• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Identyfikacja wagonu SCHICHT

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#1
Dobry wieczór Panowie.
Poszukuję numeru katalogowego modelu SCHICHT.
ČSD | 51 54 59-41 022-8 Bcm
Ktoś posiada w swojej kolekcji ten model w oryginalnym opakowaniu?
CSD1.JPG CSD2.JPG
 

RMP

Aktywny użytkownik
Reakcje
587 19 0
#2
Zgodnie z katalogiem PIKO z lat 80-tych nr kat. to 426/70. Jest to wagon kuszetka 2 kl. w skali 1:100.
W zeszłym tygodniu sprzedałem taki właśnie wagon.
Pozdrawiam
RMP
 

zofran

Użytkownik
Reakcje
14 0 0
#3
426/70 i 426/71 bez oświetlenia, występuje w kilku katalogach już od lat 70. Ale ten się różni. Żaden z nich nie ma napisu Leżadlowy vozen tylko Lehatkovy vozen a także opis wagonu jest inny. Chyba ,że po obu "burtach" wagonu są różne i z jednej po słowacku a z drugiej po czesku? Ale i opisy na dole pudła są na czarnym pasie a tu ten pas nie występuje. Proszę o foto drugiej strony wagonu.
 
Reakcje
14 0 0
#6
FullSizeRender(1).jpg
FullSizeRender(2).jpg
FullSizeRender.jpg


Jest sporo różnic. Opis CŚD jest poniżej między oknami, a na Twoim pod oknem. Ciemny czarny pas z opisami, a na Twoim na zielonym tle. W katalogu PIKO z 1970 roku tego modelu jeszcze nie ma. A może to foty w katalogach były złe?
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#8
Super koledzy, dziękuję Wam.
Przydałby się skan całego katalogu :)
Rarytas na chwilę obecną.

EDIT:
O właśnie taki:
http://www.m-m-ddr.com/informaciya/literaturaliterature/katalog_firma_piko_199091_sonneberg/

I taka ciekawostka.
Na tej stronie katalogu:
http://www.m-m-ddr.com/images/m-m-ddr/baza_tip_vagon/literatur/piko/s35_b.jpg
pokazane są zdjęcia modeli lokomotyw ES499.0 oraz E499.2.
Lokomotywa czerwona jest źle opisana - jako E499.0.
Natomiast zielona E499.2 ma zdjęcie z drugiej strony - chyba chcieli zataić fakt, że lokomotywa E499.2 ma po dwie żaluzje, a nie po trzy.
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#9
Posiadam. Papier i skan. Mogę wrzucić w zasoby.

Buda wszystkich ww. czechosłowackich elektrowozów była ta sama, tylko przemalowana. Tak więc wszystkie modele maja te samą liczbę żaluzji. Nie wiem jak było z instalacją elektryczną na dachu.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#10
Buda wszystkich ww. czechosłowackich elektrowozów była ta sama, tylko przemalowana. Tak więc wszystkie modele maja te samą liczbę żaluzji. Nie wiem jak było z instalacją elektryczną na dachu.
Miałem na myśli właśnie to, że oryginał posiada po dwie żaluzje, a na modelu są trzy - czyli uproszczenie.
Instalacja elektryczna na dachu również bez żadnych zmian.
Posiadam. Papier i skan. Mogę wrzucić w zasoby.
Wrzuć :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 7
Tabor 9
Tabor 7
Tabor 2
Tabor 10

Podobne wątki