• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele II Festiwal Kolej w Miniaturze - Sosnowiec -18 i 19 marca 2017 r.

Grześka

Aktywny użytkownik
MSMK
OKMK Piętrusek
Reakcje
158 6 0
Bstok70 masz całkowitą rację i popieram Twoją krytykę tylko że stacyjka Podborze jest zwykłą mijanką na lokalnej linii jednotorowej rozbudowaną o bocznicę przeładunkową na wąski i magazyny Spółdzielni Społem, a nie stacją końcową w jakiej roli była obsadzona. Niestety mnogość pociągów nie pozwalała na finezyjne zabiegi manewrowe.Poza tym dyżurny właśnie zobaczył nadjeżdżającą czarną wołgę pod nastawnie więc wypychał składy na rozkaz pisemny byle szybciej.:)
Nie wiem, nie znam się na tym, ale podejrzewam, że tego typu imprezy mające na celu rozpropagowanie modelarstwa kolejowego wśród młodszego pokolenia maja pokazać dużo ruchu, a nie finezyjne manewry, które nie dla wszystkich sa zrozumiałe. Tak możemy się bawić na imprezach o formie zamkniętej. Tak mi się wydaje...
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
540 115 2
mające na celu rozpropagowanie modelarstwa kolejowego wśród młodszego pokolenia
Kiedy przestaniemy nadużywać tego zwrotu i zaczniemy pisać prawdę o zwiększeniu sprzedaży modeli, zestawów kolejowych.
To tak, jakby w dobie opon zimowych i letnich promować całosezonowe i próbować zwiększyć ilość ich posiadaczy/ zwolenników.
Odnoszę wrażenie, że tylko ja wśród mojej rodziny i znajomych, jestem wyjątkiem, a wokoło jest odwrotnie.
I jak w piosence zespołu Perfekt 'Bla. bla, bla ...
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Chyba co najmniej dwóch kolegów może właśnie korzystać z pisuarów, jeden już skorzystał i suszy ręce, a co do pozostałych to nie mam pewności :)
Wybaczcie :mamdola:
 

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
Większa fotorelacja się "smaży" co prawda jeszcze, ale tak na smaka dzisiaj... Byczek na łące (lub jak kto woli bocznicy) ;):D

20170329 Byczek na łące.jpg


:cool:
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
Niestety warunki na sali nie rozpieszczały (n) Szkoła powinna w końcu zainwestować w nowe oświetlenie na sali. Choćby z uwagi na tę imprezę (y)
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
Na kolejną imprezę trzeba by mieć przygotowane podkładki pod nogi kilkucentymetrowej grubości z jakichś desek / płyt / sklejek.
Albo tak planować układ makiety (nie cierpię słowa layout) by po obu stronach łączenia sal po jakieś 2-3 m zajmowały tylko moduły KKMK (lub inne) mające regulowane w dużym zakresie długości nóg.
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
@matis_kr nawet po obróbce kolory na zdjęciu nie są w 100% zadowalające, co widać na zdjęciu. A dla uczestników też nie jest to przyjemne :/
 

Baranek

Moderator Grupy BGM
BGM
Reakcje
52 0 0
Przepiękna głowica rozjazdowa Ludwikowic Kłodzkich ma nieprawidłowo zabezpieczone przebiegi - konkretnie to jeden, co widać w 1min i 51 sekundzie filmu (rozjazd po lewej stronie na budowanym torze na nasypie odchodzącym w lewo, przy takim przejeździe składu, z którego kręcono film powinien być ustawiony na wprost). Myślę, że albo zwrotnica nie ma napędu, albo nie jest on sprzężony z napędem podwójnego rozjazdu krzyżowego.
Druga opcja. Dzięki za cenną uwagę. Zobaczymy, co da się w tej materii zrobić.
 

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
Nie do końca się z Tobą zgodzę. Tak na szybko pozwoliłem sobie poruszać suwaczkami i wyszło mi coś takiego:

Zobacz załącznik 466913
Zgadzam się całkowicie z Tobą, że można tak to zdjęcie obrobić, ale... jedno małe ale się pojawia - Moim zamysłem było uchwycić rzezywisty widok jaki panował na sali, a można rzec, że to "okrutne" światło tak dające się we znaki fotografującym jest swoistym znakiem rozpoznawalnym Festiwalu (i wątpię aby się to szybko zmieniło) ;-)

A teraz dalszych kilka fotek z festiwalu ode mnie ;-)

Przejechany Byczek:
20170318 005.jpg


Byczek w odstawce:
20170318 030.jpg


Ty42 w oczekiwaniu na odjazd w... tych... Tychach:
20170318 039.jpg


Na szlaku na torem głównym do Żelistrzewa można było spotkać takie piękne rarytasy prywaciarzy (jakoś skojarzenie z busiarzami mi się nasunęło... zupełnie nie wiem czemu... :D):
20170319 004.jpg


Mini skansen na stacyjce w Podborzu (tutejsi złomiarze sznują jak widać zabytki - nawet są prawie wszystkie wiązary!):
20170319 011.jpg


Widok z dron... znaczy się z lotu ptaka (albo meteora... :D:cool:) stacji K̶o̶c̶i̶o̶k̶w̶i̶k̶o̶w̶o̶... znaczy się Kocikowo ;-)
20170319 012.jpg

c.d.n. :cool:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Zgadzam się całkowicie z Tobą, że można tak to zdjęcie obrobić, ale... jedno małe ale się pojawia - Moim zamysłem było uchwycić rzezywisty widok jaki panował na sali, a można rzec, że to "okrutne" światło tak dające się we znaki fotografującym jest swoistym znakiem rozpoznawalnym Festiwalu (i wątpię aby się to szybko zmieniło) ;-)
Jeżeli tak, to w takim razie rozumiem i pełni doceniam. :)
 

Podobne wątki