• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele II Festiwal Kolej w Miniaturze - Sosnowiec -18 i 19 marca 2017 r.

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
81 1 0
#62
Nazwał bym to "niejasnymi" zasadami konkursu. Jeden wystawia cała makietę, a drugi skrawek i mają takie same szanse. No ale to nie moja sprawa tylko organizatora, aczkolwiek zaciekawiło mnie to.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#63
Nazwał bym to "niejasnymi" zasadami konkursu. Jeden wystawia cała makietę, a drugi skrawek i mają takie same szanse. No ale to nie moja sprawa tylko organizatora, aczkolwiek zaciekawiło mnie to.
Moduł z przejazdem kolejowym KKMK też był skrawkiem makiety i nikt nie stękał. Jury stanowiło delegatów z każdego klubu po jednej osobie, a ocena była średnią ocen wszystkich członków wynikająca z opracowanego bardzo czytelnego i jasnego regulaminu. Więc organizator, SMK Katowice miał najmniejszy wpływ na wynik konkursu.
 

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#64
Oceny były rzetelne, tak jak Elvis napisał i tu nie można mieć zastrzeżeń, jedynie na przyszły rok rozważył bym zgłoszenia do konkursu makiet i zgłoszenia do konkursu taboru, wtedy Jury mogło by oceniać ze zgłoszonych makiet i taboru, a nie rozpatrywać każdy moduł nawet taki, który ma dopiero ziemie. Organizator konkursu powinien określi minimalne warunki udziału w konkursie (moduł gotowy). Mniej papierkowej pracy, a z tego co widziałem to liczenie trochę trwało :)
 
Ostatnio edytowane:

The Tulip

Aktywny użytkownik
Reakcje
23 2 0
#65
Nie ma o co kruszyć kopii. Następnym razem niech ktoś zorganizuje wystawę, wybierze jurorów, ustali kryteria i sam wybierze zwycięzcę. I po temacie.
 

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
81 1 0
#66
Moduł z przejazdem kolejowym KKMK też był skrawkiem makiety i nikt nie stękał.
Ależ ja nie stękam, nawet nie przeszło mi na myśl aby napisać to w świetle segmentu KKMK, którego jestem członkiem. Po prostu ja gdybym startował w takim "konkursie" to był bym lekko zdziwiony, że ktoś zrobił 5m bieżących makiety od A do Z, a drugi zrobił 10cm2 i wygrał :D Ale tak jak mówię do nikogo nie mam żadnych pretensji nie byłem na wystawie, nie zgłaszałem żadnej mojej pracy ale zaprezentowane wyniki konkursu mnie zaciekawiły stąd mój wpis.
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#67
Ja również chciałbym podziękować organizatorom za wspaniałą zabawę. W tym roku miałem okazję być odpowiedzialny za tabor, jazdy rozkładowe i sesje. Mam nadzieję, że wszyscy się najeździli swoimi składami, ale nie tylko. Jak z każdej imprezy wyciągam wnioski na przyszłość tak, by było jeszcze lepiej ;)
Myślę, że makiet było więcej, a to co na nich się znajdowało było ciekawsze niż w zeszłym roku, mam nadzieję, że ta tendencja zostanie zachowana z imprezy na imprezę ;)
Patrząc z punktu modelarskiego jest to jedna z topowych imprez w Polsce, miejmy nadzieję, że za rok znów będzie nam dane spotkać się w Sosnowcu.

Jeszcze raz dzięki za świetne towarzystwo, zabawę i atmosferę! Do następnego ;)

A teraz lecimy z fotorelacją, w tym roku udało mi się lepiej zapanować nad barwą światła ;)


Pojazdy marki Star na GS'ie, który obecnie przechodzi przebudowę
DSC_0003.JPG




Wystawa pana Krzysztofa Kubickiego, który posiada niesamowitą kolekcję modeli, od tych najtarszych (z początków istnienia modelarstwa), po te najnowsze.
DSC_0004.JPG

DSC_0010.JPG




Posterunek odstępowy Marvinów
DSC_0012.JPG



Takie smaczki na stacji Podborze ;)
DSC_0013.JPG
DSC_0014.JPG
DSC_0015.JPG
DSC_0016.JPG




Cdn.
 

hobbysta43

Znany użytkownik
OKMK Piętrusek
Reakcje
7 0 0
#68
W imieniu Oświęcimskiego Klubu Modelarzy Kolejowych "Piętrusek" chciałbym podziękować za zaproszenie i udział w imprezie. Dobrze było spotkać się znowu ze znajomymi i zamienić parę zdań.Dziękujemy:)
 

