• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

I nastał koniec......

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#26
Mnie już brak słów na to, co się dzieje ! Nawet zdjęć ostatnio nie robiłem, bo mi ręce opadły :(
Ku..a! A jeszcze w tamtym roku na jesien tam bylem. W Mirsku tez bylem, nawet male drzewka powyrastaly, i czlowiek mysli aa nastepnym razem zrobie kilka zdjec. Tylko troche trudno torowisko robic w takiej trawie, ale budynek chyba zostanie bo ktos tam mieszka. Widzicie Panowie? Cykajcie zdjecia puki mozna.[DOUBLEPOST=1370875982][/DOUBLEPOST]
Na razie rozebrano 3km czyli to co przejęła gmina. Sąsiednia gmina Mirsk ma zrobić to samo więc niedługo rozbiorą całą linię nr 336 (czyli 11km). Ta linia ma potencjał turystyczny a zyskała by jeszcze większy w momencie odbudowy z Mirska 6km lini nr 284 do granicy z Czechami. Normalnie to co się wyrabia w naszym kraju to jest żenujące.
Nie rozumiem podejścia władz lokalnych do tematu. Pomysł z waskotorówką to chyba tak na odczepkę. Potem powiedzą, że za duże koszty itp. i pomysł nie wypali. O tym to ja wiem już teraz. Ważniejsze są jakieś ścieżki rowerowe ! Jakaś paranoja. A gdzie aspekt historyczny ? Może jest jeszcze jakiś sposób aby uratować to co zostało. Pytanie tylko jaki ?
Rosjanie przyjezdzali na Polakow z batami i tak rozbijali "zamieszki".[DOUBLEPOST=1370877035,1370875829][/DOUBLEPOST]
Przejazd na ironię, dla Niemców?
Najprawdopodobnie tak bo za brzdaca jezdzilem ta linia i normalnie TKt48 ciagnely dwa zwezaki lub ryflaki, ewentualnie kombinacje obydwu. Pozniej na dodatek byly pullmany i bonanzy, jako ciekawostka podam ze raz podczas przesiadki w Gryfowie z Jeleniej Gory, staly podstawione do Swieradowa dwa ryflaki 1-szej klasy. Byl to jedyny w moim zyciu przejazd tymi wagonami:)
 
OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#27
Znalazlem w necie zdjęcie autorstwa P. Boduszaka zrobione na dworcu w Gryfowie :)spotkanie trzech pociagów : pirwszy po lewej EN71-030 do Węglińca,
drugi ET21-549 do Jeleniej Góry i trzeci SP42-035 do Świeradowa Zdrój.
Gryfów.jpg
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#30
Ja nigdy na tej linii nie widzialem SP42. Po wycofaniu tekatek pociagi osobowe ciagnely SP45 lub SU46, w ogule nie pasujace na ten szlak. Pomiedzy Gryfowem i Mirskiem sa liczne zakrety i pociagi mozna bylo na rowerze gonic. Towarowe byly w zasadzie ciagniete przez Ty2, zastapiane pozniej przez SM42, raz jeden widzialem w Mirsku ST43. Widac stan linii w ostatnich latach byl juz taki ze osobowe zaczeto ciagnac SP42, ale zdjecie swietne:) Jako ciekawostka dodam ze Bip nigdy nie widywalem na linii 274 za PRLu, nie bylo ich takze w Jeleniej Gorze. Dopiero jak sie dojezdzalo do Walbrzycha widzialem Bipy.
 

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
419 3 0
#34
Sentyment sentymentem. Też jestem z Wrocławia, ale uważam, że zburzenie jej nie ma znaczenia. Od dawna nie miała charakteru i wyglądu parowozowni. Nie działo się tam nic co można było podciągnąć pod "kolejnictwo". Po prostu z wyglądu jak jeszcze jeden budynek magazynowy. A co tam będzie? Może piękny budynek mieszkalny, kto to wie?
 

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
134 0 0
#36
Ja bym przyszedł w nocy i wykręciłbym tego karzełka i zostawił bym sobie bo na pamiątkę oczywiście jeżeli linia będzie rozebrana.
karzełek.JPG


Mi na tych zdjęciach wygląda na modernizację lini sugerując się zdjęciem z kartką na drzwiach (to były drzwi bo się nie przyjrzałem??).
 

Podobne wątki