• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Iława – XII Ogólnopolska Wystawa Modeli – 13-14 lipca 2019 r.

matej

Moderator Grupy TMM
Zespół forum
FREMO Polska
T M M
Reakcje
147 5 0
#62
Niestety jest to smutna rzeczywistość takich imprez. Fajnie by było, gdyby obowiązywała zasada, że w 1 dzień jeździmy 3 i 4 epoką, a w drugi 5 i 6, ale …
Ale co ma zrobić organizator, skoro zgłosi mu się takie towarzystwo. Które przede wszystkim chce przewietrzyć swoje modele, albo wręcz pokupowało wszystkie modele 406R od Piko i Robo i pieje z zachwytu, że ma taki "różnorodny" skład [autentyczne:cry:] . Już nie raz zwracałem na to uwagę i ...
Wypadałoby się zgłosić samemu.
Taka jest formuła tej imprezy i jednemu się będzie podobać a drugiemu nie. A trzeciemu, że jeżdżą elektrowozy z poopuszczanymi pantografami - jakieś hybrydy czy co ;) . Podział dniami na epoki jest fajny, ale może sprawić, że część osób stwierdzi, że na dzień się nie opłaca przyjeżdżać, bo ma tylko w jednej kategorii składy. Nie mniej na tej imprezie już było widać, że mimo pomieszania epok (oraz kontynentów, bo był przecież także tabor kolei z Ameryki Północnej) coraz więcej osób przykłada wagę do zestawienia oraz jeździ więcej składów zwaloryzowanych.
 

sun71

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
637 9 1
#63
Taka jest formuła tej imprezy i jednemu się będzie podobać a drugiemu nie. A trzeciemu, że jeżdżą elektrowozy z poopuszczanymi pantografami - jakieś hybrydy czy co ;) . Podział dniami na epoki jest fajny, ale może sprawić, że część osób stwierdzi, że na dzień się nie opłaca przyjeżdżać, bo ma tylko w jednej kategorii składy. Nie mniej na tej imprezie już było widać, że mimo pomieszania epok (oraz kontynentów, bo był przecież także tabor kolei z Ameryki Północnej) coraz więcej osób przykłada wagę do zestawienia oraz jeździ więcej składów zwaloryzowanych.
Ja miałem (kiedyś) mieszane uczucie co do składów amerykańskich, ale powiem szczerze, że z przyjemnością je w Iławie oglądałem. Właściwie to nawet była najbardziej pouczająca część wystawy, bo to są pociągi, których nie widzi (albo nie widziało) się na co dzień. Do tego można było naocznie zobaczyć różnice w skrajni tych pociągów, bo po raz kolejny zobaczyć, że "w ameryce wszystko jest większe" Bardzo chętnie dowiedziałbym się czegoś o kanadyjskim wagonie motorowym, który jeździł w Iławie - może kotoś ma jakieś referencje?
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#68
ale, ale.... To NIE JEST wagon motorowy, tylko caboose.
:)
Swoją drogą w N takie cholerstwo też jest, tylko dlaczego jeszcze nie mam ;/
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#72
@maciekk - dzięki, ale szczerze to ze swoich zrobionych zdjęć z tej edycji wystawy jestem najmniej zadowolony ... no nie było czasu.
Według mnie taka impreza powinna trwać 4 dni: czwartek - rozkładanie makiet, piątek - jazdy bez publiczności, gdzie można przy makiecie pogadać i wymienić doświadczenia z kolegami z innych klubów, zrobić porządne fotografie, sobota - jazdy przy publiczności, niedziela - jazdy przy publiczności do godz. 15 i składanie makiet. No ja czuję jakiś ... niedosyt ;)
 

matej

Moderator Grupy TMM
Zespół forum
FREMO Polska
T M M
Reakcje
147 5 0
#74
To dlaczego nie ma nawet jednego filmu z tą lokomotywa
Filmy były kręcone, ale trzeba poczekać trochę, aż się pojawią. W końcu impreza skończyła się trochę ponad dobę temu. Kolega Orson jeździł po dużej makiecie SU46-039 z dźwiękami.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#79
Na zdjęcia miałem łącznie 13 minut
Ale było to bardzo owocne 13 minut, zdjęcia świetne, chciałoby się, żeby wszystkie na forum były takiej jakości.

Mnie również było miło zamienić parę słów i cieszę się, że moje uwagi nie zostały odebrane jako krytykanctwo. Ale to z zazdrości, ja takiej makiety raczej już nie zbuduję...

To NIE JEST wagon motorowy, tylko caboose
Czyli po naszemu brankard...
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
#80
Dzięki. Ja też buduje niemieckiego eszelona. Głównie w oparciu o produkty Artitec. Widzę, że niektóre modele pancerki też masz z tej firmy.
 

Podobne wątki