• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

II epoka PKP - początki stalowego piękna RP

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
Mam pytanko :)Są jakieś artykuły badż opracowania o wagonach pasażerskich w II RP?
Jakieś statystyki bądż rys historyczny ... Szczupaki mile widziane :niepewny:
 

Spy007

Użytkownik
Reakcje
78 2 0
Mam pytanko :)Są jakieś artykuły badż opracowania o wagonach pasażerskich w II RP?
Jakieś statystyki bądż rys historyczny ... Szczupaki mile widziane :niepewny:
Kiedyś gdzieś tutaj na forum mignęła mi się charakterystyka polskich wagonów przedwojennych, z tego co pamiętam to były w niej szczupaki.

W temacie wątku-stacja Włodzimierz Wołyński w okresie II wojny światowej, na pierwszym planie cudo, drezyna na bazie Chevroleta Master Sedan z 1937, montowany w zakładach Lilpop, Rau i Loewenstein

1709392425079.png


Fotografia znaleziona na Allegro
 

601W Eaaos

Nowy użytkownik
Reakcje
7 1 0
Mam pytanko :)Są jakieś artykuły badż opracowania o wagonach pasażerskich w II RP?
Jakieś statystyki bądż rys historyczny ... Szczupaki mile widziane :niepewny:
Tak, na forum była konkretną dyskusja i o osobowych i o pocztowych. Niestety materiałów pisanych nie ma. Może kiedyś p. Koj napisze, zwłaszcza że ostatnio odnalazły się różne pisma w archiwach. P. Milanowski też zbiera i póki co atakuje z drugiej strony - popełnił w Świecie Kolei przyczynki o losach wagonów poza PKP.
 

wolfik

Znany użytkownik
Reakcje
989 1 0
Mam pytanko :)Są jakieś artykuły badż opracowania o wagonach pasażerskich w II RP?
Jakieś statystyki bądż rys historyczny ... Szczupaki mile widziane :niepewny:
Zwartej publikacji raczej nie znajdziesz.
Zacznij od tego forum, jest kilka wątków z informacjami, ale trzeba je odfiltrować i posklejać. Potem pociągnij temat dalej. Sięgnij do źródeł, np. Inżynier Kolejowy, tam masz artykuł o polskich wagonach stalowych. Poszukaj w Świecie Kolei artykułów Massela o ruchu pasażerskim w okresie międzywojennym.
Oczywiście marzyłoby się mieć pod ręką taką książeczkę, jaką niedawno dostali Czesi i Słowacy OSOBNI VOZY CSD I (1918-1939) chociaż pewnie część taboru będzie się pokrywała z tym polskich torów z racji spuścizny po kolejach c.k. najjaśniejszego pana.
 

Podobne wątki