• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele II Festiwal Kolej w Miniaturze - Sosnowiec -18 i 19 marca 2017 r.

enek

Użytkownik
Reakcje
89 3 4
#43
Było świetnie, wszystko się podobało, impreza udana. :) Jeśli chodzi o prezentowane makiety, można się przyczepić do lamp
na stacji Kocikowo. (n) Które ewidentnie nie pasowały do pięknie wykonanego otoczenia, psując cały klimat i (przepraszam za wyrażenie) prezentując bezguście. :(
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#45

Akronaut

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 2 0
#46
Byłem, widziałem, pogadałem. Po kilku latach przerwy pogadałem z Kolegami.
Córka wykazała zainteresowanie. Będzie pomagała - jest alibi. :)
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#47
Byłem również w tym roku. Tym razem tylko z Młodym, na dłużej. Było lepiej, niż w zeszłym roku.
WIELKIE GRATULACJE DLA ORGANIZATORÓW !!! (y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)
Impreza MEGA! :)

Już robię zakusy, żeby w przyszłym roku wspomóc Was jako maszynista :)
 

MJM

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#48
W porównaniu do zeszłego roku było lepiej, choć nie ukrywam, że liczyłem na troszkę więcej ;) ale tyle ludzi w tej hali jeszcze nie widziałem (y)
Szkoda, że Żelistrzewo było schowane w środku (taki fajny Ikarus tam stał przy przejeździe :gwizd:) ale coś tam zoomowałem:D
Wkrótce i ja zbuduje pierwszy moduł, kto wie może uda mi się dołączyć za rok :rolleyes:
Gratuluję udanej imprezy! :) P1010732.JPG P1010724.JPG P1010731.JPG P1010726.JPG P1010717.JPG P1010718.JPG P1010719.JPG P1010713.JPG P1010704.JPG P1010702.JPG P1010696.JPG P1010684.JPG P1010685.JPG P1010686.JPG P1010687.JPG P1010676.JPG
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#53
Dzięki za potwierdzenie co do tej zetki...
Niestety ominęła mnie ta impreza bo robota i kilometry stanęły mi na przeszkodzie...
Nawet i pogoda pozostawiła sporo do życzenia...
2017-03-20 06.03.32.jpg

Jedyne pocieszenie, że w robocie bawię sie modelami w 1:1...;)

Pozdrawiam z obrotu w Otwocku...:)


ps. ostatnia prosta i do domu...
 

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#55
W imieniu Krakowskiego Klubu Modelarzy Kolejowych serdecznie dziękujemy za udział w imprezie. Miło było spotkać się z innymi klubami, modelarzami, powymieniać doświadczenia. Dziękujemy :)
 

MISIONT

Moderator Grupy GGM
Zespół forum
GGM
Reakcje
141 10 0
#57
Bardzo dziękuję Organizatorom tej wspaniałej imprezy za zaproszenie.
Ponieważ prawie całą imprezę z małą przerwą na obiad poświęciłem na jazdy to na zdjęcia wiele czasu już nie zostało. Wrzucam tu 4 zdjęcia mojego składu gospodarczego jakie na szybko zrobiłem komórką.

Ty2-915 stoi gotowy do odjazdu pod semaforem wyjazdowym na stacji Kocikowo.

WP_20170318_18_19_37_Pro.jpg WP_20170318_18_19_55_Pro.jpg WP_20170318_18_21_52_Pro.jpg WP_20170318_18_24_20_Pro.jpg
 
OP
OP
Grzes

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
#58
Bardzo dziękuję Organizatorom tej wspaniałej imprezy za zaproszenie.
Ponieważ prawie całą imprezę z małą przerwą na obiad poświęciłem na jazdy to na zdjęcia wiele czasu już nie zostało. Wrzucam tu 4 zdjęcia mojego składu gospodarczego jakie na szybko zrobiłem komórką.

