• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Identyfikacja wagonu krytego.

MarcinST43

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam

Mam problem z identyfikacją poniższego wagonu towarowego (nie posiadam żadnej literatury dotyczącej wagonów, a moja wiedza jest po prostu niewystarczająca). Dokładnie to interesuje mnie oznaczenie tego wagonu za czasów eksploatacji oraz jakie wymiary on posiada (schemat byłby dla mnie zbawieniem : ) )



Dziękuję z góry za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
 

Załączniki

OP
OP
MarcinST43

MarcinST43

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Cześć

By nie tworzyć nowego tematu:

Jak rozumiem ten oto wagon: http://wiki.gbbkolejka.pl/show_image.php?id=2276 miał imitować cysternę typu 32R? Jeśli tak, to poszukuję schematów tego typu cysterny (jeśli mylę się co do typu, to szukam też informacji na temat jakiego typu ta cysterna jest).

Swoją drogą, to pierwowzór tego modelu stoi sobie za lokomotywownią w Lesznie - postaram się jutro umieścić zdjęcie.

Marcin
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#7
Nie tylko.
Jest to model niemieckiej cysterny wojennej. Zaraz po wojnie w Polsce budowano podobne. W tej chwili nie pamiętam oznaczen typów. Na pewno utrzymały się w służbie do lat 80-tych.
Czy później ??
Może porównanie numeru odpowie na pytanie co model ma udawać?
 
OP
OP
MarcinST43

MarcinST43

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Cześć

Jak na razie udało mi się dowiedzieć, że wagon jest produkcją NRD (Niesky).
Niestety nie mam pojęcia gdzie można znaleźć schematy konstrukcyjne tego cuda, tak więc piszę zapytanie tutaj: czy ktoś z Was posiada może takie rysunki lub zna źródła skąd można je zdobyć?

Marcin
 

Podobne wątki