• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele II Festiwal Kolej w Miniaturze - Sosnowiec -18 i 19 marca 2017 r.

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#84
Czy ten bilet będzie obowiązywał 2 dni, czy w każdym dniu trzeba będzie zapłacić 5 złoty?
Nie rób z siebie ....

Przyznam, że prawie zaraz po wejściu mnie trafiło jak usłyszałem rozmowę jakiegoś małżeństwa "W zeszłym roku było za darmo i więcej" [i potem podobne żale słyszałem] Uważam, że 5 zł to prawie symboliczna opłata, i bardzo dobrze jeśli taka zostanie. Mam dużą tolerancję na ludzi, ale jeśli ktoś marudzi, że musi wydać te pięć złotych - a dziecko dalej za darmo -, to obecność takich miłośników "Za darmo" jest nieporozumieniem, bo tacy ludzi przychodzą nie na imprezę, ale na "za darmo", cokolwiek to jest.
Z lawina tego typu ludzi, musieli zmagać się przede wszystkim nieogrodzeni odpowiednio koledzy siedzący z tortami zaraz przy wejściu do sali. Zwłaszcza, że część rodziców zachowywała się jak na bawilandii, - wprowadzić dziecko i puścić samopas. Nawiasem jednak byłem także świadkiem jak i jakiś pan około 60, wziął bezceremonialnie lokomotywę by sobie lepiej obejrzeć.
Jedyną uwagą jaką mam na przyszłość jest to, że przydały by się jakieś sznury z kartkami "kierunek kolejki". Tradycyjnie zdarzało się bowiem, że ludzie czy to z głupoty, czy też swojego cwaniactwa próbowali się wciskać. W sali gdzie "Piętrusek" miał swoją makietę i symulator, doszło do takiej sytuacji, że ustawiłem się z dzieckiem w kolejce do makiety. Za jakiś czas przyszła pani i pyta się "za czym ta kolejka", Więc mówię, że do makiety, a dalej jest druga do symulatora, a tu pan przede mną -Ojej, to ja się źle ustawiłem, bo chcę do symulatora-.
[DOUBLEPOST=1490098138,1490097722][/DOUBLEPOST]
Jedną z wielu atrakcji była "Domowa Makieta"wykonana przez Piotra Andrzejewskiego (Pietrucha).
Bardzo smaczna sprawa i optymistyczna, że nawet do mieszkania da się dopasować porządną wielotorową makietę. Świetna wrażenie robią różnorakie budynki wykonane głównie własnoręcznie.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#86
Także i ja chciałbym podziękować wszystkim za miłą wspólną zabawę. Impreza była bardzo udana a dla mnie bardzo absorbująca że nawet zapomniałem porobić zdjęć w sobotę i nie mam zdjęć nawet pociągu którym sam jeździłem. Ale liczę że jeszcze Koledzy wrzucą trochę fotek z tamtego dnia. Poniżej parę fotek z niedzieli.
Tu muszę także stwierdzić że oświetlenie sodowe sali dość psuło niektóre ujęcia.
20170319_145105.jpg
20170319_145120.jpg
20170319_145130.jpg
20170319_145347.jpg
20170319_145415.jpg
20170319_145433.jpg
20170319_145548.jpg
20170319_145816.jpg
20170319_145844.jpg
20170319_145939.jpg
20170319_145956.jpg
20170319_150100.jpg
20170319_154817.jpg
20170319_155311.jpg
20170319_155413.jpg
 

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
134 0 0
#88
Jedyne foki jakie udało mi się zrobić podczas imprezy to zdjęcia mojego własnego składu podczas jazd przed niedzielną imprezą :D.
20170319_093608.jpg

20170319_093620.jpg

20170319_094318.jpg

20170319_094328.jpg
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#93
Witam
Dlaczego niema sieci trakcyjnej na makietach po których jeździły elektrowozy.Dla mnie jest nie realistyczny wygląd.
Pozdrawiam
Podczas tej imprezy nie miało być realistycznie. Miało być dużo, szybko, kolorowo. Impreza z założenia była dla rodzin z dziećmi które w nosie mają modele kolejowe, ich interesują jeżdżące w kółko kolejki. Z modelowaniem ruchu na kolei miała ta impreza również bardzo mało wspólnego, ale jak pisałem wcześniej nie takie było jej założenie.
 
