• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

I nastał koniec......

OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#41
Wycieczka do Jindrichovic:) i mała niespodzianka, która mnie zaskoczyła;)
 

Załączniki

OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#43
Mam pytanie do Szanownego grona a właściwie komunikat: gdy by ktoś był w poisiadaniu jakich kolwiek pamiątek w postaci zdjęć lub innej formie a związanych konkretnie z linią 284 na odcinku Mirsk -Jindrichovice lub l. nr336 Świeradów Zdrój- Gryfów to prosił bym o taką informację:)
Z góry dziękuję :)
 
OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#44
Dnia 25.07.2013 z inicjatywy burmistrza Rolanda Marciniaka w Urzędzie Miasta w Świeradowie Zdroju odbyło się spotkanie z Pawełem Novotnym Starostą Jindrichovic pod Smrkem (Czechy), Janem Surowcem Burmistrzem Gminy Leśna, Andrzejem Jasińskim Burmistrzem Gminy Mirsk, na którym przedstawiłem pomysł na odbudowę linii kolejowej łączącą Świeradów Zdrój, Mirsk, Pobiedną i Czeskie Jindrichovice pod Smrkem. Przedstawiona przeze mnie koncepcja została pozytywnie przyjęta przez zaproszonych przedstawicieli gmin. Podjęto decyzję o podpisaniu w najbliższym czasie PARTNERSTWA GMIN W SPRAWIE ODTWORZENIA LINI KOLEJOWEJ oraz zaplanowane zostało kolejne spotkanie, które odbędzie się na przełomie września i października 2013 r. Oficjalnie przyjęto nazwę projektu wymyśloną przeze mnie i Burmistrza Świeradowa Zdroju, która brzmi: KOLEJ GÓR IZERSKICH – Jindrychowice, Pobiedna, Mirsk, Świeradów Zdrój.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#45
Co to na drugim komplecie zdjec? Parowozownia? Ciekawe te wysoko zalorzone latarnie na zwrotnicach, troche w amerykanskim stylu.
 

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
#47
Z całym szacunkiem dla Jindrichovic, ale to jest tak mała wichura, że wątpię by kogokolwiek przyciągnęła.
Dlatego sądzę że projekt warto rozszerzyć o Frydlant w Ćechach - to ta sama linia.
Jest to całkiem spore i sympatyczne miasteczko z pięknym niemałym rynkiem i wieloma zabytkami. Jest to miasto, które mogłoby być partnerem dla Świeradowa, bo wielkości obu miast są podobne (jak mi się zdaje). Kolejnym pozytywem byłby fakt, że jest tam stacja węzłowa, z której CO GODZINĘ odjeżdżają pociągi w niemal każdym kierunku - w tym do Liberca - stolicy województwa.
Tak, tak, w Czechach kolej regionalna to dla nas niedościgniony wzór. Byłem tam 2 tygodnie temu i ciągle jestem pod ogromnym wrażeniem.
 
OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#48
Co do Jindrichovic to faktycznie "niewielka wichura" bardziej wieś niż miasto ale żeby projekt się powiódł ważny jest głos Jindrichowic. Są w posiadaniu 2 km odcinka na którym kiedyś biegła linia. Po za tym jest pomysł, który mógł by w jakimś stopniu uatrakcyjnić miejscowość. Krótki opis na ten temat (pod sam koniec) jest tu: http://www.swieradowzdroj.pl/admin/files/prezentacja_kolej_zdroj.pdf
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#56
Zwracam się do wszystkich użytkowników forum o poparcie projektu :) poprzez polubienie strony pod linkiem:

https://www.facebook.com/#!/pages/Kolej-Gór-Izerskich-Jindrichovice-Pobiedna-Mirsk-Świeradów-Zdrój/171328806373118

Komentaże mile widziane :) Dziękuję
Popieram z całego serca, ale nie "polubię tego", ponieważ nie jestem i nie zamierzam się rejestrować na żadnym fejsbuku, ani niczym podobnym, a bez tego się nie da. Życzę powodzenia w realizacji tego projektu.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#57
Dokładnie tak samo myślę. Nie mam i nie będę miał konta na "fejsie" i na pewno nie zrobię tego tylko po to by coś tam poprzeć.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#59
No może nie ten sam, bo "fejs" ma sporą siłę przebicia chociażby ze względu na ilość użytkowników, ale są też specjalne strony przeznaczone na umieszczanie petycji do których dostęp ma każdy i to bez rejestracji. Na "fejsie" zaś można zrobić wielką akcję i podać linka do takiej strony. To chyba najlepsze rozwiązanie. Wiele osób wtedy zostaje poinformowanych, a jednocześnie każdy ma możliwość poparcia.
 
OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#60
No może nie ten sam, bo "fejs" ma sporą siłę przebicia chociażby ze względu na ilość użytkowników, ale są też specjalne strony przeznaczone na umieszczanie petycji do których dostęp ma każdy i to bez rejestracji. Na "fejsie" zaś można zrobić wielką akcję i podać linka do takiej strony. To chyba najlepsze rozwiązanie. Wiele osób wtedy zostaje poinformowanych, a jednocześnie każdy ma możliwość poparcia.
Kolega mógłby coś szerzej powiedzieć na temat tych stron ;) bardzo byłbym wdzięczny ;)
 

Podobne wątki