• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Iława - XI Wystawa Modelarska Iława - 7-8 lipca 2018

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#23
Chyba niedowidzę, ale nie znalazłem informacji o godzinach otwarcia wystawy. Może uda mi się wpaść.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#24
Z informacji na fb (
) wynika że :
W tym roku zaprezentujemy na spotkaniu w IŁAWIE dwie duże modułowe makiety kolejowe w skali 1:87. Tradycyjnie program wydarzenia uzupełnią stoiska wystawców z całego kraju. Będzie można oglądać modele kolejowe i samochodowe. Gratką będzie sobotnia premiera modelu wagonu-cysterny firmy Robo. Z kolei w niedzielę rangę wydarzenia podniesie wizyta szefa firmy Piko. Przed halą prezentowane będą odnowione fiaty 126p. WSTĘP WOLNY. Zapraszam do hali miejskiej w IŁAWIE w najbliższy weekend 7-8 lipca 2018. Wystawa czynna: SOBOTA od 10:00 do 19:00; NIEDZIELA od 10:00 do 15:00
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#26
Zapraszam gorąco wszystkich do odwiedzenia naszego spotkania. Też będę z jakąś tam częścią mojej kolekcji modeli samochodów. :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#32
I mnie udało się wpaść do Iławy na kilka godzin w sobotę. Gratuluję imprezy, oby jak najwięcej tego rodzaju spotkań na większą czy mniejszą skalę mogło się odbywać. Było fajnie spotkać kilku znajomych i poznać osobiście innych, których znałem do tej pory tylko z forum. Zdjęć za dużo nie zrobiłem, ale z tego, co mam, wybrałem kilka.

W sobotę głównym wydarzeniem była oczywiście premiera dwóch nowych cystern Robo. O modelach dość już napisano w dziale "Tabor H0...", ja już niczego nie dodam, poza tym, że sam sobie obie kupiłem. Na stoisku producenta pokazano je na firmowej dioramie:

IMG_1416a.JPG


A na dużej makiecie pojawił się cały pociąg cystern:

IMG_1418a.JPG
IMG_1421a.JPG


Dama w kapeluszu na stacji Jaskółki z zainteresowaniem przyglądała się najnowszemu produktowi firmy:

IMG_1396a.JPG


Na tej samej stacji pojawili się też goście zza Atlantyku, w malowaniu, które już niedługo pewnie będziemy mogli oglądać na lokomotywach Class 66 Freightliner PL (http://forum.modelarstwo.info/threads/freightliner-pl-class-66.17936/page-5#post-733075):

IMG_1407a.JPG

IMG_1408a.JPG


Na makiecie kolegów z Sopotu ruch nie był zbyt intensywny, ale sama makieta i tak warta była dokładnego obejrzenia:

IMG_1413a.JPG
IMG_1414a.JPG
 

Alan

Nowy użytkownik
Reakcje
10 3 1
#33
Bardzo miła impreza o otwartej formule.
Na jednej makiecie zmieściły się wszystkie epoki i tabor USA.
Absolutnie zaskakujące za każdym razem swoim pięknem budownictwo z Sopotu.
Niesamowity projekt realizacji wiernego modelu stacji Kartuzy.
Do plusów ujemnych imprezy zaliczyć można zupełną niefrasobliwość uczestników polegającą np. na porzuceniu całego składu na stacji bez uzgodnienia z zawiadowcą i opuszczeniu makiety na godzinę. To, że uniemożliwiało to zabawę pozostałym nie miało znaczenia. Trochę to kiepsko wygląda w aspekcie wspólnej zabawy.
Na szczęście dzięki pracy zawiadowców ruch wyglądał zupełnie dobrze i oglądający nie nudzili się.
Ze stolików wokół makiety wyróżniała się prezentacja modeli papierowych. Tego nie da się kupić to trzeba wykonać samemu. Czasami zapominamy , że oprócz kolekcjonerów istnieją jeszcze modelarze.
Warto było przyjechać i zobaczyć.
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#34
Przyjemności zwykle trwają zbyt krótko i kolejna edycja iławskiej wystawy już za nami. Pozostają wspomnienia i ... garść kilku ujęć złapanych w obiektywie.
Na początek debiut na wystawie modelarskiej - przystanek osobowy Sławki. Autorzy: Paweł (lat 16!) i jego tatko Marek - członkowie SKMK Sopot.
Kilka słów o obiekcie w oryginale i w modelu przedstawimy w oddzielnym wątku. Tutaj na razie tylko kilka zdjęć.
To co mnie osobiście ujęło w tym dziele modelarskim to ... szczegóły, między innymi odciągi i oznaczenia na słupach telegraficznych
Atn_DSC_0510.jpg
Atn_DSC_0512.jpg
Atn_DSC_0516.jpg
Atn_DSC_0521.jpg
Atn_DSC_0527.jpg
Atn_DSC_0529.jpg


Pozostała część makiety modułowej.
Atn_DSC_0534.jpg
Atn_DSC_0535.jpg
Atn_DSC_0536.jpg
Atn_DSC_0537.jpg
Atn_DSC_0538.jpg
Atn_DSC_0539.jpg
Atn_DSC_0540.jpg
Atn_DSC_0541.jpg
Atn_DSC_0543.jpg
Atn_DSC_0544.jpg
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#35
c.d.
"Kalinka" relacji Gdynia - Kaliningrad.
Atn_DSC_0545.jpg
Atn_DSC_0546.jpg


Gdyńskie ryflaki zmierzające do Kartuz (ale nie tych na hali wystawowej ;))
Atn_DSC_0547.jpg
Atn_DSC_0550.jpg
Atn_DSC_0551.jpg
Atn_DSC_0553.jpg


Ty2-967
Atn_DSC_0554.jpg
Atn_DSC_0555.jpg
Atn_DSC_0556.jpg
Atn_DSC_0559.jpg


Trochę pomieszany pospieszny ... SP45-234
Atn_DSC_0625.jpg
Atn_DSC_0626.jpg
Atn_DSC_0629.jpg
Atn_DSC_0630.jpg
Atn_DSC_0631.jpg
Atn_DSC_0632.jpg
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#38
No i po imprezie.
Duża hala widowiskowa dobrze przewietrzona (być może klimatyzowana) to jest to czego brakowało w zeszłym roku (ale jak wiadomo z powodu remontu).
Wielkie dzięki @robo za wspólne testy super specyfiku (oczywiście modelarskiego :devil: )
Dzięki @Elvis za aktualizację.
Dziękuję za miły akcent organizatora, rejs po Jezioraku - (y)
Dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie jak i rozmowy, te przy makietach jak i te późno wieczorne.
Obcowanie z ludźmi z pasją naprawdę daje kopa do działania i motywuje do dalszej pracy.
Mam nadzieję że za rok Damian zorganizuję kolejne spotkanie. Zdjęć nie będę wklejał bo zrobili to już poprzednicy.
Mam nadzieję że za rok również będzie mi dane zawitać do Iławy.

Pozdrawiam wszystkich :cool:
 
Ostatnio edytowane:

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#40
Dzięki za spostrzeżenie,
cholera cały czas mam z tym Danielem problem :p
Oczywiście miałem na myśli Damiana :cool:
Wyszła przy okazji moja ignorancja nie wspominając o najciekawszym rodzynku zorganizowanym przez Damiana a mianowicie zwiedzanie hali POLREGIO jak i nastawni LCS. Wartoi było zawitać z rana w Iławie i zwiedzić te miejsca (y)
 

Podobne wątki