Ty2-915 stoi gotowy do odjazdu pod semaforem wyjazdowym na stacji Kocikowo.

Zobacz załącznik 464187 Zobacz załącznik 464188 Zobacz załącznik 464189 Zobacz załącznik 464190
Jacek nie bądź taki skromny :D
Twój skład zgarnął pierwszą nagrodę ;)
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#59
W imieniu organizatora SMK Katowice pragnę podziękować Wam wszystkim, którzy przyczyniliście się do powstania już II Festiwalu i bez Was ta impreza nie odbyłaby się.
Było nam bardzo miło gościć Was i liczę, że za rok spotkamy się w podobnym, a może i większym gronie.
Nie tylko z kronikarskiego obowiązku chciałem Was poinformować, że przez dwa dni festiwalu odwiedziło nas około 7500 zwiedzających.
W czasie festiwalu odbywały się różne konkursy, a sponsorami nagród byli: Koleje Śląskie, Urząd Marszałkowski, Piko, BGM i SMK Katowice.
O konkursach dla publiczności, tylko wspomnę, że miały miejsce, a nagrodami były gadżety w postaci smyczy, koszulek, długopisów, kubków, czy nawet modeli wagonów ufundowanych przez firmę PIKO.
Natomiast w konkursach, które dotyczyły wystawców odbyło się klika konkurencji. Pierwszą był plebiscyt na najlepsze stoisko, a głosowali zwiedzający.
Oczywiście makieta modułowa zdobyła największą ilość głosów i cieszyła się największym powodzeniem, natomiast z racji tego, że poszczególne moduły brały udział w odrębnym głosowaniu, to:
Pierwsza nagroda trafiła do Andrzeja Pluteckiego i Artura Dębskiego, którzy zorganizowali pokaz na stoisku nr 3 pod nazwą "Skala 1 Królewska".
Drugie miejsce zajął nasz kolega z SMK Katowice, Emil Jarzyński, który dla najmłodszych zorganizował "Budowę makiet drewnianych" i dosłownie na parkiecie hali zorganizował stoisko nr 4.
Trzecia nagroda przypadła Przemysławowi Krajewskiemu za "Dioramę z Oświęcimia" na stoisku nr 8.
Trzeba też dodać, że wszystkie stoiska były wysoko oceniane, a o zwycięstwie zadecydowała minimalna różnica głosów.

W czasie imprezy odbył się również konkurs wiedzy o wyrobach firmy Piko, którą gościliśmy i świętowaliśmy jej 60 rocznicę bytności na rynku polskim. O wynikach konkursu pewnie będzie się można dowiedzieć na profilu FB.

No i coś, co tygryski lubią najbardziej, czyli konkurs na najlepszą makietę modułową i model.
W tym konkursie jury stanowili delegaci z klubów, którzy tworzyli całą makietę modułową.
W konkurencji na najlepszy moduł:
1 miejsce zdobył BGM i P.O. Ludwikowice, (mimo, że sam posterunek jest jeszcze w budowie, to oceniany był tylko mały, gotowy już wycinek makiety).
2 miejsce przypadło Jakubowi Rutka ze stacją Żelistrzewo.
3 miejsce zajął moduł z przejazdem kolejowym KKMK Kraków.

W konkursie na najlepszy tabor miały brać udział wszystkie pociągi jakie były zgłoszone do jazd. Niestety, nie wszystkie udało się w wyznaczonym przez organizatora czasie ocenić przez jury. W związku z tym tylko te były oceniane, które w sposób szczególny wyróżniły się na makiecie w pierwszym dniu festiwalu.
1 miejsce zdobył Jacek Mikoś ze składem pociągu gospodarczego,
2 miejsce dla Roberta Reschki z pociągiem gabarytowym z rozjazdem,
3 miejsce przypadło Grześkowi Hudydze z KKMK.

Jeszcze raz dziękuję za tych wspólnych parę dni i zapraszamy za rok.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Podobne wątki