• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

I nastał koniec......

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
To by bylo super. Chociaz trasa nie taka ciekawa pomiedzy Mirskiem a Krobica, to jednak obfituje w ostre zakrety z Gryfowa do Mirska. Odcinek z Krobicy do Swieradowa to juz typowo gorski. Dalej byl jeszcze tor do tartaku w strone Szklarskiej Poreby. W tartaku jest jeszcze troche waskich torow kolejki, ktora przechodzila przez droge na Szklarska i dojezdzala do ramp zaladowczych kolei ze Swieradowa. Z bratem wybralismy sie tam za brzdaca, by pojezdzic wagonikami na waskich torach:D
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Tylko na czym polega ta "inwentaryzacja"? Mam nadzieje ze nie skonczy sie na tym, ze tory jeszcze z czasow pruskich nie sprzeda sie za granice. W Swieradowie rosna sobie jak w najlepsze chwasty na dawnym torowisku.
 
OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
Zapraszam Państwa do wypełnienia ankiety dotyczącej strategii rozwoju miasta i gminy Świeradów - Zdrój na lata 2016-2026. Jeżeli popieracie projekt przywrócenia połączeń kolejowych i odtworzenia linii kolejowej Gryfów-Mirsk-Świeradów Zdrój to proszę o uwzględnienie tego w ankiecie.
Formularz można pobrać w formie PDF na poniższej stronie - po otwarciu pliku można wypełnić klikając na ikonkę dodaj tekst ewentualnie mogę podesłać na maila wypełnioną ;) jakby komuś się nie chciało.
Ankietę wysyłamy na adres: ankieta@windowslive.com – w temacie wpisać „ANKIETA”.
Serdecznie zapraszam !!!

http://swieradowzdroj.pl/artykul/31...ny-miejskiej-swieradowzdroj-na-lata-2016-2026
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Przeciez stoi ich pelno na wiekszych stacjach nieuzywanych. Samych "stonek" (ktore pasowaly by na ta trase) stoi rzedami. Oczywiscie pelna atrakcja byl by TKt48, chociaz by od czasu do czasu jako promocja trasy. Na mysl przychodzi od razu TKr48-58 stojacy w Jeleniej Gorze, byl by to powrot parawozu na jedna ze swoich regularnych miejsc pracy z lat 80-tych. Hej pomarzyc mozna;) Z poczatku XX wieku to raczej watpie zeby ktorys skansen chcialby sie pozbyc swoich eksponatow. Ja mysle oczywiscie o pociagu pracujacym do Gryfowa i Czech, wedlug oryginalnego zamierzenia.
 
Ostatnio edytowane:

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Mam nadzieję ,że niedługo odwiedzę tamtejsze rejony :) Bardzo bym chciał te pejzaże zobaczyć na własne oczy...
Jeszcze nie Byles? Przeciez to perelka Polski:podstepny: Nigdzie indziej nie ma tyle tuneli i przepieknych mostow. Warto zobaczyc. W walbrzychu jest wachlarz z kamienia i cegly-unikatowy. Tylko w Lubaniu jest tez szopa z kamienia i cegly, lecz ta jest prostokatna. Nie wiem czy jeszcze gdzies w Polsce sa tak zbudowane parowozownie. Lista jest dluga;)
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
To by bylo super. Niestety sa inne mniej przyjemne wiadomosci; parowoz TKt48-58 stacjonujacy dotychczas w Jeleniej Gorze, zostal chyba przetransportowany do Wroclawia. Niewiadomo jakie beda jego losy. Jest to jedyny zachowany "uszatek" z oryginalnymi suwakami, za nim zaczeto wstawiac tekatkom rozrzad pary Trofimowa. Numer 58 sluzyl tez przez dlugie lata w pociagach podmiejskich z Jeleniej Gory, miedzy innymi takze do Swieradowa Zdroju. Maszynisci w Jeleniej Gorze dbali o niego przez lata, odmalowywujac maszyne. Ponoc parowoz jest tez na tyle sprawny, ze mozna go jeszcze rozpalic. Fajnie by bylo zobaczyc ta tekatke z dwoma ryflakami, lub ze zwezakiem i ryflakiem na linii do Swieradowa, jak to bylo w latach 70 i 80-tych.
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Fajny ten reportaż. To niby dzięki Pendolino teraz tak "szybko" można dojechać z Katowic do stolicy. Za to dojechać do Katowic z okolic czasem już nie można. Taka nowa propaganda "sukcesu". Niby tylko co 10 pociąg jest spóźniony, ha ha. Ostatnio nie jeżdżę za często ale na tyle co się spotykam z odjazdem pociągów na dworcach to chyba co 10 nie jest opóźniony. Likwidacja szlaków kolejowych postępuje. Pozostałe odcinki są w coraz gorszym stanie. Za to mamy coraz więcej wyremontowanych dworców. Wolałbym odjechać z dworca który nie jest wyremontowany ale za to pociągiem, który odjedzie punktualnie i będzie jechał z prędkością w miarę normalną, no chociażby nie mniejszą jak 40 lat temu. Oj chyba się rozmarzyłem ... ;-)
 

Podobne wątki