• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele IŁAWA 2017

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#22
Słuszny wniosek Darku. Mam to na uwadze. Również jestem tego samego zdania, aby wszyscy "modularze" przyjechali wcześniej.
Pozwoli to nam aktywnie spożytkować dodatkowy dzień na wspólna zabawę, do czego wszystkich serdecznie zachęcam. :)

Aby każdy z uczestników imprezy wiedział "co i jak" będzie się kręcić w IŁAWIE przygotowałem rozkład każdego dnia:
2017_IŁAWA_HARMONOGRAM_imprezy.png

Niebawem kolejna porcja organizacyjnych wieści. Tymczasem powstaje rozkład jazdy porządkujący ruch pociągów na makiecie.

Pozdrawiam, Krzysiek
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#24
Mam pytanie, czy osoby nie mające żadnego modułu będą miały możliwość poprowadzenia swojego składu osobowego i/lub towarowego w godzinach gdy jeszcze/już nie będzie publiczności, np w piątek czy też w sobotę?
 

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#25
mam pytanie: jakiej długości składy są przewidziane do jazdy ?
max długość składu to 170cm na linii jednotorowej i 250cm na linii dwutorowej
ze względu na krótkie długości użyteczne torów stacyjnych na linii jednotorowej
przyjmiemy 170cm jako max długość składów poruszających się po całej makiecie
czyli przykładowo max skład to: SP45 + 5 wagonów 120A lub ST44 + 8 węglarek 4oś.

Mam pytanie, czy osoby nie mające żadnego modułu będą miały możliwość poprowadzenia swojego składu osobowego i/lub towarowego w godzinach gdy jeszcze/już nie będzie publiczności, np w piątek czy też w sobotę?
Wszyscy aktywni uczestnicy imprezy będą mieli taką możliwość, jeśli tylko będą maszynistami z uiszczoną opłata wpisowa
i otrzymają przydział jednego z przygotowywanych rozkładów jazdy lub uzyskają stosowną zgodę w czasie jazd wolnych.
Zatem jeśli osoba nie mająca modułów jest aktywnym uczestnikiem naszej imprezy, wówczas odpowiedź brzmi "TAK".

Przed każda sesją rozkładową jeśli zajdzie taka potrzeba będą wydawane nowe przydziały zadań dla obsługi makiety.
Oczywistą siłą rzeczy pierwszeństwo przydziału rozkładów jazdy mają maszyniści który przywożą moduły na imprezę.
Sesje rozkładu jazdy są cztery/pięć zatem każdy aktywny uczestnik spotkania będzie miał sposobność pojeździć.
Wśród nich dwie sesje odbywają się w godzinach bez udziału publiczności. Zapisy i przydział maszynistów u mnie. :)

Jeśli jednak pytanie jest z gatunku podchwytliwych, zawierających interpretacje: czy postronne osoby o charakterze GOŚĆ,
chcące przewietrzyć swoje składy, będą mogły pojeździć po makiecie, to odpowiedź na taką interpretację pytania brzmi "NIE".

Więcej szczegółów na temat ruchu na makiecie i przygotowywanego rozkładu jazdy za tydzień wraz z kolejnym info organizacyjnym.

Pozdrawiam, Krzysiek
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#27
Jeśli jednak pytanie jest z gatunku podchwytliwych, zawierających interpretacje: czy postronne osoby o charakterze GOŚĆ,
chcące przewietrzyć swoje składy, będą mogły pojeździć po makiecie, to odpowiedź na taką interpretację pytania brzmi "NIE".
Nie Krzysiu. Moje pytanie nie jest podchwytliwe. Pytałem w swoim imieniu, bo nie wiem czy jest sens zabierania do Iławy jakiegoś składu osobowego lub towarowego.
 

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#28
Nie Krzysiu. Moje pytanie nie jest podchwytliwe. Pytałem w swoim imieniu, bo nie wiem czy jest sens zabierania do Iławy jakiegoś składu osobowego lub towarowego.
zatem zapraszam :)

Pociągi do rozkładu trzeba zgłaszać?
Miło by było aby składy były zgłoszone przed imprezą. Pozwoli to okiełznać przydziały.