Ostatnio edytowane:

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
#96
Witam
Dlaczego niema sieci trakcyjnej na makietach po których jeździły elektrowozy.Dla mnie jest nie realistyczny wygląd.
Pozdrawiam
już podobnie komuś na FB odpowiadałem:
Osobiście uważam, że elektrowozom na module do pełni klasy brakuje sieci trakcyjnej, wielu Kolegów się ze mną zgodzi:) , zwłaszcza, gdy jeżdżą :) dlatego na wystawy mam przygotowane 2 składy: "Tura" z SM42 i ICC z Nurkiem, jednak bardzo lubię przegonić po tak długim szlaku moje EP09, EU07 czy Husarza... Dlaczego? bo sprawia mi to Fun, że mój skład może "pobiegać" po czymś dłuższym niż kółeczko rozłożone w salonie.... A w całej naszej pasji najważniejszy jest właśnie FUN...... Dodatkowo jak pisał Dominik - cała impreza skierowana była do publiczności:):)

Jest aspekt techniczny małej ilości modułów z trakcją.... nie jest łatwe odtworzenie sieci trakcyjnej na module, który ma być wożony na imprezy, składany i rozkładany, podłączany do innych modułów. Jak zachować naprężenia sieci? jak spowodować to, że łatwo się łącza. Oczywiście można postawić same słupy trakcyjne, ale - wówczas lokomotywa i tak musi jeździć z opuszczonym pantografem - bo inaczej urwie go na pierwszym lepszym słupie, można lekko podciągnąć pantograf, aby udawał ślizg po sieci, ale też nie będzie to to.... sieć zbyt luźna nie wygląda atrakcyjnie, a i może się zaplątać w pantograf i uszkodzić nie tylko lokomotywę, ale i dużą cześć szlaku, można oczywiście powiesić gotowe, stalowe odcinki sieci, jednak te dostępne na rynku są wielkości hmmm. rury kanalizacyjnej w skali..... Jest kilku Zapaleńców, dla których mam ogromny szacunek, którzy budują sieci trakcyjne w skali - to jednak głównie są to stałe makiety lub kilkanaście modułów - bo nakład pracy i zabezpieczeń jest tutaj ogromny... proponuje poczytać wątek kolegi @bstok70, który na drobne rozłożył temat trakcji w skali:)
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
4 6 0
#98
Witam
Ja się nie „nie wymądrzam” tylko zadałem Szanownemu Forum pytanie na temat trakcji elektrycznej.
Jak widziałem na forach modelarzy niemieckich u nich jest sieć trakcyjna na modułach.
Pozdrawiam
 

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#99
Kolego Andrzeju odpowiedział już kol. Piterson. Ja dodam jeszcze że moduły z trakcją są trudniejsze do konserwacji - na przykład czyszczenia torów. W przypadku wstawiania taboru czy wykolejenia bardzo utrudnia to dostęp i bardzo prawdopodobne jest uszkodzenie trakcji, zwlaszcza jeśli tabor ustawia niewprawiony uczestnik imprezy a nie właściciel modułu z trakcją.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Witam
Ja się nie „nie wymądrzam” tylko zadałem Szanownemu Forum pytanie na temat trakcji elektrycznej.
Jak widziałem na forach modelarzy niemieckich u nich jest sieć trakcyjna na modułach.
Pozdrawiam
Proszę się nie martwić :). Walka trwa! I trwać będzie! Tworzą się różne szkoły elektryfikacji. A gdy pojawią się Byki.......... oj przebierać będą nóżkami "spalinowozowcy" i "parowozowcy" ;):). Rzeczywiście, trudno jest zrobić sieć trwałą. Zahaczenie ręką o jeden słup, przy dobrze zawieszonej sieci, to wygięcie wszystkich słupów na danym module. Czyli nie tylko trzeba powalczyć z budowaniem sieci ale jeszcze trzeba kilka razy boleśnie przeboleć jej uszkodzenia, upaść i podnieść się i utwierdzić, że bez walki nie ma sukcesów. Ja też jestem zwolennikiem lokomotyw elektrycznych pod drutem ale na tej imprezie - jak Koledzy napisali wcześniej - nie chodziło o pełen realizm. O realizm starać się można na imprezach zamkniętych.
"Elektryfikujący swoje moduły - Łączcie się!";)
 

Podobne wątki