• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

I czas na moje 1:220 ..

nesek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Ostatnie upalne dni sprawiły , że miałem więcej czasu na rozpoczęcie projektu "Z" . I tak jak obiecałem będę tu zamieszczał zdjęcia z postępem prac. Po przeanalizowaniu kilku czynników (dostępna ilość miejsca) moja koncepcja uległa zmianie. Nie będzie to duża makieta tak jak miało to być do tej pory a 2 makiety. Jak na razie opiszę budowe tej pierwszej. Ma ona być takim wprowadzeniem do skali i dlatego nie chcę od razu zaczynać pracy przy dużej makiecie, a ew. błędy i eksperymenty "zostawić" na tej małej. Jej wymiary oscylują w granicach 70x40 cm. Łuki opierają się o torowisko symoblem 8510 , a proste to 8505 i 8500 . Taki "gleisplane" idealnie pasuje mi do górnej części moje szafy , na której będzie stać makieta. Druga makieta, dużo większa (2 części po 1,5 metra , z łukami 8230 i 8520) rozpocznie się po zebraniu funduszy na rozjazdy . Dodam, że jedna makieta będzie miała połączenie z drugą a za razem obie będą miały "wyjście na zewnątrz".


Oto układ torowy znaleziony na forum Z friends europe .de



Został on nieco uproszczony ;)

Oto zdjęcia ułożonego torowiska.






Oraz postęp z ostatnich kilku dni (20-24.07)






W ciągu kilku dni makieta będzie zaszutrowana i wstępnie zazieleniona, zostanie postawiony budynek stacyjny i semafory świetlne ;)
 

Załączniki

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
#3
przy zetce sie owale nie nudzą :) można ogladać bez końca -jak pływające rybki w akwarium, cos o tym wiem bo taką mam i mnie bardzo relaksuje pozdrawiam i zyczę sukcesów, a przy okazji nie masz za ciasno na tej płycie przy krawędziach- mnie już lokomotywa wyskoczyła z szyn mimo tego ze mam je na łukach pochylone minimalnie
 
OP
OP
N

nesek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Co do torów przy krawędzi .. hmm.. zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Ewentualne kilka cm dołoży się na bok. Na razie lokomotywy nie wypadają (Br 03 , dość długi i Br212 ) pomimo morderczych testów ;)

Układ torowiska tak jak mówiłem, prosty dlatego , że ma być to mała makieta. Będzie czas również na bardziej rozbudowany układ. Wszystko w swoim czasie
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#6
Nesek powiedz mi czy ty to wszystko kleisz na gołej płycie ze sklejki o grubości 10 mm lub 8 mm?? Jeśli tak to błąd. Od razu ci polecam podkleić od spodu jakieś listwy kantówki celem wzmocnienia konstrukcji. Jak tego nie zrobisz płyta z czasem ci sie wygnie w łuk wklęsły lub wypukły :!:
 

zbych

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#10
nesek napisał(a):
W ciągu kilku dni makieta będzie za szutrowana i wstępnie zazieleniona, zostanie postawiony budynek stacyjny i semafory świetlne ;)
Na pewno będzie pięknie, tylko szkoda że nie podłożyłeś profilowanego korka pod tory. Po szutrowaniu miałbyś fachowe nasypy. 8) I jeszcze jaka atrakcja dla oczu w tej skali? :D
 
OP
OP
N

nesek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Pod torami jest taśma buscha , specjalna do torowiska, wygłuszająca. To na pewno pomoże ;)

A miejsca niezaszutrowane na nasypie, będą zaszutrowane ;)
 
OP
OP
N

nesek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Witam Ponownie wszystkich !

Ostatni czas był trudny, przybyło mi więcej obowiązków. Finansowo również nie stoje najlepiej więc zamieszczam obraz pracy z dnia 1.09 . Niestety nie jestem zadowolony z tego co jest. Ukazały się moje niedociągnięcia w sprawach szutrowania i wstępnego zielenienia.
No cóż. Trudno

Około południa (dobre światło) dojdą zdjęcia z obecnym postępem prac.

Pozdrawiam
 

Załączniki

OP
OP
N

nesek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Trochę mnie nie było. Przedstawiam obecny wygląd makiety.

Jak na razie wymianie ulega rama makiety. Zmieniam prowizoryczne listewki na porządne obramowanie.

Jeszcze w tym tygodniu zostaną pomalowane szyny, uzupełnione braki w zieleni oraz szutrowaniu .

Pozdrawiam
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł Z 55

Podobne wątki