Zatem zapraszam i proszę o przesyłanie informacji na skrzynkę: krzysiorut@tlen.pl

Format zgłoszenia: Imię + Nazwisko + miasto/klub + LOK+WAGONY + EPOKA

Z góry dziękuję i pozdrawiam, Krzysiek
 

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#30
Z przyczyn technicznych, a dokładniej zdrowotnych Przemka (wylądował w szpitalu)
najprawdopodobniej zabraknie na imprezie w Iławie przystanku z ładownią KADYNY.
Przemkowi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia i pełni sił. Trzymamy kciuki.

Dlatego może ulec korekcie przedstawiony wcześniej układ makiety. KADYNY w razie potrzeby
zastąpimy nowo powstającymi makietami TMM: szlakiem KORONOWO i szlakiem GRUDZIĄDZ.
W ten sposób całkowita długość prezentowanej makiety nie ulegnie ostatecznie zmianie.

W załączeniu układ makiety kolejowej po wspomnianej powyżej korekcie technicznej.
2017-07_TMM_IŁAWA_układ_makiety_wersja_BETA_opis.png

Pozdrawiam, Krzysiek
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#31
[...]... z dodatkowych atrakcji: sklep ŚWIAT MODELI z Rybnika + stoisko ELVIS MODEL z kolejką w skali G[...]

pozdrawiam, Krzysiek
Krzysiu rozmawialiśmy w Piotrkowie, ale widocznie się nie zrozumieliśmy. Mój kolega, Tadek, nie będzie mógł przyjechać, więc sam nie podołam skali G i prowadzeniu stoiska sprzedaży i montażu dekoderów. W związku z tym skali G nie będzie. Będzie natomiast możliwość zobaczenia z bliska i ewentualnego zamówienia modeli z blachy trawionej naszej grupy pomniejszone.pl oraz zakupienia i zlecenia zabudowy dekoderów do powierzonych modeli.

Do zobaczenia w Iławie
Elvis
 

eblok

Użytkownik
eSeMka
Reakcje
9 0 0
#32
Panie Krzysztofie,
Napisałam do Pana maila (na tlen.pl) z pytaniem dotyczącym wystawy w Iławie. Jeżeli znajdzie Pan chwilę wolnego czasu proszę o odpowiedź.
Serdecznie pozdrawiam Ewa Blok
 

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#33
Panie Krzysztofie,
Napisałam do Pana maila (na tlen.pl) z pytaniem dotyczącym wystawy w Iławie. Jeżeli znajdzie Pan chwilę wolnego czasu proszę o odpowiedź.
Serdecznie pozdrawiam Ewa Blok
jak tylko znajdę chwilkę i okiełznam wszystkie wcześniejsze zgłoszenia oczywiście odpowiem drogą mailową proszę o chwilę cierpliwości :)

[DOUBLEPOST=1499766508,1499766054][/DOUBLEPOST]

późno w nocy dopiero skończyłem pisać rozkład jazdy
wieczorem zamieszczę szczegóły togo co przygotowałem
w formie wykresu przebiegu tras przygotowanych pociągów

będzie się działo; pośladki będą spięte od super zabawy u wszystkich
szpilki nie da się wcisnąć; MEGA wyzwanie dla DYŻURNYCH RUCHU
co chwilę będą przyjmować wyprawiać lub oblatywać jakiś skład

przygotowanych łącznie 14 rozkładów jazdy po całej makiecie dla
32 maszynistów i 7 dyżurnych ruchu obsługujących 80m makiety
składy o max długości 170cm choć jest jeden specjalny rozkład dla 250cm

w LOKOMOTYWACH preferowane sprzęgi oczkowe z obu stron (brak obrotnic)
w wagonach dopuszczone są sprzęgi dowolne ( choć preferowane oczkowe )
każdy maszynista będzie prowadzić własny pociąg jako zwarty skład

NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI pozostawiania/dostawiania dodatkowych SKŁADÓW
na makiecie ... wszystkie dostępne tory są wykorzystywane podczas jazd rozkłądowych
i zajęte podczas np:zmiany czoła pociągu; dlatego MEGA wyzwanie dla dyżurnych

teraz pozostała mi jeszcze ostateczna weryfikacja przed wydrukiem całości
wydruk i pocięcie wszystkich rozkładów oraz opis i poukładaniem wycinanek
a także okiełznanie przydziału tak wielkiej ilości maszynistów do rozkładów

Pozdrawiam, Krzysiek
 
Ostatnio edytowane:

