• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Iława – XII Ogólnopolska Wystawa Modeli – 13-14 lipca 2019 r.

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.643 133 3
#41
@jacekz czasami lepiej przemilczeć wypowiedź bo nie wiesz na kogo trafisz na forum ..... no chyba że jesteś pewien że to jakiś "troll" a tutaj niestety zupełnie nie trafiłeś ;] i to jeszcze wpisem nie mającym nic wspólnego z imprezą ;/
Pozdrowienia Rybku ;)
 

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#42
@jacekz ... było nie drażnić LWA z TMM ... i teraz to se raczej już nie pojeździsz po torach na makiecie,
ani w Grudziądzu, ani w Toruniu ... a i w Iławie jadąc przez posterunek mogą okazać się trudności
z uzyskaniem zielonego światła na semaforze ... czyli sygnału uprawniającego do dalszej jazdy ... ;)
 

Slawomir

Użytkownik
Reakcje
37 24 8
#43
Przyimek na zawdzięcza swą karierę komunie. "Na zakładzie "i "na na fabryce" są rusycyzmami i kalka tych wyrażeń odcisnęła się już trwale w języku polskim. Tego internet nie wie bo go wtedy nie było. Jacek pewnie to pamięta a może nawet uczył się rosyjskiego w szkole.
 

Rybek1963

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#44
:):):):) ...Spoko - jakoś damy radę :):)... W sumie to każda rzeczowa uwaga jest cenna, byle by w odpowiednim dla niej miejscu i momencie - człowiek uczy się (a przynajmniej powinien) całe życie .... Nie myślałem, że swoim wpisem narobię takiego zamieszania - sory ... Do zobaczenia w Iławie (ja powoli wsiadam do auta) :)..

P.S. Artur,Krzysiu - dzięki :):):)

Rybek
 

IKARUS

Aktywny użytkownik
Reakcje
227 4 0
#45
Dzisiaj 14 lipca do Iławy przyjedzie pociąg z Warszawy prowadzony parowozem Pt47, jest spodziewany około 21:00.
17 lipca będzie pociąg z Pt47 do Torunia przez Grudziądz około 9:30.
Wszystkie te pociągi są organizowane przez TurKol.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#47
Wygląda na to, że ci, którzy robili zdjęcia, jeszcze tam są i nie mieli czasu fotek wrzucić na forum. ;) Ale koledzy z Piko już zdążyli:
https://www.facebook.com/pg/PIKO.Mo...m&album_id=1101981123328562&ref=page_internal
Zdjęcia zdecydowanie tendencyjne, ale czy można się było spodziewać czegoś innego? :p
Ale nawet ja się załapałem wraz z moimi belgijskimi przyjaciółmi (dla ułatwienia powiem, że przy stoisku pana Rysia z Rybnika). Luc jest znanym modelarzem belgijskim, razem z żoną wystawia swoje minimakiety i duże dioramy na wielu wystawach w tamtej części Europy. Ja pokazywałem jego prace w temacie "Makieta jak teatr". Bardzo mu się podobały wystawione w Iławie makiety, szczególnie ta kolegów z Trójmiasta. Tego rodzaju długie makiety, bez tła, są w Belgii czy Francji raczej rzadkością, więc tym bardziej oglądał je z zainteresowaniem.

Nasze wrażenia z wystawy są bardzo pozytywne, dla Luca i jego żony była to nowość, ja byłem tu w ubiegłym roku, więc znaczną część pokazanych prac już widziałem, zwłaszcza, że niektóre były też prezentowane na innych imprezach. Pewnie też i dlatego nie robiłem za bardzo zdjęć, a fotek Luca nie mam. Ale oczywiście pewne powtórki nie są wadą i nie robię z tego zarzutu pod czyimkolwiek adresem. Tak jest zresztą wszędzie, sam widziałem wiele podobnych wystaw za granicą i też wielokrotnie widziałem te same makiety. A poza wszystkim innym, była to świetna okazja do spotkania ze znajomymi, no i do (nie)małych zakupów. Ale to już temat na inną rozmowę.
 

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
472 69 32
#56
Ładnie wszystko ,kolorowo i kolejowo, widać publika dopisała a i atmosfera była chyba gorąca :cool:
Ale jedna taka mała uwaga. Ze zdjęć widzę iż na modułach nastąpiło zbytnie przemieszanie epok zupełnie nie pasujących do siebie i wyglądających dość śmiesznie. ! Niemiecki eszelon przy jakimś VI epokowym elektrowozie ?? Co to ma być ....powrót do przeszłości ?:ROFL:Gdzie mamy tu dyżurnego ruchu ? Groteskowe zestawienie Gagarina ze śliniakiem ze składem III epokowym ? Szkoda ze taki trochę bałagan, bo w sumie wygladało na bajkową imprezę ! I proszę nie brać moich spostrzeżeń zbytnio do serca, ale tak mi sie jakoś napisało :)
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#57
Ładnie wszystko ,kolorowo i kolejowo, widać publika dopisała a i atmosfera była chyba gorąca :cool:
Ale jedna taka mała uwaga. Ze zdjęć widzę iż na modułach nastąpiło zbytnie przemieszanie epok zupełnie nie pasujących do siebie i wyglądających dość śmiesznie. ! Niemiecki eszelon przy jakimś VI epokowym elektrowozie ?? Co to ma być ....powrót do przeszłości ?:ROFL:Gdzie mamy tu dyżurnego ruchu ? Groteskowe zestawienie Gagarina ze śliniakiem ze składem III epokowym ? Szkoda ze taki trochę bałagan, bo w sumie wygladało na bajkową imprezę ! I proszę nie brać moich spostrzeżeń zbytnio do serca, ale tak mi sie jakoś napisało :)
Niestety jest to smutna rzeczywistość takich imprez. Fajnie by było, gdyby obowiązywała zasada, że w 1 dzień jeździmy 3 i 4 epoką, a w drugi 5 i 6, ale …
Ale co ma zrobić organizator, skoro zgłosi mu się takie towarzystwo. Które przede wszystkim chce przewietrzyć swoje modele, albo wręcz pokupowało wszystkie modele 406R od Piko i Robo i pieje z zachwytu, że ma taki "różnorodny" skład [autentyczne:cry:] . Już nie raz zwracałem na to uwagę i ...
Wypadałoby się zgłosić samemu.
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#58
XII edycja wystawy w Iławie przeszła do historii. Pozostają wspomnienia i to co udało się utrwalić na (chciałoby się rzec - kliszy fotograficznej :)) ... karcie SD aparatu fotograficznego. Poniżej dosłownie kilka klatek utrwalonych w obiektywie. Nie da się w jednym czasie być: dyżurnym, maszynistą i fotoreporterem. Na zdjęcia miałem łącznie 13 minut podczas godzinnej sesji w trakcie trwania jazd rozkładowych. Dziękuję panu @Andrzej Harassek za kilka minut dyskusji przy stacji Gołubie Kaszubskie. Podziękowania dla organizatorów i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy ponownie spotkać się w Iławie.
Atn_DSC_1628.jpg
 

Załączniki

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#59
... i ostatnia część.
 

Załączniki

Podobne wątki