbierze się min 6 osób. Głosujemy do 27 listopada.
    Nie widzę przeszkód aby też przejść się na wyciąg :)

Serdecznie zapraszam.

• Super! Super! x 4

2. ministerek

ministerek Aktywny użytkownik

A dlaczego nie 10 lutego?

3. Zvolack

@ministerek bo wtedy są ferie i mam pełny hotel gości. Luty to dla mnie żniwa.

4. Kempol

Kempol Znany użytkownik Donator forum GGM

Czy warsztaty będą prowadzone równolegle czy w jakiś blokach? Tak aby ewentualnie wziąść udział w kilku.

5. arturrs2

arturrs2 Użytkownik BGM

Proszę o rezerwację miejsca w grupie lakierników:)

• Super! Super! x 1
  6. Zvolack

Możemy zrobić trzy bloki tematyczne dwa w sobotę i jeden w niedzielę. Warsztaty są dla Was zorganizuję je tak jak chcecie :)

7. corwin

corwin Administrator Staff Member

Dwa miejsca rezerwuję na 16-18 marca.
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 18 Października 2017, Data oryginalnego wpisu: 18 Października 2017 ---
    Gdyby @Paweł R chciał przyjechać z synem to pokrywam mu koszty :) Obiecuję przywieźć nalewki :ninja:

• Super! Super! x 1
  8. Paweł R

Paweł R Znany użytkownik H0e

To Arku bardzo miła propozycja z Twojej strony, zwłaszcza że nalewki czynisz przednie, ale niestety mnie tam nie będzie, a mój młody chadza własnymi ścieżkami, jak to młody człowiek.
    Mimo to dziękuję.

9. corwin

Szkoda ogromna, ale może innym razem Cię zwerbujemy.

10. Grzes

Grzes Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci. Staff Member BGM

W dniach 17-18 marca jest impreza w Sosnowcu :(
    Czekam na plakat aby umieścić w odpowiednim temacie ;)

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 1
  11. Zvolack

@Grzes dzięki za info! trzeba zweryfikować plany..

12. Tomasz Wojczyk

Tomasz Wojczyk Aktywny użytkownik KKMK H0e

Ze względu na imprezę w Sosnowcu zagłosowałem oczywiście na termin 24-25 listopada. Z mojej strony, na dzień dzisiejszy na pewno 2 osoby, a może i trzy, ale to będę wiedział niebawem.

Pozdrawiam.
    Tomek.

• Super! Super! x 1
  13. Mateusz B

Mateusz B Moderator Grupy KKMK Staff Member KKMK

Maćku, rezerwuj też i dla mnie miejsce, na pewno przyjadę!

• Super! Super! x 1
  14. Merlin

Merlin Moderator For Makieta i moduł i Tabor . Staff Member BGM H0e

Ja to już chyba rezerwację z zeszłego roku mam zapewnioną? ;)
    Będę na pewno!

• Super! Super! x 1
  15. Kris

Kris Znany użytkownik

Muszę ponegocjować z żoną....interesuje mnie temat z sadzeniem traw. Więc, także ze wzgl na imprezę w Sosnowcu głosuję na 25 marca. Oj, dwa weekendy pod rząd...będą kosztowne negocjacje :ROFL:.

• Super! Super! x 1
  16. Abarth

Abarth Znany użytkownik

Ja tak samo :D Ale mozesz mnie wpisac na liste chetnych, wpadne napewno jak się nic poważniejszego nie wysra. Mogę wziasc troche swoich narzedzi i lutownice.

• Super! Super! x 1
  17. corwin

Jeśli to będzie 24 - 25 to niestety moja rezerwacja będzie niaktualna, jeśli pojawi się dodatkowy termin to jestem na tak i jeszcze zabiorę kolegę @daniel loko

• Doceniam Doceniam x 1
  18. Zvolack

to miała być niespodzianka :)
    Co do drugiego terminu muszę jeszcze chwile nad tym podumać.

19. projectps

projectps Użytkownik H0e

na szczęście termin odległy - da się poukładać

20. Kris

Kris Znany użytkownik

Tak więc oficjalnie się wpisuję na warsztaty. 24-25 marca. :)

Udostępnij