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#35
teraz jest już tylko jedna wersja, a weryfikacja dotyczy zajętości poszczególnych torów na stacjach
podczas mijanek i oblotów dla zapewnienia choć jednego wolnego toru podczas/do wykonania manewrów
bo chwilami z tym jest ciężko w niektórych fragmentach przygotowanego rozkładu jazdy a przecież
tzw "ręka BOGA" nie jest wskazana ... szczegóły niebawem na wykresie ruchu ... Andrzejku ... :)
ale jeśli sobie życzysz mogę takową przygotować ... specjalnie dla Ciebie ... ;)
 

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#36
Zgodnie z wcześniejsza zapowiedzią poniżej w załączeniu wykres przygotowanego rozkładu jazdy:
2017_IŁAWA_rozkład_trasa-1.png
2017_IŁAWA_rozkład_trasa-2.png


Na wykresie można zobaczyć jak wiele będzie jeździło składów po makiecie. Każda kolorowa kreska to jedna trasa pociągu.
Łącznie przygotowanych zostało aż 99 tras pociągów obsługiwanych przez 15 maszynistów prowadzących po makiecie:
2 składy pośpieszne, 4 składy osobowe, 6 składów towarowych i 3 składy specjalne. Maksymalna długość składu to 170cm.


Będzie się działo ... czas liczony będzie 1:1 według zegarów czasu rzeczywistego. Sesja rozkładu jazdy to 3godziny zegarowe.

Oczywiście nie zabraknie na wystawie prezentowanych przez wystawców modeli samochodów w skali 1:87
wystawionych zarówno na makiecie klejowej jak i na specjalnie przygotowanych prezentacjach.


P.S.
Prośba o zabranie przedłużaczy prądowych 230V,
mamy tylko jedno źródło zasilania całości makiety
i jedno źródło zasilania dla pozostałych wystawców. Zatem będzie trzeba jakoś ten prąd
rozprowadzić po całości wystawy pomiędzy wystawców i poszczególne stacje na makiecie.

Pozdrawiam, Krzysiek

 
Ostatnio edytowane:

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#37
tak dla formalności ... jeździmy po makiecie w systemie sterowania cyfrowego DIGITRAX
zatem do obsługi swojego pociągu/loka każdy MASZYNISTA musi posiadać własnego FREDKA
z przydzielonym numerem CV z puli ogólnopolskiej adresów DCC na spotkania modelarskie.
LOKOMOTYWY winny być przed spotkaniem wyczyszczone i zaprogramowane, czyli gotowe do jazdy.



Na deser kilka dodatkowych spraw organizacyjnych od Damiana:

- noclegi zarezerwowane są w INTERNACIE SZKOŁY BUDOWLANEJ ul.Kopernika 8A,
lista i płatność u DAMIANA; koszt 23zł/noc/osobę; kwaterunek w piątek koło południa

- obiady zamówione (katering) na Pt + So + N w ilości 30szt w kwocie 12zł za dwudaniowy obiad
zapisy u DAMIANA w piątek wraz z uiszczeniem stosownej zapłaty ... kto pierwszy ten lepszy ...
będzie istniała możliwość domówienia dodatkowych kilku obiadów dla chętnych w razie takiej potrzeby

- podczas imprezy zapewniony będzie przez organizatora mini bufet z czajnikiem, kawą i herbatą

- opłata składkowa wpisowa od każdego aktywnego uczestnika imprezy wynosi 20zł; temat rozlicza KRZYSIEK
dlatego wpłaty należy dokonywać w formie gotówkowej w piątek na listę uczestników dostępną u niego (czyli u mnie)

- każdy uczestnik spotkania otrzyma identyfikator imprezy; prośba o ich noszenie w widocznym miejscu;
prośba o nie wpuszczanie postronnych osób z widowni za barierki odgradzające publiczność od makiety
uczestników spotkania jest dużo a miejsca pomiędzy modułami stosunkowo mało ze względu na wymiary sali

- koszulki ... mile widziane są na spotkaniu własne koszulki klubowe, jeśli takową dany uczestnik spotkania posiada

Ze swej strony życzę wszystkim dobrej zabawy w miłej atmosferze pozytywnie zakręconych ludzi ... do zobaczenia ... :)

Pozdrawiam, Krzysiek
 

Podobne wątki