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
#70
Było świetnie!! Dziękuję wszystkim za świętna zabawę!
Kilka fotek jako zapowiedź większej fotorelacji ode mnie:
20170319 018.jpg


20170318 002.jpg


20170318 024.jpg


20170318 033.jpg


20170318 055.jpg


20170319 157.jpg
 

kera220

Znany użytkownik
Zespół forum
SMK Katowice
Reakcje
40 0 0
#71
Oceny były rzetelne, tak jak Elvis napisał i tu nie można mieć zastrzeżeń, jedynie na przyszły rok rozważył bym zgłoszenia do konkursu makiet i zgłoszenia do konkursu taboru, wtedy Jury mogło by oceniać ze zgłoszonych makiet i taboru, a nie rozpatrywać każdy moduł nawet taki, który ma dopiero ziemie. Organizator konkursu powinien określi minimalne warunki udziału w konkursie (moduł gotowy). Mniej papierkowej pracy, a z tego co widziałem to liczenie trochę trwało :)
Myślę, że tak trzeba będzie zrobić, czyli poprawić regulamin i przyjmować zgłoszenie do konkursu w obu kategoriach - moduły (układy) i tabor, a nad liczeniem też trzeba pomyśleć :D bo faktycznie to liczenie trwało i trwało;).
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#73
Wąskotorowa Kolej Polowa ,pozdrawia wszystkich i dziękujemy za mile spędzony czas ,i mamy nadzieję że ta impreza wejdzie na stałe do kalendarza .
I trochę zdjęć od nas jako że mieliśmy pełne ręce roboty udało się dzięki dobrym ludziom pstryknąć parę fotek .:)
DSCF7294.JPG
DSCF7298.JPG
DSCF7304.JPG

DSCF7300.JPG
 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
#74
Ależ ja nie stękam, nawet nie przeszło mi na myśl aby napisać to w świetle segmentu KKMK, którego jestem członkiem. Po prostu ja gdybym startował w takim "konkursie" to był bym lekko zdziwiony, że ktoś zrobił 5m bieżących makiety od A do Z, a drugi zrobił 10cm2 i wygrał :D Ale tak jak mówię do nikogo nie mam żadnych pretensji nie byłem na wystawie, nie zgłaszałem żadnej mojej pracy ale zaprezentowane wyniki konkursu mnie zaciekawiły stąd mój wpis.
Adamie - ręczę Ci, że zwycięskie Ludwikowice to nie 10 cm2 szlaku:):):):)
 

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#75
Panowie na fotce przy transformatorze i Żuku chyba powinni mieć granatowe mundurki bez pomarańczowych kamizelek i lampasów, a na głowach berety (chyba że Żuk z demobilu PRL-u wyciągnięty) ;)
 

poziomek72

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
NAMR
Reakcje
76 3 0
#78
Panowie na fotce przy transformatorze i Żuku chyba powinni mieć granatowe mundurki bez pomarańczowych kamizelek i lampasów, a na głowach berety (chyba że Żuk z demobilu PRL-u wyciągnięty) ;)
I tu niespodzianka.Pod koniec lat osiemdziesiątych dostaliśmy właśnie takie niebieskie ubrania robocze z pseudo odblaskowymi naszytymi elementami w formie takich pasków.
Pracując w pobliżu torów był obowiązek noszenia kamizelki ostrzegawczej więc wszyscy zakładali je na ubranie i nikt tego nie ściągał,a niektórzy nawet zszyli bluzę z kamizelką.
Na głowie powinien byś zawsze kask i to właśnie żółty ,BHP-owiec zawsze o to ścigał i raz nawet pisałem wyjaśnienie za niemanie kaska podczas robót przy stacji trafo.(y)
Co do żuka to do 1994 roku jako pogotowie był żuk lub nyska,potem pojawił się lublin( co prawda żuk na fotce jest starszym modelem tego zacnego samochodu ale innego nie mam).
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#80
Lecimy dalej ;)

Wolnego miejsca przy Podborzu nie dało się znaleźć. Same klasyki ;)
DSC_0018.JPG
DSC_0019.JPG
DSC_0020.JPG
DSC_0023.JPG

P.O. Ludwikowice
DSC_0025.JPG
DSC_0030.JPG
DSC_0032.JPG
DSC_0035.JPG




Cdn. ;)
 

Podobne wątki